Доходите на жената преди раждането

  • 20 120
  • 692
# 420
Добре, благодаря, че сподели първия пост. Стигна ли до отговор на въпроса си, ми беше въпросът.
Както и преди бях отбелязвал с темата, чета внимателно всички мнения и се радвам, че толкова хора решиха да споделят своето виждане, а някои и личен опит относно поставените въпроси. Simple Smile Дори и сега намирам приятни включвания, които дават нова светлина над тези неща - например мнението непосредствено над моето.
Виж целия пост
# 421
Е, не, аз си мисля, че всяко нещо трябва с мярка и разум, особено ако става дума за пари. За едно нещо е прав Жребчо, че в България хората нямат добра финансова култура. Мъжът хубаво ще прави пари, ама има жени (не говоря за България), които заради лъскави мъниста ще продадат семейството в робство.   
Виж целия пост
# 422
Скъпи Пирончо, ще ти отговоря по следният начин. Живота в днешно време е жесток и е нормално всеки да иска да подсигури себе си и децата си. За да стигна до "меркантилизма" на жените, първо ще се върна далеч в историята, когато мъжът и жената са имали определени задължения. Те са ясни на всички ни, като при среден социален статус и нагоре, мъжът е бил длъжен да храни и огрижва жена си, както и любовницата си ( ако има такава ). Домашните задължения и отглеждането на детето са били задача на прислужниците и дойките. Единствено жените в най-бедните семейства са вършели домакинската работа, защото не са можели да си позволят помощница. В тези времена, жената е използвана изцяло като инкубатор и не е имала глас в семейните въпроси, което не е хубаво. Но, забележи нещо. Мъжете са се грижели за тях, оценявали са риска при раждане (смъртността е била висока) и единственото, което се е очаквало от жените, е било да са хубави, да раждат деца и да са покорни. А развод е била мръсна дума и жените са знаели, че имат стабилност, особено децата им. Когато някой господин не е можел да храни семейство, е бил заклеймяван като негоден и никой не е давал щерка си на него. Времената обаче се променят лека по лека и хората започват да се женят по любов. След това се появява феминизма и жените имат повече права- Да работят и да учат, както и да печелят колкото мъжете си. А влиянието на църковните догми отслабва. Накрая стигаме до ден днешен, където брака не значи нищо и всеки мъж може да си бие чукалата, когато му скимне. (Всички знаем, че главно те решават, че не им се играе на семейство в даден момент) А от жената се изисква да е умна, кадърна, добра домакиня, да е имотно подсигурена и да работи, докато поема цялостните грижи над децата и домакинството. Сега ще ти издам една държавна тайна. В днешно време жените са изключително прецакани, защото рискуват много, без да получават сигурност на среща. Какво имам предвид- Раждането е опасно за жената в същността си, въпреки развитата медицина днес. То може да предизвика физически усложнения и доживотни хормонални проблеми, които водят до редица заболявания. Сега ще кажеш, "Добре бе, а баба ми как е раждала на времето?". Раждала е като всяка друга жена, с тая разлика че е знаела, че ще е подсигурена и няма да се тревожи за запазването на семейството си. (Тук говоря за семейни ценности, не за прехрана.) Днешните жени и това нямат. Та сега да си стигна до заключението и ще се постарая да обясня като за малоумни, защото си сред тях явно. Ще намеря и другите народности, понеже обичате да ги споменавате. В днешно време, освен че жената рискува здравето и кариерното си развитие, очаква да получи в замяна маса любовници, претенции, неуважение и оставане на улицата. Особено в България, защото нашето законодателство лишава мъжете от всякакви отговорности. Знам, че ти звучи тъпо, обаче Вие мъжете това сте ни показвали през всички тези години. Съвсем нормално е жената да иска да се подсигури, ако е с акъла си, та за това да търси състоятелен мъж. Дори да не умре с него, все ще си набави някаква сигурност, докато е във връзка с него, защото в днешно време не мога да говоря за семейство, а по-скоро за икономически съюз и пазарни отношения, особено при наборите от 85г. нагоре. И толкова за меркантилността на жените. Но не се притеснявай, понеже дори това е отминал тренд. Вече е модерно жената да е подсигурена, със стабилен доход, имоти и добра професия, че да не и се налага изобщо да има нужда от мъж. Което обезсмисля функцията на мъжете и много от младите набори предпочитат да раждат от донори. Или не встъпват в брак, нито записват бащата на детето си в акта за раждане. Особено в силно развитите държави, защото там жената гледа годишният ти доход, преди да ти каже "Да". И дори да роди от теб, вие никога не се превръщате в семейство, а оставате съквартиранти с привилегии, докато някой от вас не открие нещо по-добро. (Тук визирам Германия, Скандинавските държави и Франция). За САЩ и Англия изобщо няма да говоря, защото лафа: " За какво ми е прасето, като ми трябва само наденичката", идва от там.  Господа, чудя се кога ще разберете, че жените са по-силни психически и доста по-умни от вас. И не забелязахте, че сами обезсмислихте функциите си като мъже, когато им натрисахте отговорности и претенции. Вече съвсем не им трябвате. Не знам при по-зрелите набори как стоят нещата, но мойте познати мъже (между 25-30г.) картинката изобщо не е хубава. Оплакват се, че половинките им се дърпат от сериозно обвързване, а мисълта за семейство и деца ги плаши до смърт. Особено тези, които си имат всичко и нямат нужда от взаймство, за да се развиват. А взаймството ражда компромисите, който задържат връзката. Та Пирончо, пази си парите. Ние вече си имаме наши.
Виж целия пост
# 423
Ох, на тоя господин темите вече ми омръзнаха. И всеки път ме принуждават да ставам по-груба и цинична, от колкото ми се чини. Скъпи Пирончо, ще ти отговоря по следният начин. Живота в днешно време е жесток и е нормално всеки да иска да подсигури себе си и децата си. За да стигна до "меркантилизма" на жените, първо ще се върна далеч в историята, когато мъжът и жената са имали определени задължения. Те са ясни на всички ни, като при среден социален статус и нагоре, мъжът е бил длъжен да храни и огрижва жена си, както и любовницата си ( ако има такава ). Домашните задължения и отглеждането на детето са били задача на прислужниците и дойките. Единствено жените в най-бедните семейства са вършели домакинската работа, защото не са можели да си позволят помощница. В тези времена, жената е използвана изцяло като инкубатор и не е имала глас в семейните въпроси, което не е хубаво. Но, забележи нещо. Мъжете са се грижели за тях, оценявали са риска при раждане (смъртността е била висока) и единственото, което се е очаквало от жените, е било да са хубави, да раждат деца и да са покорни. А развод е била мръсна дума и жените са знаели, че имат стабилност, особено децата им. Когато някой господин не е можел да храни семейство, е бил заклеймяван като негоден и никой не е давал щерка си на него. ...
reap, то хубаво, но това с прислужниците и дойките ме разби. Simple Smile Наистина ли баба ти е имала прислужници и дойки? И нищо не е похващала?
Не знам как е в Скандинавските страни, но за Германия не бих се съгласила, че семействата са съжителства, просто защото там живея и виждам.
Иначе има и верни неща за днешното време.
Виж целия пост
# 424
Вие мъжете това сте ни показвали през всички тези години
Кои "ние"? Слагането под общ знаменател на всички накуп говори за предубеденост и отказ да се прозре истината.
 Далеч не всички мъже изневеряват и/или зарязват жената до себе си.
 И още нещо. Когато една жена си е патила от тази част от мъжете, на които им е присъщо подобно поведение, следва да се замисли, че това са същите мъже, които лично тя е избирала измежду всички останали (както няколко съфорумки писаха преди теб в темата - жените били тези, които избирали с кой мъж да бъдат, а не обратното). Знаеш ли кои мъже не са изневерявали и зарязвали тези жени? Мъжете, които тези жени съзнателно не са допускали до себе си. Изневерява ти и те зарязва само този, когото си избереш. Иначе е лесно да лепиш черни етикети на целия пол, само защото един или повече от твоите избраници са те предали. Един е виновен, обаче дай да обвиним всичките останали за това деяние. Нещата в истинския живот не стават така, както в представите ти. Запомни го! Smiley


Съвсем нормално е жената да иска да се подсигури, ако е с акъла си, та за това да търси състоятелен мъж.
От толкова много акъл толкова много жени са си изпатили, че си нямаш представа...
Виж целия пост
# 425
Една жена на 39 би трябвало да има добри доходи и някой лев/евро настрани.
Друг е въпросът дали ще иска да забременее и ражда.
Виж целия пост
# 426
Една жена на 39 би трябвало да има добри доходи и някой лев/евро настрани.
Друг е въпросът дали ще иска да забременее и ражда.

.......и от кого ако случайно реши да се прежали.
Виж целия пост
# 427
На почти 40 не е ли вече време за повече уседналост, зрялост, мъдрост, рафинираност?
На тези години човек се затваря все повече и по-малко е склонен на компромиси.
Очакваме следващата тема да е "защо няма жени, които искат да карат само на нудъли".
Виж целия пост
# 428
reap, то хубаво, но това с прислужниците и дойките ме разби. Simple Smile Наистина ли баба ти е имала прислужници и дойки? И нищо не е похващала?
Ратаи на плата е имало и у нас, и в чужбина. Само наистина изключително бедните хем са си вършели всичко сами, че и са ходели да работят на другите.
Виж целия пост
# 429
Скрит текст:
reap, то хубаво, но това с прислужниците и дойките ме разби. Simple Smile Наистина ли баба ти е имала прислужници и дойки? И нищо не е похващала?
Ратаи на плата е имало и у нас, и в чужбина. Само наистина изключително бедните хем са си вършели всичко сами, че и са ходели да работят на другите.

Ратаите са били деца, юноши, млади хора и са живеели у чорбаджията.  Като съберат пари за дом са се женели. От жената е очакван чеиз. След сватбата жените са работели само в дома си и на къра, когато е трябвала работна ръка за бързо прибиране на реколта. Децата също са помагали и не са тежали по 25 години на родителите. Пране, гладене, помощ с деца са предлагали вдовици с вече големи деца, на над 4-5 години всички, примерно. Много от ратаите са умирали преди да се оженят.

Очакваме следващата тема да е "защо няма жени, които искат да карат само на нудъли".

Много са скъпи. Хляб и вода ми се вижда по-икономично, а и е субсидиран 😎
Виж целия пост
# 430
А Базила не така с 40-годишните. Който си е родил децата, когато му е било времето, на 40+почва да хайманосва. Който си е хайманосвал до 40 г., да си усяда и да си уляга.
Виж целия пост
# 431
Мъжете не са се променили много в годините. И преди е имало насилници, пияници, изневеряващи, изоставящи семейството си и т.н. А и смъртността при мъжете също е била висока, заради войни. И тогава е имало жени справящи се сами. Еманципацията промени най вече възможностите за жените - сега може да не търпиш пияницата или побойника. Може да решиш кога и колко да раждаш. Едно време не че са искали да раждат по 10 деца, ама какво да правиш като стане. Може да изискваш помощ в домакинството от мъжа, да не говорим за всичката техника. /пак ще ме плюете, но ще си кажа/ Когато за жената нещата се подобряват, не е точно така за мъжа. Жената има повече изисквания, не само като пари, но и време, чувства и т.н. Жената лесно може да си тръгне, ако нещо не и допада или е изстинала към мъжа. Брака обвързва и двете страни. Жена без брак лесно си тръгва, дори и с дете. Жената също може да има камара любовници. Вече се раждат по малко деца, и въпреки опасността за всяка родилка смъртността е ниска и за майката и бебето. Едно време жените са работили почти наравно с мъжете по двора и къра.
Сама споменаваш, че все още има мъже искащи брак, дете, семейство, но жените се дърпат. Жените са развили доза егоизъм - защо да си развалям фигурата, защо да нямам кариера и т.н.
Виж целия пост
# 432
И освен всичко изброено по-горе,сега е възможно жената да има деца и без мъж.
Виж целия пост
# 433
Определено навремето жените са работили на къра, и у дома. Знам един случай, когато някой си казал на жена си, че е родила, специално да се отърве от кърската работа.
По-богатите семейства естествено, че са наемали ратаи и аргати, защото самото семейство не е било в състояние да си обработва имотите, а са се занимавали основно с организиране на семейното "предприятие". Но прислужница на село? Може би в града, в семейството на някой адвокат, фабрикант или министър, в средите на интелигенцията, която не е била кой знае какъв процент в началото на миналия век и преди това.
Но дойки - моля ви се, те са в приказките и във всяко графско семейство, каквито не сме имали.
Виж целия пост
# 434
А вие под прислужница какво разбирате? Да чисти пода или да хвърля нощното гърне?
Невенка, нищо не съм казала за възраст и семеен статус на ратаите Simple Smile Само, че ги е имало.
А в чужбина цели семейства са слугували, особено у по-богатите семейства. И то не за полска работа, а у дома - чистене, готвене, градинарство, сервиране.
Нещо не схващам какво броим обаче. Там, където е имало слугини, е имало и мъже да помагат.
Плюс това, от жената се е искал чеиз, вярно, ама домът е идвал от мъжа и въобще не е било толкова често навиране в дядовата ръкавичка, както днес. Днешното е следствие от жилищното разпределение, липсата на квартири и липса на възможност за покупка при соца. Бивше гадже живееше в къща, вдигната в центъра от прадядо адвокат през 20те. Не са живели 5 поколения в нея тогава. По соца настаняват още 2 семейства и собствениците, 5 човека, се свират в две стаи от 10. Моето гадже израснал в дядова ръкавичка, за него двойка с дете в една стая беше 'е кво толкова, аз така съм живял'. Ако беше живял в тая къща 70 години по-рано, щеше да има друго виждане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия