Екопътеки и всякакви приятни разходки- тема 2

  • 82 240
  • 885
# 840
Може да се мине с кола, но не виждам смисъл, ако можеш да ходиш,  да се буташ в тази теснотия,  особено ако има много хора. Аз си го спестих.

Вчера направихме Сливодолското падало - Бачковски манастир - Асенова крепост - Червената църква . Стигнахме до началото на пътеката към Устинския водопад, но заваля. Аз исках да изчакаме да в колата да спре дъжда, ама някои хора ги е страх от две капки вода..Rolling Eyes. Та тръгнахме обратно към София. Естествено след 30 минути изгря слънце и понеже се бях вкиснала, ме заведоха на рудника Иван Асен. Smile За там следвайте гугъл мапса, защото ние отбихме при кабинката на охраната и едно куче щеше да ни изяде, въпреки че го подкупихме с два сандвичи.Grinning
Виж целия пост
# 841
Ние пък ходихме до Марков камък с.Горно Ябълково...такъв дъжд ни валя, не е истина...Иначе е приятна, лека разходка.


Не помня казах ли за Палеокастро до град Тополовград. Ако минавате наблизо, може да се качите, но специално да отидете за това не си заслужава.


За тези почивни дни нищо не сме измислили - евентуално Каменната гора и връх Вейката. Мнения за там?
Виж целия пост
# 842
Страхотен уикенд в Родопите - екопътека "Каньонът на водопадите", Дяволския мост и Орлови скали.

Невероятна красота, много хубави снимки! Hands ClapHands ClapHands Clap

Би ли споделила къде спахте?
Виж целия пост
# 843
Десито, Вейката планирам за уикенда на 28 май. Та, ще съм ти благодарна за прясно инфо, ако отидеш.
Виж целия пост
# 844
Страхотен уикенд в Родопите - екопътека "Каньонът на водопадите", Дяволския мост и Орлови скали.

Невероятна красота, много хубави снимки! Hands ClapHands ClapHands Clap

Би ли споделила къде спахте?

Благодаря Simple Smile Спахме в хотел Даффи, в Смолян. Препоръчвам с 2 ръце Simple Smile
Виж целия пост
# 845
Ееее,ЕваНиколова,100% бях сигурна,че сте спали там. Това ни е любим,любим хотел от години! Такива невероятни са Дафи и Минчо. А кухнята е веднъж. Винаги като сме в Родопите се храним там!
Виж целия пост
# 846
Страхотен уикенд в Родопите - екопътека "Каньонът на водопадите", Дяволския мост и Орлови скали.

Невероятна красота, много хубави снимки! Hands ClapHands ClapHands Clap

Би ли споделила къде спахте?

Благодаря Simple Smile Спахме в хотел Даффи, в Смолян. Препоръчвам с 2 ръце Simple Smile
Здравейте, в страницата на хотела липсват цени. Ако не е проблем, каква цена е двойната стая на вечер?
Виж целия пост
# 847

Здравейте, в страницата на хотела липсват цени. Ако не е проблем, каква цена е двойната стая на вечер?
[/quote]

50 лв. за двамата е двойна стая със закуска - правят домашни кифли, мекички.
Виж целия пост
# 848
Планувам екопътека " Под камико", гара Бов.Има ли нещо по- специално, което трябва да знам ? Колко време е прехода в посока ?
Виж целия пост
# 849
Ами, когато аз ходих по пътеката Под камико беше много кално. Но водопадите бяха, вероятно все още са изключително пълноводни.
Много хубаво място, добре маркирана е. Има само 1 място където може да се объркате.
В един момент пътеката се изкачва на хълм по стръмн пътечка над реката. Там е важно да хването на дясно и да скочите над 1 поточе. Излиза се на поляна. Единствената такава е по пътя. Ако я видите значи сте преминали правилно. Пресичате я и продължавате пак в дясно. Трябва да се деижите все в посока срещу течението. Там няма съвсем ясна пътрчка, но след 200м пак се появява. Там тя ще завие сякаш се връща назад, няма страшно вървете си спокойно. След няма и 10тина минути ще видите водопадите. Като стигнете водопада, може да се върнете, или да се изкачите над него, да заобиколитр селото и да се върнете по черен коларски път.
Всичко общо онтнема около 3 часа, не бърз ход, но и без много почивки.
Виж целия пост
# 850
Някой минавал ли е по екопътеката от Цигов Чарк до Ракитово? http://www.hotelmap.bg/%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B … %D1%80%D0%BA.html

Ще се радвам да споделите повече информация за нея, както и ако знаете за други маршрути от Цигов Чарк.

Виж целия пост
# 851
Планувам екопътека " Под камико", гара Бов.Има ли нещо по- специално, което трябва да знам ? Колко време е прехода в посока ?
Добре е да сте с дълги панталони и да си гледате в краката за змии. То не че е специално,  отнася се за целия район там...
Виж целия пост
# 852
Здравейте! Искам да попитам относно района на х. Пършевица и по-конкретно от нея към Кобилини стени - никога не сме ходили нататък, много ли е стръмно? Принципно не ни плаши и стръмно да е, децата се справят, но едното с-во е с раница с малък господин на годинка вътре и ми се ще много да не се тормозят носачите, въпреки, че са доста тренирани Simple Smile
Друга идея за разходка в района? Ще сме 3 дни в село до Враца, моето село - Лютиброд Purple Heart, може и нещо в Искърското дефиле да се измисли, но там повече сме ходили.
Виж целия пост
# 853
Здравейте! Искам да попитам относно района на х. Пършевица и по-конкретно от нея към Кобилини стени - никога не сме ходили нататък, много ли е стръмно? Принципно не ни плаши и стръмно да е, децата се справят, но едното с-во е с раница с малък господин на годинка вътре и ми се ще много да не се тормозят носачите, въпреки, че са доста тренирани Simple Smile
Друга идея за разходка в района? Ще сме 3 дни в село до Враца, моето село - Лютиброд Purple Heart, може и нещо в Искърското дефиле да се измисли, но там повече сме ходили.
Изобщо не е стръмно, ако се тръгне от хижата. Денивалацията е под 200 метра. Ние минахме по пътеката, която на картата е означена с жълта маркировка - тръгва над мандрата. Разгледайте подборностите в този сайт:
kade.si
Виж целия пост
# 854
Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия