Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 28

  • 31 223
  • 747
# 525
Серафим е ясен, но в женски вариант не бях го срещала.

Илеана (на моя приятелка приятелка). Предполагам дядо Илия и баба Анка.
Виж целия пост
# 526
Имам позната Серафима, всички и викат Фима. Познавам няколко жени от различни краища на България, които се казват Феня.
Виж целия пост
# 527
На една приятелка майка ѝ (60-65) се казва Фани, това е цялото име.
Виж целия пост
# 528
Е, Петранка си е супер име. Медицинската сестра при личната ми се казваше Петрушка 😂
Виж целия пост
# 529
Таниел
Серафима
Лаблена
Серафима ми звучи като красиво старо име, срещала съм го в литературата. Но не мисля, че е подходящо за малко дете.
Виж целия пост
# 530
Аз знам една Фимка, около 35г.
Виж целия пост
# 531
Момка - жена
Виж целия пост
# 532
Серафима е староеврейско име и означава ,,огнена,,.
Таниел изглежда е кръстен на баба си Таня.
Лаблена съм го срещала само като испанска фамилия.Но вероятно означава нещо.
Петранка,ако беше Петрана щеше да звучи по-добре.

Аз харесвам Мара,Марко.В чужбина са нормални имена.Ама у нас се смятат за селски.А Марко даже за магарешко...
Виж целия пост
# 533
Наскоро срещнах един Марко. Ами нищо италианско като асоциация нямах. Сетих се за: Едно магаре Марко ли се казва Blush
Виж целия пост
# 534
За чорбаджи Марко не се ли сети? Или за Крали Марко?
Иначе е библейско име и е доста мъжествено - римският вариант се свързва с Марс, бога на войната. А има и по-древни еврейски корени и значи борец.
Виж целия пост
# 535
Попаднах на следното име, ученичка, състезателка по програмиране: Лисалоте Пейтърова Бонсма.
Виж целия пост
# 536
Скандинавче ще да е детето, с бг участие Simple Smile.
Виж целия пост
# 537
Алеся
Виж целия пост
# 538
Мома съм срещала неведнъж в регистрите с раждания докъм 20-30те години. Момка явно е трябвало да звучи по-приемливо 😆
Виж целия пост
# 539

Алеся се използва в рускоезичните страни (по принцип е Олеся, но се произнася с А) галено е на Александра, последно време се използва и като самостоятелно име. Любимо ми е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия