ОКТОМВРИйки 2020 - тема 3

  • 28 436
  • 754
# 255
Да и аз постоянно го пипам, защото го мажа с крем за стрии. Но контракции имам не толкова начесто.
Виж целия пост
# 256
Аз съм с хроничен запек цял живот. Забелязала съм, че 🥝 киви на гладно действа разхлабващо, но разбира се, не е достатъчно. По време на бременност е безопасно лактулоза, много съм доволна от Елакса на сашета (видях, че имат и сироп и таблетки, но съдържанието е различно и не знам дали са ок за бременни, така че си карам на сашетата).  Също така, преди бременността приемах 2 месеца Омнибиотик 6 - безумно скъп пробиотик, който обаче е най-добрият на пазара, може да се взима и от бременни (на прах, сутрин и вечер) и имам подозрения, че все пак той подготви почвата, защото бях изключително тежък случай, а той "зарежда" с хубави бактерии. От всички други марки пробиотик съм видяла ефект нула. Магнезият не ми действа на запека по никакъв начин-нито хубав, нито лош.
Виж целия пост
# 257
Имам едно питаме, момичета. Тъй като пия витамини и моята АГ ми каза да ги пия 20 дни и след това 10 дни почивка и пак така. Спрях ги на 04.06 и сега съм 10 дни почивка, обаче забелязвам от 2 дни насам като се събуждам сутрин съм като првбита. Пръстите на ръцете ме болят кокалчетата и самите рамена, врат и все кокалите. Краката са добре, ама за ръцете най вече ми прави впечатление. Възможно ли е от спирането на витамините и да имам недостиг на калции или нещо друго? Моя мъж ми каза, че най вероятно е от това спиране на витамините.
Виж целия пост
# 258
Аз съм с хроничен запек цял живот. Забелязала съм, че 🥝 киви на гладно действа разхлабващо, но разбира се, не е достатъчно. По време на бременност е безопасно лактулоза, много съм доволна от Елакса на сашета (видях, че имат и сироп и таблетки, но съдържанието е различно и не знам дали са ок за бременни, така че си карам на сашетата).  Също така, преди бременността приемах 2 месеца Омнибиотик 6 - безумно скъп пробиотик, който обаче е най-добрият на пазара, може да се взима и от бременни (на прах, сутрин и вечер) и имам подозрения, че все пак той подготви почвата, защото бях изключително тежък случай, а той "зарежда" с хубави бактерии. От всички други марки пробиотик съм видяла ефект нула. Магнезият не ми действа на запека по никакъв начин-нито хубав, нито лош.

АГ също ми препоръча Омнибиотик мигра против силното главоболие! Е, откакто го взех се родих. Вярно е дооста скъпичък, но резултатът е налице:) все пак не бил окей честият прием на парацетамол в случай на болки. На мен 4х2 магнерот ми действаше супер разхлабително и затова минах на 3х2, сега е спокойно положението.
Виж целия пост
# 259
По принцип съм много тежък случай аз с ходенетето до 00, и преди , и по време на бременността. Заради лечение на гъбички док ми беше препоръчал да пия Биозин пробиотик и ми се беше отразил страхотно. Като по часовник се случваше всичко всяка сутрин, но със спирането му и часовникът започна да е доста неточен Joy Отскоро пия и 1 х диаспорал и отчитам отново раздвижване, т.е при мен магнезият определено си действа на перисталтиката.
Виж целия пост
# 260
След като Moni4ka засегна темата за витамините може ли да ми препоръчате някакви? До скоро пих Огестан, но док каза да направя почивка и аз. Иска ми се да разнообразя с някакъв друг вид с достатъчно разнообразен състав.
Виж целия пост
# 261
След като Moni4ka засегна темата за витамините може ли да ми препоръчате някакви? До скоро пих Огестан, но док каза да направя почивка и аз. Иска ми се да разнообразя с някакъв друг вид с достатъчно разнообразен състав.
Аз пия Актив Мама на допълхерц и се чувствам добре, като ги пия по 1 на ден.
 https://www.doppelherz.bg/produkti/dopelkhercr-aktiv-mama/?gclid … cgxBoCE28QAvD_BwE
Виж целия пост
# 262
След като Moni4ka засегна темата за витамините може ли да ми препоръчате някакви? До скоро пих Огестан, но док каза да направя почивка и аз. Иска ми се да разнообразя с някакъв друг вид с достатъчно разнообразен състав.
Аз пия Актив Мама на допълхерц и се чувствам добре, като ги пия по 1 на ден.
 https://www.doppelherz.bg/produkti/dopelkhercr-aktiv-mama/?gclid … cgxBoCE28QAvD_BwE
Аз пия Прегнакер плюс и отделно от тях пия по две таблетки калций+витамин д. Не знам дали си въобразявам или е от витамините, но кожата и косата са ми станали страхотни 😊
Виж целия пост
# 263
Здравейте ако на някой му е интересно във facebook има онлайн консултация за мн неща.                                                                                https://www.facebook.com/spisanie.9meseca/videos/258466588738695/   
Виж целия пост
# 264
Аз пия Viridian - pregnancy complex (има ги в зоя). Доволна съм.

Връщам се от фетална при Марков. Всичко е в норма. Не се впечатли от контракциите. Каза, че с такава шийка, ако има да се притеснявам от нещо - то било от преносване. С две думи някои жени били просто по-чувствителни, но щом шийката е наред, нямало проблем. Бебето не му пречили контракциите.
Питах го дали мога да ходя пеш - и той каза задължително ''иначе кой ще ти ражда бебето''. Каза и да сменя магнезиевия препарат и щом до сега съм взимала диаспорал - да пробвам магнерот. Това можело да им повлияе - защото всяка жена има различни ензими и различните съединения на магнезия ги усвояваме различно.
Така, че силно се надявам това да помогне и да ми олекне на сърцето.
Бебето върви 3 дни напред и е момче. Докторът ми написа на бележка, за да мога да видя вкъщи с ММ. Не можах да си сдържа сълзите и се разхрипах като малка малка пикла като видях символа със стрелка. Много се надявах на дъщеря. Имах приготвени 5 прекрасни имена. Изплаках си го и вече се хванах в ръце и съвсем скоро ще свикна с мисълта и ще го обичам безкрайно. Важното е, че всичко му е наред so far.
 Шушул Heart
Виж целия пост
# 265
Бебето върви 3 дни напред и е момче. Докторът ми написа на бележка, за да мога да видя вкъщи с ММ. Не можах да си сдържа сълзите и се разхрипах като малка малка пикла като видях символа със стрелка. Много се надявах на дъщеря. Имах приготвени 5 прекрасни имена. Изплаках си го и вече се хванах в ръце и съвсем скоро ще свикна с мисълта и ще го обичам безкрайно. Важното е, че всичко му е наред so far.
 Шушул Heart

Dagny, честито за хубавите новини. Важното е, че всичко с теб и бебо е наред. За да те успокоя, аз също винаги съм мислела, че ще е момиче, имахме даже готово име. И въпреки че от самото начало усещах, че ще е момче, вътрешно се надявах да бъркам, даже чакам и сега на феталната да потвърдят, за да се доубедя. При мен нямаше много сълзи, ама колко бях ядосана на таткото... Общо взето луда работа, сега единственото важно нещо ми е бебчо да е добре.
Виж целия пост
# 266
Dagny, честит ти шушул Heart
Радвам се, че всичко е наред и се надявам да си се успокоила поне малко Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 267
Dagny, честит юнак! Blue Heart
Не пия витамини за бременни. Набавям си ги поотделно. Според АГ комплексните витамини не са в добра дозировка и водят до качване на повече кг. Пия магнезий, витамин Д и фолиева киселина, имам една голяма опаковка от началото и като я изпия ще я спра.
Другите ми показатели са ок и нямам нужда от допълнителни витамини. Желязото също ми е добре, но аз си хапвам мръвка, спанак и зеленини.
Няма проблем с ходенето до WC. Магнезият не ми влияе по никакъв начин.
Виж целия пост
# 268
Dagny, честит юнак! Blue Heart
Не пия витамини за бременни. Набавям си ги поотделно. Според АГ комплексните витамини не са в добра дозировка и водят до качване на повече кг. Пия магнезий, витамин Д и фолиева киселина, имам една голяма опаковка от началото и като я изпия ще я спра.
Другите ми показатели са ок и нямам нужда от допълнителни витамини. Желязото също ми е добре, но аз си хапвам мръвка, спанак и зеленини.
Няма проблем с ходенето до WC. Магнезият не ми влияе по никакъв начин.

Аз също по тази причина пия витамините отделно. Фолиева киселина и витамин Д от преди да забременея. По предписание витамин С, желязо, витамини от група Б, омега 3 и магнезий. И на мен ми се виждаха много, но АГ каза, че трябва да не са комплексите за бременни и слушам.
Виж целия пост
# 269
Аз само комплексни съм пила и всичко е в норма.
Много е важно дозировката в тях да е правилна, защото малки к-ва от един минерал или витамин подпомагат усвояването на друг, а пък големи кол-ва от същия мин/вит пречат на усвояването пак на другия.
Много деликатен баланс е, цяла наука направо. Аз щателно проверих за моите специално едно по едно как си влияят в дадените кол-ва и за това продължих да ги пия, въпреки че намерих две отклонения.

Мани, ти като ги взимаш по отделно, нали са ти казали - между желязото и магнезия поне 2-3 часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия