COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 424 949
  • 29 195
# 1 305
Скрит текст:
Бързият влак отдавна си вярва, че ние сме в цветущо финансово състояние. Но, когато имаш такъв премиер, който говори по този начин, няма как да не ти се промие мозъка и да решиш, че сме най-великата нация.
Седи и се успокоява с цифрите за април, моля ти се. Недей гледа април, душкооо, сега всичко ще заработи от юни, и през юли и няма кьорав посетител да има, ни в театрите, ни в кината, ни в мооловете, а туризма ще е в хиляди пъти по-зле от миналата година.. Тя за април гледа, моля ти се... Април е цвете бе, булка. "Ефектът" от локдауна и продължаващата корона ще се усеща, щем-не щем, до края на годината, че и след това. Прогнозите за растеж догодина, без да е минала епидемията, са бутафорни. Такъв би имал, ако вирусът рязко изчезне през септември, да речем. Ама и ние за юни така се надявахме, нали?
Не се обръщай към мен с "душкооо", така си говори на твоите у дома.
Премиерът ти, не съм го слушала какви ги говори поне от месец насам.
Но тъй като се озадачих от "тоталния, тотален срив", отворих за 5мин. преди малко сайта на Министерството на финансите, да видя дали пък случайно не съм пропуснала някой финансов Апокалипсис.
Ми не, не съм.
Може и ти да почетеш малко цифри, за да видиш общата картинка, извън моловете, кината и какво още беше, към края на април. Щото за май фирмите още не са си декларирали ДДС-то даже, че да ти го обобщтят.
Не гледаш глобалната картинка, но това е очаквано. Извинявай за “Душко”, не го използвах с цел обида или унижение. Но твоето “обръщай се така у дома” ми напомня едни просташки, отблъскващи рефрени но определена група хора. Така че - толкова от мен и бъди здрава.
Приемам извинението.
Глобалната картина са същите цифри, но за Европа и за света. Върху тази картина нашата страна няма как да повлияе. Никъде не съм написала, че не може много да се скофтят нещата, но още не са. Поне не и според нашите цифри.
И каквото и да ти казва премиерът ти, че са свършили парите, примерно за тестове - ми не не са.
Ти погледни поне нашите цифри, остави глобалната картина, и тогава му вярвай на ББ и стряскай хората.
Виж целия пост
# 1 306
Бързият влак отдавна си вярва, че ние сме в цветущо финансово състояние. Но, когато имаш такъв премиер, който говори по този начин, няма как да не ти се промие мозъка и да решиш, че сме най-великата нация.
Седи и се успокоява с цифрите за април, моля ти се. Недей гледа април, душкооо, сега всичко ще заработи от юни, и през юли и няма кьорав посетител да има, ни в театрите, ни в кината, ни в мооловете, а туризма ще е в хиляди пъти по-зле от миналата година.. Тя за април гледа, моля ти се... Април е цвете бе, булка. "Ефектът" от локдауна и продължаващата корона ще се усеща, щем-не щем, до края на годината, че и след това. Прогнозите за растеж догодина, без да е минала епидемията, са бутафорни. Такъв би имал, ако вирусът рязко изчезне през септември, да речем. Ама и ние за юни така се надявахме, нали?


Щеше да има посещение, ако наистина хората се бяха озаптили, да се прекъснат веригите на предаване и сега да регистрираме едноцифрени стойности.
С всеки ден новозаразени над сто, какво посещение да има - каквото и да приказват по социалните мрежи, на повечето конспиратори меракът им стига само до кварталното кафене и кръчмата.

Изчезне ли вирусът - оправя се и икономиката, появяват ли се всеки ден по четвърт цех заразени, не върви и икономиката.
Виж целия пост
# 1 307
Хората от щаба са по телевизиите, защото ги канят. Предполагам де. Има телевизионно време за запълване. Само Божков и Левски не са достатъчни.
Той народът орева света, че не може да ходи по кръчми, без да има още спад в доходите. А при спад на доходите апокалипсисът за тях ще е, че няма да могат да обикалят напред-назад, както са обикаляли преди това. На хората им се живее, не им се бачка.
Виж целия пост
# 1 308

Госпожо, през 2006 г. всички стоки бяха с десетки проценти по-евтини, някои в пъти.

Ако е на въпрос, 1975 г. също си е била нормална година, ако в момента заплатата ви стане 250 лв., ще ровите по кофите.

Мисля, че реалистично можем да очакваме 10 процента срив на икономиката ... а инвалидизирани няма вече 4 месеца.
Ти правиш ли разлика между номинални и реални цени на стоки?
За да стане средната заплата в България 250 лева, трябва да спадне с над 75%.

За каква икономическа грамотност говориш, като на теб ти липсва базова аритметика, да не говорим за каквото и да е друго?

Инвалидизирани има, включително и в България, това, че ти не си разбрал за тях, не означава нищо.
Виж целия пост
# 1 309
Как така смело някои обявявате всякакви проценти в темата: спад в приходите, доходите от 40 % е едно просто „обедняване“, връщането на икономиката на нива от преди 15 години също е едно „нищо“, другата единствена алтернатива е 5 % инвалидизирано население, пропуснахте някой и друг едно-, двуцифрен процент починали.
Виж целия пост
# 1 310
Мисля, че след шест месеца реална картинка  е малко късно да се връщате на дебата "Може ли да има нормално развитие на икономиката  при безконтролно разпространение на вируса".
Виж целия пост
# 1 311
Нямам информация Борис Джонсън, Пинк, Трюдо, Кирил Домусчиев и Принц Чарлз да са станали половин хора.

Казваш му, че едноцифрен процент от заболелите ще имат трайни увреждания, той ти дава примери за заболели, които не са станали инвалиди, сякаш това е опровержение.
Просто без коментар...
Виж целия пост
# 1 312
Толкова приказки за нещо, което така или иначе няма да стане.
Дебат няма да има, и това е най-правилния ход на щаба. Дебат се води с аргументи, и целта му би следвало да е да се внесе яснота в обществото и в тези, които ще го гледат и слушат.
Какво ново може да научите всички, които искате такъв дебат? Остана ли нещо от Мангъров, което за четири месеца не сте чули, прочели, видяли? Та този човек не се спря през това време, той обикаляше и продължава по всички медии и ТВ, които му предоставят трибуна, за да повтаря вече изтърканата си мантра. Стигна и до политически форуми и събития, на никому неизвестни партии, които естествено са в опозиция, където също да си рецитира стиховете. Разбирам, че е пращал и задочно СМС-и и какво ли не още до членове на щаба, съвсем нелицеприятни. Да ги показва щаба? Публично? От какъв праз? Лична кореспонденция да става публична само, за да удовлетвори какво всъщност? Какво ще докаже това? И на кого най-вече?
Проблемът на Мангъров е, че е обиден. На щаба, на ББ, на цялото кралско воинство. Защото той не беше поканен в НОЩ. Това и Румен Петков го каза на онзи техен форум - на АБВ, на който Мангъров беше "почетен гост". И оттук тръгна неговата противоречива версия, която общо взето беше една и съща, но няколко пъти сменяна в движение предвид актуалната обстановка в страната за момента. Което достатъчно объркваше хората и продължава да ги обърква. И "дебат" сега няма да промени нищо, напротив, ще нажежи още повече обстановката, защото мерките ги няма, случаите растат, обществото общо взето е на "два лагера", спасяваме сезона спешно и в движение, икономиката е в застой, изобщо хаосът е пълен. Така или иначе нещата вървят към проепидемчване /извинявам се, ако терминът не е правилен/, става така, както искаше именно Мангъров, за какво му е този дебат всъщност? Малко са му изявите, свършват му парите, не е достатъчно известен? Търси още, и още, и още популярност? Или целта е "истерясалите" да му повярват най-сетне? Което така или иначе няма да се случи?
Ето, и маските не са вече задължителни. Става така, както "НЕистерясалите" искаха, и чиито процент като гледам анкетата е минимален. Всичко е цветя и рози, след 4 дни сезона стартира, морето, сините вълни, дискотеките, баровете, фитнесите работят, театрите също - за тези, които точно през тези 4 месеца им се ходеше на театър, животът продължава, щастието е пълно. Изборът е личен, за всичко и за всеки. Но въпреки това отново се квалифицира същия този избор, на тези, които не споделят нашия, именно защото е неразбран. Тъжна история....
Виж целия пост
# 1 313
Най-малко засегнати са икономиките на страни, които бързо въведоха строги мерки, тестваха и проследяваха всички контакти - пример: Нова Зеландия. Премахване на всякакви мерки съвсем не е равно на цветуща икономика. Напротив, при всяко огнище в предприятие, то ще се затваря за някакъв период, ще има работници под карантина и неминуемо ще му се вдигат разходите и/или ще спадат приходите. С Ковид стандартната практика да си ходиш полуболен на работа и да излизаш в болничен само ако си много зле, няма как да сработи. Така че работодателите всъщност няма как да неглижират наличието на заразени. Аналогично ще е за  училища, детски градини, чието затваряне ще предизвиква и внезапни отпуски и отсъствия на родители от работа. С две думи - при широко разпространение на инфекцията, икономиката много ще пострада. Повече, отколкото при наличие на разумни мерки. Вече, за съжаление, изпуснахме момента с държане на много нисък процент заразени и пълно проследяване и изолиране на контактите.
Виж целия пост
# 1 314
Мисля, че в случая за икономическите последици не само мерките игратя роля, колкото и как е обвързана икономически страна с други такива. Ето и ББ каза, докато не потръгнат другите държави , ние които им доставяме стоки и услуги няма кка да тръгнем също.
Виж целия пост
# 1 315
Silverstone,
Вземи си две маски за Пирогов. Регистратурата е точно до Ковид лабораторията.
Аз там, докато висях за регистрация, откачих. Бутане, кой на коя опашка е, кой за къде чака, излизат от лабораторията, минават през опашката за регистратурата, ае... После чух Балтов, че на ден през Пирогов минавали по 400 човека и се поуспокоих.
Да разбирам,че 400 човека са малко?Май да.Четох една вечер твойте премеждия там.Аз би трябвало поне 1ден да откарам.Да мина през лабораторията и др.к-ти за прием.Часове след манипулацията искам да подпиша,че излизам на собствен риск.От известно време го мисля и се притеснявам.Най-вече за хората около мен.Друг д-р,който работи там ми се смееше,че се притеснявам.Отидох в к-т на др.място,където работи.В най-голямата жега беше с дреха като дълъг дъждобран,маска,шлем и ръкавици.Иначе се хили за Пирогов:Ами,що?
Скрит текст:
Нямам нито една червена чаша.Как ги счупих до една,не ми е ясно.
Виж целия пост
# 1 316
Едва ли целия свят е конспирация, макар че някакви игри се играят, и в двете посоки.
Микробиолози като Кунчев да изследват защо наистина при нас е лек вируса, вместо да виси по дебати. Или ако не той, поне някой.
Toзи някой е Кантарджиев, правят генна секвенция на вируса у нас (досега не са правили такава). На Кунчев работата не му е да виси по тв студиата а на Мангъров пък съвсем въпреки, че много се старае да опраши всички цветя (телевизии).
Виж целия пост
# 1 317
Никакви догадки не са, знаем какво е "направил" предишния SARS вирус с 40% от оцелелите и знаем, че между 5 и 10% от преболедувалите сега имат сходни проблеми след 3 месеца.
Част от тях ще се оправят, част няма да се. За част от хората без оплаквания също ще се окаже, че имат някакви увреждания на органите.
Виж целия пост
# 1 318
Silverstone,
Не че са малко 400 човека, ами няма от толкова народ там бум в София. Баш па мене ли да ме бум-не.Blush

Но предупреждавам, защото ми изтриха поста тогава, явно не е по темата. Но там ми се стори, че "опасно близки" бяхме с разни хора.
А сега и маски като няма, не ти завиждам.

Скрит текст:
Моите чаши си бяха две  и още са две .
Виж целия пост
# 1 319
Цитат
А сега и маски като няма, не ти завиждам.
Да,аз още си ходя с маска на закрито и няма да я махна скоро.Точно,заради близките ми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия