Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 28

  • 64 320
  • 730
# 330
Днес вечерята е за 🍺🍺
Домашна наденичка на фурна

Тиквички , първите от градината на свекърите

Скрит текст:
Топени сиренца с домашно сладко от боровинки

Кашкавалени топчета

Бисквитена торта

И картофена яхния без снимка 🙂
Виж целия пост
# 331
За вечеря у дома кИфтета на скара


Свежа салатка


и салата Урнебес
Виж целия пост
# 332
Заешки дреболийки с пресен лук

Печено заешко бутче с печен картоф във фолио и домашни краставички.
Виж целия пост
# 333

Солен кекс с брашно от лимец, сирене и домати; домашни ягодки и малинки


Обяд от ММ - гръцки пърленки (купени, само се пекат на скарата), кюфтета, кебапчета и таратор


Друсани картофи, пак от ММ
Виж целия пост
# 334
Домашна, ягодова лимонада с лайм и лека торта с лимонов крем
Виж целия пост
# 335
Може ли рецепта за тортата? Изгледа много апетитно 🙂
Виж целия пост
# 336
Лимонче, наистина е бърза и лесна.
За крема: 4 жълтъка, разбити с 5 суп.лъж.захар, 2 ванилии, 5 суп.лъж.брашно и се разтварят с 1 л мляко, завира се до сгъстяване на крема. Като е готов настъргвам кората на 1 лимон вътре.
В тортена форма нареждам бисквити "Сълзица" потопени в крема, като след всеки пласт слагам по още няколко лъжици от крема отгоре до завършването на продукти. Престоява няколко часа в хладилник и се украсява отгоре с натрошени бисквити "Сълзица".
Много ефектна е на вкус.
Виж целия пост
# 337
Ох, преглъщам и огладнявам отново...имах да се наслаждавам на 36 поста...прекрасни сте !

Пуешки бутчета със зеленчуци

Скрит текст:

Виж целия пост
# 338
KaiZen, чудни, чудни пици!!!
Коя рецепта използва за тестото??
Всичко ли редиш и запичаш наведнъж или на няколко етапа?
Съжалявам за закъснението, ето я рецептата за тестото:
Скрит текст:
1 кг брашно
1 кофичка кисело мляко
1 чаена лъжица сода
2 яйца
Мая
1 ч.ч. топла вода
1 ч.л. сол
Малко захар за маята
Маята се смесва с малко "марна" вода и захар и се оставя да шупне.
Смесват се всички съставки, освен брашното. После на порции се добавя брашното, докато се усвои цялото.
Благодарности! Скоро ще я изпробвам
Виж целия пост
# 339
malika, благодаря 🙂 Записах си я. Задължително ще се пробва.
Виж целия пост
# 340
Свинско с картофи

Виж целия пост
# 341
Много изкусително всичко.
Така трябва да се влиза тук Mask... ама не  заради вируса..., заради талията Joy Joy Joy

От мен свежа салатка



Скрит текст:
Да ви покажа на какви страхотни розови домати попаднах



Пържен зарган (любима риба)



Скрит текст:
И невероятните му зелени кости


Всичко в компанията на...

Скрит текст:
"изпотено" от студ розе... Наздраве!


Виж целия пост
# 342
Мдаа... Добре, че вечерях, да не се мъча на гладно. Blush И пак много неща си харесах, всъщност.
От мен - картофи, пълнени със сирена и броколи.

Скрит текст:
Чийзкейк-брауни по рецептата на DespicableMe, пак благодаря за идеята. Забравих да купя оризово брашно и го замених с кокосово. Така че.. кокосов брауни чийзкейк.
Виж целия пост
# 343
Менюто за вчера и днес е по желание на малката щерка. Simple Smile
Пълнени чушки с яйце и сирене

Питки със сирене халуми , домати и краставици(понеже в Лидл този път нямаше питките от гръцката седмица, аз направих питките, доста сполучливи станаха)
Виж целия пост
# 344
Фортуна, по коя рецепта са питките?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия