Турско име за момиче.

  • 30 586
  • 139
# 45
Името не трябва да бъде с буквите Н и М 😃
Авторката е написала имената да НЕ започват с Н и М.
Защо продължавате да предлагате с тези букви?
Виж целия пост
# 46
Айля също е хубаво
Виж целия пост
# 47
Името не трябва да бъде с буквите Н и М 😃
Авторката е написала имената да НЕ започват с Н и М.
Защо продължавате да предлагате с тези букви?

Ох, снощи съм прочела, че трябва да са с тези 2 букви. Съжалявам.
Айля, Айлин е името на майката в нашето приятелско семейство. Много нежно звучи Айли на галено.
Виж целия пост
# 48
Нарин,Мелиса,Дефне на майката нещо ако е туркия ....Бейза също е хубаво име Елиф Нур и Дилара
Виж целия пост
# 49
Какво мислите за Гюнеш?
Виж целия пост
# 50
Арлин, Еслин, Сабине, Ясмин.
Виж целия пост
# 51
Какво мислите за Гюнеш?

Винаги съм мислила, че това е мъжко име. Какво означава?
Виж целия пост
# 52
Означава слънце.
Виж целия пост
# 53
Супер е значението.
Между другото, предлагам авторката да помисли и за имена на цветя. Не знам много цветя на турски, но моите деца всички носят цветни имена (български) и много ми харесват този тип имена.
Виж целия пост
# 54
На мен Гюнеш не ми харесва заради самото звучене на името, а не заради значението.

Боровинка, ако приемеш един съвет - ако живеете в България, помислете за това как ще звучи и как ще се възприема името от околните, неговорещи турски език. Имена като предложеното по-горе Аслъ, звучат грубо и неженствено на български (поне според мен).
Виж целия пост
# 55
И аз имам недобро звучене на Гюнеш. Не ми е женствено, пък как се изписва на латиница за международни цели представа нямам.
Помислете за нещо, което няма да я подложи на дискриминация или предубеждения нито в Турция (тоест и за там да не е странно), нито в България, нито по света.

Арлин, Еслин, Сабине, Ясмин, Мелиса, Елиз, Лейла, Амира, Азира ми звучат много хубаво.
Виж целия пост
# 56
Добре се приемат навсякъде Йълдъз, Амал, Иман.
Виж целия пост
# 57
Йълдъз и на мен ми харесва.
Виж целия пост
# 58
На една специализация в чужбина имаше жена от Турция. Може би защото тя беше симпатична и ерудирана, много ми хареса името ѝ - Ханде (с ударение на е). Значи "усмивка, смях".
Виж целия пост
# 59
Някои турски имена са много красиви! Flowers Rose
За момче например Джихан е страхотно.
За момиче си казах вече фаворитите.
В родния ми град има доста турско население и са ме впечатлявали с хубави и изразителни имена, плюс това със съответното (дори поетично) звучене. Ще спомена и Биргюл, сега се сетих...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия