Доходите на жената преди раждането

  • 20 120
  • 692
# 345
И една жена може да има бебе и без мъж.
Особено,ако си е напълнила предварително банковата сметка.

Имам една приятелка, съученичка от гимназията, която ми каза преди много години

"На мен ми трябва един салам за 20 минути. За какво ми е да взиимам с него и една свиня за цял живот"

Ей сега я гледам във фейсбука, че си е изтипосала новороденото отроче и твърди, че гордо ще го гледа без баща.
Виж целия пост
# 346
Е какво ви бърка коя жена как ще си гледа детето? С мъж, без мъж, нейна си работа.
Виж целия пост
# 347
Дами, не знам защо се хабите. От такива теми и разсъжденията вътре, става ясно защо мъжете, които ги повдигат, са сами. Малко грубо от моя страна, но така мисля.
Събираш се с жена и...къде са ти парите?
Виж целия пост
# 348
То пък разбирам да вземаме по 10 бона заплата, да ме питаш защо не съм спестила. За да спестиш нещо, първо трябва да са ти покрити основните нужди. С една заплата от 900 лв. в БГ колко точно да спестя? Говорим без странични доходи, от сорта на ренти, издръжка от родител и т.н. И не ми пишете за преквалификации и да си търся втора работа. Знаем, че болшинството в тоя форум са богаташи, наследници на бизнеси и минимум 5 имота, със страхотни кариери и прочие, ама има и обикновени хора.
Виж целия пост
# 349
Някои мъже са по-клюкарливи и навират нос повече и от заклета жена-клюкарка.

Разбира се, че няма как да се разглежда отделно финансовото осигуряване на 1 дете. Именно, че всичко покрай появата на детето е комплексно и като такова трябва да се възприема. Няма как да се изолира само финансовата част, само преживяването или моралната отговорност на родителите. Нещата са навързани и именно затова в това начинание трябва да вземат участие двамата взаимно, да се допълват, а не да влизат на равни начала и винаги да има мерки/теглилки кой какво е направил, заприходил. Това е безумие и само като си представя, че някой може да си го причини, на себе си и други хора, и ми се завива свят.
Виж целия пост
# 350
Аз затова ръчкам дъщеря си да си търси по-добре платена работа
Виж целия пост
# 351
miss_chichi, след като родиш, по-добре ще схванеш тези думи Simple Smile Аз също не мисля, че е жертва, но определено коства много физически неразполжения, страхове, медицински процедури и още една гама емоции - някои са плашещи даже понякога... И тези неща на мъжете са им на 99% спестени.

Лично на мен доходите ми скочиха нагоре след второто дете, колкото и нелогично да изглежда това отстрани.
Бианка, разбирам те напълно. То и сега е така - редовно гинеколози, прегледи, изследвания, лечения... За мен това е участта да си жена и няма как да очаквам мъжът да го преживее. Просто няма как - природа... Ако можеше половината бременност да е за мъжа, бих му я дала, но не може.

п.п. Всъщност бременността и раждането ще ги прекарам, но месечния цикъл /особено когато ти дойде по средата на ваканция/ определено бих му ги подарила. JoyJoyJoyJoy
Виж целия пост
# 352
Много ясно,че мъжа не може да преживее същото като жената.
Ама  точно в такъв момент жената има нужда от подкрепа ,а не от мрънкането на някой Мунчо,,Ама ти защо не си спестила пари преди да забременееш,а чакаш аз да плащам на доктора?.,,
Представяте ли си такава сцена?
Виж целия пост
# 353
Някои мъже са по-клюкарливи и навират нос повече и от заклета жена-клюкарка.

Разбира се, че няма как да се разглежда отделно финансовото осигуряване на 1 дете. Именно, че всичко покрай появата на детето е комплексно и като такова трябва да се възприема. Няма как да се изолира само финансовата част, само преживяването или моралната отговорност на родителите. Нещата са навързани и именно затова в това начинание трябва да вземат участие двамата взаимно, да се допълват, а не да влизат на равни начала и винаги да има мерки/теглилки кой какво е направил, заприходил. Това е безумие и само като си представя, че някой може да си го причини, на себе си и други хора, и ми се завива свят.

Ужасно е, да и искрено се надявам да не ми се налага да си цитирам горните постове някой ден. Но ако господата толкова държат да осчетоводят, заприходят и всичко да е поравно, то не е никак трудно всъщност.
Базова/Стартова цена за сурогатно майчинство при самотен родител в Чехия (забележете, не в Америка, където може да е кажи-речи двойно) е 50 000 евро. Да заповядат. На чужда жена ще платим за дискомфорта, на собствената - не. Що? Ми щот се обичаме (което, разбира се, някак магически изтрива рисковете за обичаната жена)? Мне. Щото можем да си цакаме най-близкия под претекст любов. Мерси съм аз от такава любов. Партньор искам, не придатък.

И на един мъж на място няма нужда да му се обясняват елементаризми. Облекчена съм, че при ПапаСмърф, The strange и (мисля) GospodinD, се видя и този начин на мислене. Малко от малко да има баланс.
Виж целия пост
# 354
Някои мъже са по-клюкарливи и навират нос повече и от заклета жена-клюкарка.

Пълни глупости - някои били. Всички сме, ама малко си признаваме. Joy
Виж целия пост
# 355
Много ясно,че мъжа не може да преживее същото като жената.
Ама  точно в такъв момент жената има нужда от подкрепа ,а не от мрънкането на някой Мунчо,,Ама ти защо не си спестила пари преди да забременееш,а чакаш аз да плащам на доктора?.,,
Преди време четох едни стари истории тук. И съфорумката обясняваше, че тя със ЗК не можела да се занимава, ходела на частно и в частна болница раждала. Явно мъжът й е бил ОК и е могъл да го осигури, но ако не можеше? На 26 години не всички са милионери или ИТ, а сумата за раждането беше 3 пъти над тази, която аз съм плащала.
Виж целия пост
# 356
Много ясно,че мъжа не може да преживее същото като жената.
Ама  точно в такъв момент жената има нужда от подкрепа ,а не от мрънкането на някой Мунчо,,Ама ти защо не си спестила пари преди да забременееш,а чакаш аз да плащам на доктора?.,,
Представяте ли си такава сцена?
Ами и ако той няма? Ако има кредит за жилище, който изплаща. Или ако е теглил кредит за едно инвитро, но за второ няма как? Или като рускините - мъж с еди какъв си доход не трябва да се размножава.
Виж целия пост
# 357
Жребче, трябва да търсиш богата дама, която да иска да и направиш дете, без да очаква от теб финансова ангажираност. Има такива случаи, но са рядкост.
Виж целия пост
# 358
Много ясно,че мъжа не може да преживее същото като жената.
Ама  точно в такъв момент жената има нужда от подкрепа ,а не от мрънкането на някой Мунчо,,Ама ти защо не си спестила пари преди да забременееш,а чакаш аз да плащам на доктора?.,,
Преди време четох едни стари истории тук. И съфорумката обясняваше, че тя със ЗК не можела да се занимава, ходела на частно и в частна болница раждала. Явно мъжът й е бил ОК и е могъл да го осигури, но ако не можеше? На 26 години не всички са милионери или ИТ, а сумата за раждането беше 3 пъти над тази, която аз съм плащала.

Има здравни застраховки, които ще ти покрият и раждане в частна болница с избор на екип, стига да е сключена поне 9 пълни месеца преди събитието. Аз имам такава Simple Smile Да, вноската е сравнително голяма, но и покритието е голямо, а дори да броим само плащане на раждането:
9 х месечната вноска пак е в ПЪТИ по-малко от цената на раждането на частно, което е около 3 бона. Далеч не трябва да си милионер. Трябва да имаш акъл. Simple Smile
Бъдещият ми мъж освен да черпи, че си е взел умна жена Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 359
Крис, той е на 40, не на 20. На колко ще да е тази бездетна богата дама?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия