Ваксини и Ваксинационни Програми 2

  • 256 024
  • 2 442
# 2 220
Морбили е Рубеола. Едно и също нещо са.
Ваксината е срещу Морбили-Паротит-Рубела
Наистина ?! Защото в листовката си пише Рубеола .  Wink
Какво е рубела все пак ?
Рубелата е вид шарка със средно тежка форма на протичане.
Причинява обаче тежък вроден "рубела синдром". Затова се и ваксинира.

Морбили и Рубеола е едно и също нещо:
http://en.wikipedia.org/wiki/Morbilli

"Measles was historically called rubeola"

Така че- срам за листовките... Simple Smile
Виж целия пост
# 2 221
Допускам,че в Българският език  се е приело rubella дa се превежда като рубеола,въпреки че rubella не е rubeola.

Източник : http://www.medicine.bg/medicinski-rechnik/rubeola
Виж целия пост
# 2 222
Допускам,че в Българският език  се е приело rubella дa се превежда като рубеола,въпреки че rubella не е rubeola.

Източник : http://www.medicine.bg/medicinski-rechnik/rubeola
Не. Става въпрос за фактическа грешка (това са две различни състояния- рубеола (морбили) и рубела), траеща вече десетилетия.
Виж целия пост
# 2 223
Благодаря ви   bouquet
Виж целия пост
# 2 224
Много се извинявам,но няма да успея да прочета 149 страници,за това може ли някой да ми даде имунизационен календар за САЩ(мисля че за всеки щат е различно,така че по-точно за Илинойс)
А има ли вероятност според вас това,че бебчо се буди и реве,да е в последствие на поставяне на ваксини?
Виж целия пост
# 2 225
Здравейте д-р Birdie,
Имам син на 1г и 5м. Сложили сме всички ваксини по НЗОК като предпочетохме Пентаксим - 2 приема досега. Чета във форума за ваксините Акт-хиб, Хеп А, Превенар, Нейс-Вак С и противогрипна. Кои бихте ми препоръчали и с каква схема на прием. Синът ни ще тръгва на ясла септември - октомври. Мисля да му давам превантивно осцилококцинум 1 доза седмично. Какво е вашето мнение?
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 2 226
Здравейте д-р Бърди
Синът ми е на 2 години и 1 месец.
До момента е ваксиниран с Пентаксим + останалите ваксини, които са съгласно имунизационния календар на РБ .
Въпросът ми е отновно ваксините превенар и менинго А+С- удачно ли е да е ваксиниран с двете ваксини или е достатъчно еднократен прием на превенар?  В листовката на превенар пишеше 2-5 години- 1 кратен прием, излиза че е без реимунизация, ако не се лъжа?
От друга страна Синфлорикса е по-нова ваксина, но пък сина ми е "стар" съгласно листовката й, за нея- до 23 месец....
Какво е вашето мнение?
Ако има значение за преценката от риска при неваксинация, моля да вземете предвид че посещава ясла и през изминалата учебна година боледува 1 път от бронхит, 1 път от бронхиолит и 2 пъти от ангина.
Виж целия пост
# 2 227
Angela Go
Цитат
...На 26.05.2009 г. на дъщеря ми й постовят Приорикс. На 19.07.2009 г. получи обрив по лицето и врътлето / няколко пъпчици, които наподобяваха ухапване от комар/. На 22.07.2009 г.през нощта вдигна температура 40 градеса , която продължи пет дни, като постепенно личицето, врътлето , гръбчето и коремчето и стъпалата се покриха с жесток обрив.Успоредно с това имаше и разстойство.
 
 При алертия едва ли ще се вдигне 40С, но след ваксинация - много вероятно!

 Един съвет - не се борете с обривите, не ги мажете с нищо, тъй като те са защитна реакция на жизнената сила на детето! Обърнете се към добър хомеопат, който ще разреши проблема с пост-ваксиналният синдром Peace
Виж целия пост
# 2 228
Здравейте д-р Birdie,
Синът ми е на 1 месец и до момента са му поставени две ваксини в родилния дом-против хепатит В и туберкулоза. Възнамерявам да закупя Infanrix-IPV-Hib или Infanrix hexa- коя от двете ще ми препоръчате? Може ли в един и същи месец с Infanrixa да се поставя и Prevenar и каква схема на поставяне да следвам?
Виж целия пост
# 2 229
Здравейте,д-р Бърди.Вчера ни поставиха ваксината СИнфлорикс през деня всичко беше ок,но вечерта плакахме много и спахме неспокойно.Прочетох в листовката на ваксината и пише,че може да има необичаен плач и чуство на раздразнителност,но днес сме и със температура37.9.Възможно ли е 1 ден след поставянето на ваксината да вдигнем температура?
Виж целия пост
# 2 230
Здравейте д-р Birdie,
може ли да дадете  мнение относно имунизацията на децата ми.
1. Синът ми - на 5г.3м , като малък много боледуваше, правеше постоянни бронхити и пневмонии. До 5г- си възраст пиеше Сингулар. Съветът на нашата педиатърка е да го ваксинирам с Pneumo 23

2. Дъщеря ми - на 6 м. до сега не е боледувала. Съветът на педиатърката ни е ваксинация със Sinflorix , пред вид предстоящия зимен сезон и това, че баткото тръгва на детска градина от септември.
Виж целия пост
# 2 231
Не го знам Birdie що за лекар е, но очевидно не знае някои неща.
Морбили или още брусница и рубеола са 2 РАЗЛИЧНИ шарки с различни причинители, различни клинични картини и различни признаци за разпознаване, морбилито се причинява от парамиксовирус, а рубеолата от тогавирус. Май някой не е внимавал в лекциите по инфекциозни болести. А за RUBELLA не съм чувала ниво в лекциите по детски, нито в лекциите по инфекциозни болести. На мен ми изглежда като марка козметика.
Виж целия пост
# 2 232
Не го знам Birdie що за лекар е, но очевидно не знае някои неща.
Морбили или още брусница и рубеола са 2 РАЗЛИЧНИ шарки с различни причинители, различни клинични картини и различни признаци за разпознаване, морбилито се причинява от парамиксовирус, а рубеолата от тогавирус. Май някой не е внимавал в лекциите по инфекциозни болести. А за RUBELLA не съм чувала ниво в лекциите по детски, нито в лекциите по инфекциозни болести. На мен ми изглежда като марка козметика.
Не пишете глупости.
Морбили и рубеола е едно и също нещо.
http://en.wikipedia.org/wiki/Morbilli

Measles was historically called rubeola. In contrast, German measles is an unrelated condition caused by the rubella virus.

Рубеллата се причинява от Тогавирус, подвид Рубивирус:
http://en.wikipedia.org/wiki/Togavirus
Genus Rubivirus; type species: Rubella virus

http://en.wikipedia.org/wiki/Rubella_virus
Rubella virus is the only member of the genus of Rubivirus and belongs to the family of Togaviridae

Рубелла и Рубеола са две различни неща!

Изводи за усвояване:

*четете и не се излагайте с незнание на базови неща.
*поддържайте си квалификацията за да не ставате смешни
*имайте ясна представа кои сте, колко знаете, и колко още има да учите. Не страдайте от Бг комплекси за "величието" на родната Медицина. Не е велика. Напротив.
Виж целия пост
# 2 233
Ами да, аз съм учила в България и то на Български, а не английски, ако вие сте учили в англоезичен университет, може би имате оправдание за това, че смесвате 2 различни заболявания, но майките тук не са и чували за Rubella, което е название на болестта рубеола на чужд език, и все пак се намираме в България, а не в Щатите и това вече е спор на езиково-етимологична тема и понеже не съм лингвист, не мога да знам как се е развивало значението на думите с времето.

А за вас има още един извод за усвояване, а именно че високомерието е особено неприятно качество и че не може да се знае всичко в медицината, а винаги има още много за учене. Пожелавам ви повече скромност и способност за конструктивен спор.
Виж целия пост
# 2 234
Ами да, аз съм учила в България и то на Български, а не английски, ако вие сте учили в англоезичен университет, може би имате оправдание за това, че смесвате 2 различни заболявания, но майките тук не са и чували за Rubella, което е название на болестта рубеола на чужд език, и все пак се намираме в България, а не в Щатите и това вече е спор на езиково-етимологична тема и понеже не съм лингвист, не мога да знам как се е развивало значението на думите с времето.

А за вас има още един извод за усвояване, а именно че високомерието е особено неприятно качество и че не може да се знае всичко в медицината, а винаги има още много за учене. Пожелавам ви повече скромност и способност за конструктивен спор.

Ма не става въпрос за езикови различия. Става въпрос че това са различни заболявания и Вие сте в заблуда кое кое е.
Аз също съм учил в Бг. Но това няма нищо общо.

Науката е една - факта че я учите на Български не значи че може да не знаете основни неща.

Цитат
но майките тук не са и чували за Rubella
Как "не са чували" щом ваксинират с МПР и това е "Морбили, Паротит, Рубелла". За какво е МПР ваксината? за рубеола? НЕ. За рубелла (освен другите две неща).

http://en.wikipedia.org/wiki/MMR_vaccine
" for immunization against measles, mumps and rubella (also called German measles)."

Цитат
"...за Rubella, което е название на болестта рубеола на чужд език"

Рубелла (Немска шарка) и Морбили (Рубеола) са две различни заболявания.
Не се излагайте.
http://en.wikipedia.org/wiki/Measles
http://en.wikipedia.org/wiki/Rubella

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия