Градинарство - моето хоби 25

  • 28 038
  • 751
# 30
Бих заровила луковиците в земята, някъде където няма да пречат. След като 15 год. са оцелели в земята, е по-вероятно в кутията от обувки да пресъхнат или мухлясат. Догодина като си направиш цветните лехи, можеш да си ги преместиш. Малките топчета може да са нови луковички, от снимката не мога да преценя.

За мравки по дърветата Любознателна беше дала супер идея, при мен подейства.
Ето линк https://www.ogorod.ru/ru/now/pests/10511/Lovchij-poyas-dlya-dere … svoimi-rukami.htm
Виж целия пост
# 31
Скрит текст:
Хоп и аз в новата тема с въпрос.
Разчистваме изоставен от 15-20 години двор. Малък е, 250кв.м., почвата е чернозем, изложението юг-изток.
Имаме един орех, който заварихме на мястото, но целият е в мравки, отрязахме старите клони и се надявам да се справим и с мравките. Има орехчета, но е много висок и сигурно от земята ще ги събираме.
Другият въпрос е със снимка.
Изкоренихме големите плевели и в корените на по-старите откривам луковици. Извадих ги и ги прибрах в кутия от обувки, на есен ще ги бучна в земята и ще видя какво ще излезе. Около тях пък е пълно и с малки топченца, предполагам яйца на вредител, но може и семенца. Качвам снимки да покажа
Скрит текст:
Скрит текст:
Имаме и смокиня, нар, люляк и малко грозде. Всичко останало махнахме и есента ще посадим черешки, а следващата пролет цветя и мисля киви по старата асма. Събирам препоръки за разсадници за овошки.
Надявам се следващата пролет да имам и аз красиво подредени цветни кътове за показване.

без да давам 100% гаранция, смятам, че сте си намерили фритилария империалис=ходжово лале=царска корона.
Simple Smile може би луковичките имат особено силен аромат. Simple Smile

и аз съм на мнението на флокс, засади си ги, за да е сигурно, че ще оцелеят. малките топчета най-вероятно са бебета луковички.


допълвам се Simple Smile Simple Smile тук могат да се видят луковичките на "ходжовото лале"
https://blog.longfield-gardens.com/test/fritillaria-imperialis-t … pineapple-lilies/
Виж целия пост
# 32
Страхотни сте! Благодаря ви!
Много е интересно в тази градина. Някога я е поддържала много внимателно. Гледала е предимно грозде, но беше избуяло много и махнахме почти цялото, оставихме няколко корена, които бързо плъзнаха по оградата. И сега копаем, плевим, обръщаме, косим и откриваме разни луковици, пътечки, дръвчета, но нито аз, нито ММ сме наясно и тепърва се учим с огромно удоволствие.
Виж целия пост
# 33
А това какво е?
Виж целия пост
# 34
Рододендрон
Виж целия пост
# 35
Здравейте, искам да попитам дали някой се е сблъсквал с попово прасе и как се е отървал от него? Четох из нета, но май е "мисия невъзможна"....
Виж целия пост
# 36
Малко "новоцъфнала красота" от мен.




Виж целия пост
# 37
Виж целия пост
# 38

Мъжът ми хванал какво прави тунели под розите. Сляпо куче е. Хванал го за дупето, но толкова му била лъскава козината,че се отскубнало и влязло в дупката. А как го хванал - обича като разхожда кучетата по двора вечер към 12, да си гледа цветята с фенера 😂 та го видял да прибягва.

Е те това ми оправи деня Grinning Grinning Grinning
Бързак е мъжа ти!
На вилата моите мъже какви ли не приспособления не изобретяват, баща ми седеше като статуя с часове на дупката с един тризъбец в ръце да го причаква, с пушка го стреляха, някакви капани му слагаха..... включително сега последното е нещо като зареден пищов, седи срещу дупката и гръмва като се размърда пръстта...  какви ли още не щуротии са пробвали...
 Ама с голи ръце........ това си е висш пилотаж Grinning
Виж целия пост
# 39
Аз няма да казвам, че до скоро не знаех изобщо какво е попово прасе (мислех, че е като къртица) и сляпо куче. Представата ми за тези животни е от детските книжки. 😃
АбсурТ, вълшебни рози!

Тази сутрин, докато обикалях с колелото, с изненада открих една огромна поляна в парка, изцяло обградена с нацъфтели храсти. Естествено срам, не срам, си откъснах клонче и го топнах във вода докато откирия дали мога да го направя резник и как. Ето това е клончето
Скрит текст:
Има лек, деликатен аромат и вероятно цъфти от повече от седмица, тъй като има доста прецъфтели вече цветове.
Виж целия пост
# 40
филаделфус=булчински венец Simple Smile хубав е.
http://www.garden-design.bg/encyclopedia.php?e_id=200
Виж целия пост
# 41
Пълно е с такива нацъфтели крайпътни храсти по трасето София- Севлиево.
Ако е същото, де.
Много искам да имам, но не знам дали се лови от клонче или трябва издънка.
Виж целия пост
# 42
st. Dobri, отново благодаря за бързата и точна информация!
Пълно е с такива нацъфтели крайпътни храсти по трасето София- Севлиево.
Ако е същото, де.
Много искам да имам, но не знам дали се лови от клонче или трябва издънка.
С резници пише, че ставало. Ето инфо:
Скрит текст:
Цветовете на Филаделфус Вержинал представляват малки бисернобели кичести рози. И двата вида ухаят приятно.
Булчинското цвете се поддава на формиране. Ако краси единично градината, рано напролет с помощта на овощарска ножица се отстраняват освен измръзналите покафенели клонки и всички странични клонки и издънки, които филаделфусът образува в изобилие. Оставяме само централния летораст, като по този начин даваме възможност на храста да израсне значително на височина. И обратно, ако сме решили да си направим в градината зелена цъфтяща ограда, ще ни трябват по-голям брой храсти, които засаждаме на разстояние един от друг 60 сантиметра, запазвайки страничните клони. Подредени по този начин, храстите образуват гъсти туфи.
филаделфусът предпочита слънчеви места, но издържа и на сянка. Обича по-богати умерено влажни почви.
Как да го размножим:
Двата вида филаделфуси се развиват по вегетативен начин.
Филаделфуес Коронариус се възпроизвежда със зрели резници, които се нарязват през месец януари и, навързани в снопчета, се заравят в пясък, където престояват до края на месец март. Напролет се засаждат на определените места.
Филаделфус Вержинал се размножава чрез зелени резници, които се берат след прецъфтяването и се набучкват в студени парници със стъклени рамки.До края на есента при ежедневно оросяване и проветряване резниците се вкореняват. Зимуват покрити с рогозки, за да не измръзнат. Напролет са готови за засаждане.
Виж целия пост
# 43
Благодаря за инфото, сега остава да разбера на комшийката от кой вид е и да си изпрося.
Виж целия пост
# 44
Вещица, 😂 паднало му, пробвал се😁 много го беше яд, че го е изпуснал. Но и нямаме време да го дебнем така, както ти описваш. Най-много да му ръчнем маркуча в дупката и да видим дали ще го изловим. Умна е гадта, капаните заобикаля, отровите не помирисва, може би да има доза истина,че бяга от някои определени растения, защото там където имам нарциси, фритиларии и еуфорбия няма последици и дупки. В лошият случай заменям всички лалета с нарциси, зюмбюли и фритиларии и забравям за гризача😄
Да ви покажа в моята градина през деня кой обикаля усилено
Скрит текст:

Бръмбар обикновена златка отдолу и черна пчела дърводелец, тя май е застрашен вид, ужасно красива




Любов върху един ирис

Божурът

Градинарката в действие с пулверизатора

Бодливи бебенца

Нова придобивка

И една усмивка от хамака за чао😛

За луковиците, Добри е права, фритиларии са, но не е задължително да е на империалис вида,малко са дребни за него, или са още детки, може и мелеагрис да са. Когато аз вадя луковици, почиствам от пръстта и слагам в щайга с дупки, на тавана,където е тъмно и сухо и като дойде есента октомври-ноември, си ги садя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия