Доходите на жената преди раждането

  • 20 120
  • 692
# 225
Голяма реклама на тоя първи пост, голямо натякване. Няма нужда да четем дума по дума писанията ти, посланията се долавят и без да зубрим чаршафите ти, които са една безкрайна, скучна логорея.
За човек като мен, който не е особено словоохотлив, постовете ти са мъка.
Виж целия пост
# 226
Авторе, съжителствал ли си с жена повече от 6 месеца? Ако си на 39 и не си, помисли защо.
Виж целия пост
# 227
Жребче
>>>>>>>
Говоря за заглавието на твоята тема.
А първото мнение на темата ти е с уклон към спестяванията на жените.
Затова питам защо не си включил и обсъждането на доходите на мъжа преди раждането?
Виж целия пост
# 228
Някои пак забравят (или не им отърва) каква е темата и забиват към следродилния период и оплакване колко е гадно да си жена и майка. Прочетете отново първото мнение в темата, за да се подсетите за какво е тя и пишете според зададените въпроси в нея. Smiley Темата тук е за жените години преди изобщо да помислят за бременност. За жените от гимназията нататък и финансовата им култура; без значение, че някои може да не забременеят дори и на 40 години, а други може и никога да не станат майки.

 Докато обсъждате в тази тема, опитайте се да се придържате към нея и бъдете наясно, че тя не е за следродилните лишения (които би следвало допълнително да са подтик да се подсигурите в годините преди това за всеки случай) и пишете относно жените далеч преди раждането.
За какво изобщо намесвате Сорос, марцианците, полепналата по тавана храна, космите ви по брадата, къпането на децата и още един куп неща, които нямат никакво отношение по темата!? Smiley
Smiley
Виж целия пост
# 229
Е, нали писахме за разходите си далеч преди раждането? Разбивка на разходите по пера ли да дадем?
Виж целия пост
# 230
Сега сериозно ви питам: Понеже съм на 40 г. и много много не общувам с мъже /нямам време за такива неща, предпочитам виртуално във форума, да си контактувам с вас/, мъжете извън форума по-различни ли са? В смисъл по-широкоскроени, склонни да плащат сметки, да се влюбват, да се раздават. Понеже моите набюдения са, че са точно като във форума. Стиснати, скъперници, все да не се минат, все те гледат под лупа, все ти търсят кусури, все са нещо недоволни. Просто бих се радвала, ако имате по-добър опит. Моите приятелки /неомъжени и без деца/, все на такива попадат, и в най-добрия случаи им казват, че ги искат само за френдс уит бенефитс.

Аз също не общувам с мъже в контекст, откъдето мога да съдя за тези им качества, но и моите приятелки все на такива попадат. Имам една, и тя скоро ще стане на 40 - ами само използвачи ѝ се лепят. Ако случайно успее да завърти някой "щедър", то той непременно има други сериозни кусури - я ще изневерява, я ще я пренебрегва...А тя както е и със собствено жилище, все гледат да се натресат да живеят при нея.
Виж целия пост
# 231
Ето, отчитам се. Харчех като луда за:
Наем
Готова храна
Дрехи, обувки, аксесоари, парфюми
Таксита
Заведения
Виж целия пост
# 232
Роки, поживяла си си. Сега правим планове като ни пораснат децата, пак да почнем да харчим за горните неща.
Виж целия пост
# 233
Вижте сега, има различни степени на "златотърсачество".
Някои жени имат все пак морални спирачки, които не им позволяват да се превърнат в хептен държанки. Обаче все ровят кой мъж с какъв стандарт е, а черпенето се издига в култ.
Или трудно надскачат средата си, макар че общо взето мъжете са склонни да свалят изисквания за образование и възпитание заради чифт големи...очи, например.
Виж целия пост
# 234
А, не. Повече пари за таксита като тогава не давам. Наем също.
Сега ми се харчат за концерти и екскурзии. И някой филър.
Виж целия пост
# 235
Не съм съгласна, че трябваше да се включат и спестяванията на мъжа преди раждането. Темите във форума затова имат ТЕМИ. Както при свекървите се обсъждат свекърви, при "с какво ви ядосват мъжете" не пишем за майките си и т.н.

На друго искам да обърна внимание, а именно на моралния ценз да се търси сметка:

Цитат
Пенсия не ми трябва. Засега съм жив.

Тоест, самият ти имаш доста стабилен пропуск по отношение на "черните дни", и то такива, които доказано ще дойдат, но търсиш сметка на останалите? Никой не те е питал колко взимаш и какви са ти пасивните доходи, но всичко подлежи на промяна (един пожар или наводнение не само те оставя без доход от наеми, а и те вкарва в бая разход), и то с доста по-голяма вероятност отколкото на сценария, за който ти търсиш сметка на жените преди раждане. Да не говорим за други разходи като издържане на студенти, помощ за сватба и т.н. Отново: събития, които гарантирано ще се случат, тоест изискват план, а не "подсигуряване за всеки случай".

Наблягаш на подсигуряването за всеки случай, направо натъртваш, а самият ти не го правиш. Доста пространна логика изкарваш как някой едва ли не обричал детето си на по-лош живот, защото не можел да си позволи да се изнесе и т.н., а логиката ти за собствените ти действия стига до "засега съм жив". Ми, и жените засега са с мъж. Кво правим? Същата логика Smile

"Слушай какво ти казвам, не ме гледай какво правя" или разминаването между приказки и действия е доста... немъжко, честно казано. Не е с цел да те обидя, ама се замисли.

И има отношение по темата, да. Simple Smile
Виж целия пост
# 236
Абе важното е, че ще си харчим за каквото си искаме. Нали сме жени, няма да черпим мъжете я, нито да ги издържаме, докато гледат децата. Тя нашата вече е лесна, да му мислят ергените.
Виж целия пост
# 237
Скрит текст:
Не съм съгласна, че трябваше да се включат и спестяванията на мъжа преди раждането. Темите във форума затова имат ТЕМИ. Както при свекървите се обсъждат свекърви, при "с какво ви ядосват мъжете" не пишем за майките си и т.н.

На друго искам да обърна внимание, а именно на моралния ценз да се търси сметка:

Цитат
Пенсия не ми трябва. Засега съм жив.

Тоест, самият ти имаш доста стабилен пропуск по отношение на "черните дни", и то такива, които доказано ще дойдат, но търсиш сметка на останалите? Никой не те е питал колко взимаш и какви са ти пасивните доходи, но всичко подлежи на промяна (един пожар или наводнение не само те оставя без доход от наеми, а и те вкарва в бая разход), и то с доста по-голяма вероятност отколкото на сценария, за който ти търсиш сметка на жените преди раждане. Да не говорим за други разходи като издържане на студенти, помощ за сватба и т.н. Отново: събития, които гарантирано ще се случат, тоест изискват план, а не "подсигуряване за всеки случай".

Наблягаш на подсигуряването за всеки случай, направо натъртваш, а самият ти не го правиш. Доста пространна логика изкарваш как някой едва ли не обричал детето си на по-лош живот, защото не можел да си позволи да се изнесе и т.н., а логиката ти за собствените ти действия стига до "засега съм жив". Ми, и жените засега са с мъж. Кво правим? Същата логика Smile

"Слушай какво ти казвам, не ме гледай какво правя" или разминаването между приказки и действия е доста... немъжко, честно казано. Не е с цел да те обидя, ама се замисли.

И има отношение по темата, да. Simple Smile
Къде прочете да съм писал нещо, което да ти даде основание да пишеш, че имам "доста стабилен пропуск по отношение на "черните дни" Simple Smile ? Харча толкова, че да не разхищавам излишно много и останалото се добавя към спестяванията в банката. Достатъчно черни дни мога да си подсигуря.
 И къде прочете да "държа сметка на останалите"? Smiley

 Колко доказано ще дойдат тези пенсии, когато настане време след 30 години да получавам и аз такава? Като гледам как пенсионните фондове са опразнени (окрадени) и се запълват само от влизащите данъци от страна на сега работещите... Плюс периодичното покачване на пенсионната възраст, за да може тези дупки в пенсионните фондове да не зеят чак толкова много. Частните пенсионни фондове пък са толкова надеждни и вечни, че нямам думи. Ще поживеем, ще видим. Някъде към 2050-та година ще сравним какво се е случило тогава спрямо какво сме писали сега в тази тема. Simple Smile
Виж целия пост
# 238
Извън от темата, аз пък искам мъжа да плаща, да. Да вади парите и да плащааа, плащаааа. Лошо ли има в това? Не мисля Simple Smile
Виж целия пост
# 239
Ще поживеем, ще видим.

Така де. И жените преди бременност така разсъждават (да повторя - за далеч по-малко вероятен случай от твоите няколко), ама някак в техния случай явно е проблем за теб Smiley
За очевидната разлика в пространствеността и задълбочаването в логиката на собствените vs. чуждите действия вече писах, та за мен темата поприключи. Живи и здрави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия