COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 405 387
  • 29 195
# 24 795
Позицията на личните лекари: ТРЯБВА ДА МОЖЕМ ДА ИЗДАВАМЕ НАПРАВЛЕНИЯ ЗА ПСР ТЕСТ. ИМА ПРЕДВИДЕН БЮДЖЕТ И 2500 ТЕСТА ПО НЗОК. НЕ ЗНАМ ЗАЩО НЕ НИ ЧУВАТ И НИ ПРЕНЕБРЕГВАТ.

Председател на сдружението на ОПЛ:
https://m.dnevnik.bg/video/bnt/2020/08/20/4104432_obshtopraktiku … ojem_da_izdavame/
Виж целия пост
# 24 796
Цитат
Сега ще я убеждавам да сключва застраховка, защото е в чужбина и все пак да отиде на лекар.
За някаква специална застраховка ли става дума?Не съм в час,ако пише по-назад,нямам време да чета.
Виж целия пост
# 24 797
Тръмп започва да оказва натиск за по бързо разработване на американска ваксина. Явно не иска руснаците да са преди тях. Казва че трябва да се съсредоточат върху скоростта и спасяването на животи. Критикува техният регулаторен орган че бави фармацевтичните компании в разработването на ваксина.
https://www.24chasa.bg/novini/article/8932425
Експерти пък му казват че всяка политическа намеса в разработването на ваксината, ще подкопае доверието в нея.

СЗО: Децата над 12 години трябва да носят маски

Скрит текст:
Световната здравна организация (СЗО) издаде насоки, според които децата над 12-годишна възраст трябва да носят маски, в съответствие с препоръчаната практика за възрастните в своята страна.

Организацията признава, че все още се знае малко за това как децата предават вируса, но има доказателства, че тийнейджърите могат да заразят другите по същия начин като възрастните.

Децата на възраст под пет и по-малко не трябва да носят маски, казаха от СЗО.

За деца на възраст между 6 и 11 години СЗО съветва да се вземе предвид колко широко е разпространението на вируса и дали детето има контакти с високорискови възрастни.

Броят на заразените отново започна забележимо да расте в различни страни като Южна Корея, държави от ЕС и Ливан, съобщава Би Би Си.

Тедрос Гебрейесус заяви, че се надява пандемията да приключи след две години, но високопоставен учен във Великобритания предупреди, че COVID-19 може никога да не бъде изкоренен, като хората ще се нуждаят от редовни ваксинации. /БГНЕС
Виж целия пост
# 24 798
Цитат
Сега ще я убеждавам да сключва застраховка, защото е в чужбина и все пак да отиде на лекар.
За някаква специална застраховка ли става дума?Не съм в час,ако пише по-назад,нямам време да чета.

Не, местна. Тя беше тук с идеята за няколко месеца и да се прибере в България, но остана там без работа и реши да остане тук. Българската изтича сега, но последния път не й върнаха и стотинка от един преглед и лечение и затова не иска да отиде сега с нея.
Виж целия пост
# 24 799
Тръмп започва да оказва натиск за по бързо разработване на американска ваксина. Явно не иска руснаците да са преди тях. Казва че трябва да се съсредоточат върху скоростта и спасяването на животи. Критикува техният регулаторен орган че бави фармацевтичните компании в разработването на ваксина.
https://www.24chasa.bg/novini/article/8932425
Експерти пък му казват че всяка политическа намеса в разработването на ваксината, ще подкопае доверието в нея.

СЗО: Децата над 12 години трябва да носят маски

Скрит текст:
Световната здравна организация (СЗО) издаде насоки, според които децата над 12-годишна възраст трябва да носят маски, в съответствие с препоръчаната практика за възрастните в своята страна.

Организацията признава, че все още се знае малко за това как децата предават вируса, но има доказателства, че тийнейджърите могат да заразят другите по същия начин като възрастните.

Децата на възраст под пет и по-малко не трябва да носят маски, казаха от СЗО.

За деца на възраст между 6 и 11 години СЗО съветва да се вземе предвид колко широко е разпространението на вируса и дали детето има контакти с високорискови възрастни.

Броят на заразените отново започна забележимо да расте в различни страни като Южна Корея, държави от ЕС и Ливан, съобщава Би Би Си.

Тедрос Гебрейесус заяви, че се надява пандемията да приключи след две години, но високопоставен учен във Великобритания предупреди, че COVID-19 може никога да не бъде изкоренен, като хората ще се нуждаят от редовни ваксинации. /БГНЕС
Казвам ви че сме пешки в партия шах....Интересно кой ще бъде в мат:)
Виж целия пост
# 24 800
Според мен няма скрита цел корона истерията. Каква е тя. В смисъл умишлено се бутат държавите към икономически трудности, или.... Каква е. Корона истерия има в глобален план, и е нормално да има защото в света през 2020 г. се случи извънредно събитие, кое друго нещо в света в момента има потенциал да убие 0,5-1% от световното население. Терористи, военен конфликт, кое.....
Виж целия пост
# 24 801
Тръмп започва да оказва натиск за по бързо разработване на американска ваксина. Явно не иска руснаците да са преди тях. Казва че трябва да се съсредоточат върху скоростта и спасяването на животи. Критикува техният регулаторен орган че бави фармацевтичните компании в разработването на ваксина.
https://www.24chasa.bg/novini/article/8932425
Експерти пък му казват че всяка политическа намеса в разработването на ваксината, ще подкопае доверието в нея.

За съжаление съвсем очаквано. Много се надявам този да не казвам какъв да не успее да опропасти и ваксината за собствените му политически цели.
Виж целия пост
# 24 802
Цитат
. Тя беше тук с идеята за няколко месеца и да се прибере в България, но остана там без работа и реши да остане тук. Българската изтича сега...
Намира ли се работа по време на пандемия при вас?Наемите са високи.Сигурно е по-добре,щом може да остане и да се издържа.Българската безплатната по здр.каса ли?Ние като пътуваме за кратко сме с такава.
Виж целия пост
# 24 803
Не искат ЛЛ да дават направления за ПСР за здравноосигурени лица,  но отпускат по 210 лв. за ползване на туристически услуги ( вътрешен туризъм), освен за лекари, сестри и т. н, така и за служители на РЗИ, НЦЗПБ, РЗК.

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/08/20/zapov … -477-20082020.pdf
Виж целия пост
# 24 804
Според мен няма скрита цел корона истерията. Каква е тя. В смисъл умишлено се бутат държавите към икономически трудности, или.... Каква е. Корона истерия има в глобален план, и е нормално да има защото в света през 2020 г. се случи извънредно събитие, кое друго нещо в света в момента има потенциал да убие 0,5-1% от световното население. Терористи, военен конфликт, кое.....

Ковид-19 е най-рекламираното нещо в световната история. Навсякъде по света, корумпирани правителства на драго сърце си разбиха икономиките в името на здравето на хората, за които не дават иначе 5 стотинки.
Печатниците на ЦБ са пуснати на максимална скорост.
Лекари говорят едни неща пред медиите и други на приятели и роднини. Дори и в България.
Протести срещу Ковид-мерките има на места, на които по принцип би следвало вируса да е оставил неопровержима следа за своята заразяемост и смърност.

Не смятам, че Ковид е просто стратегия за подчиняване на световното население. Sign Potable Water
Не смятам, че Ковид е просто биологична война между САЩ и Китай, вследствие от търговската такава. Wear Briefcase
Не смятам, че Ковид е просто хиперинфлация в целуфан и подаръчна торбичка, която да стопи цифрите на свръхзадлъжнелите държави. Wear Tophat

Но и не смятам, че има дим без огън.
А реакцията срещу Ковид беше съмнително сериозна, координирана и глобална. Държави, които в лицето на ядрена война не се разбраха с десетилетия, в един момент групово решиха да сложат икономиката, свободното придвижване и интернет-свободата на гилотината в името на вирус, който се бори с дистанция от 1.5 м. и миене на ръце. Grinning

Ще поживеем, ще видим.
Може реакцията срещу Ковид да е била наистина страх от непознатото и първоначална паника. Mask
А може и да е прекрасен параван.

Мием си ръцете, не кихаме срещу другарчето и гледаме Флоренция и Милано в Гугъл Пикчърс. Засега. Но търпението ни, смятам, започва да се изчерпва. Или поне това на мен и на моите познати, приятели и колеги.
Бяхме добри и съвестни граждани и заслужаваме да знаем какво е всичко това и за какво е всичко това.
Или поне какво ни се готви. Mask
Виж целия пост
# 24 805
Гледам 188 държави имат заболели. Кои са останалите 7 които нямат корона знае ли някой?
Виж целия пост
# 24 806
Ваксина ти се готви, даже няколко.
Виж целия пост
# 24 807
Гледам 188 държави имат заболели. Кои са останалите 7 които нямат корона знае ли някой?
Гугъл казва:

16 AUGUST 2020:
12 COUNTRIES WITHOUT CORONAVIRUS
1. North Korea 🇰🇵
2. Turkmenistan 🇹🇲
3. Solomon Islands 🇸🇧
4. Vanuatu 🇻🇺
5. Samoa 🇼🇸
6. Kiribati 🇰🇮
7. Federated States of Micronesia 🇫🇲
8. Tonga 🇹🇴
9. Marshall Islands 🇲🇭
10. Palau 🇵🇼
11. Tuvalu 🇹🇻
12. Nauru 🇳🇷
Виж целия пост
# 24 808
Ха ха, толкова координирана беше реакцията, че в ЕС, който все пак е съюз с претенции да се превърне в държава, беше всеки сам за себе си, имаше дори и кражби. Щеше да е хубаво наистина някой да беше координирал цялата работа, но за съжаление нямаше пилот в самолета. Иначе реакциите навсякъде бяха подобни, защото всички се изправихме пред едно и също нещо и инструментите, с които да го преборим са горе-долу едни и същи.
Виж целия пост
# 24 809
Информацията не е равна на знанието

https://m.24chasa.bg/novini/article/8642135
За "лабоpатоpния" коpонавиpyc, влиянието на 5G мpежите, чипиpането и Бил Гейтc
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия