Нашите кухни - 83

  • 48 303
  • 796
# 210
Здравейте, може ли да се монтира индукционен плот в плот от гранит с дебелина 2 см и отдолу да има фурна? Виждам, че индукционните са по-дебели от стъклокерамичните, а много искам индукция. Харесала съм 44 мм.
Виж целия пост
# 211
Паркет и ламинат са две различни неща, не че има значение.

О, има, защото аз не искам ламинат, а паркет. И пред кухнята паркет не върви. Ламинат може и да може.
точно!
ламинат,та ламинат-какъвто и клас да е,все е поне четвърт пластмаса...
не знам как е станал толкова модерен ,но за мен си е евтино изглеждаща алтернатива
ако не е дървен пода, най-близко до естественото е керамиката

Здравейте, може ли да се монтира индукционен плот в плот от гранит с дебелина 2 см и отдолу да има фурна? Виждам, че индукционните са по-дебели от стъклокерамичните, а много искам индукция. Харесала съм 44 мм.
със сигурност може,но тия 2см не са ли му малко на гранита?
Виж целия пост
# 212
Колко трябва да е? Мислех, че 2 е по стандарт, а ако искаш да изглежда по-дебел се слага подлепка само отпред. Иначе би било много тежко.
Виж целия пост
# 213
в Бг не знам, тук по стандарт е минимум 3см, масово се слага 4см
тежък е,разбира се,но това е камък
Виж целия пост
# 214
4 см камък ще е безумно тежко. Навсякъде нормално е 2 см, а ако човек иска да изглежда дебел се прави подлепка в челото. И това не е само за България, защото техническият камък си е вносен. Май при Силстоун максимумът е 3 см, но 2 см е обичайното са плот и 1,2 см за гръб.
Виж целия пост
# 215
аз знам,че е тежко-в последните години сме инсталирали десетки
но,при поръчка,дори онлайн,тук е стандарт 3см, 4 за поръчка
и потребителката говори за гранит,не за техническият камък
Виж целия пост
# 216
Е, може би за камъните има разлика - някои са по-слаби механично,  при други има риск от дефект и е хубаво да има резерв... Вярно, че аз основно за технически камък съм проучвала и си мислех, че ще е все едно и за естествения.  Но няма да споря, защото няма опит. Но си представям колко ли ще тежи един разкроен плот от 3 или 4 см...
Виж целия пост
# 217
Но си представям колко ли ще тежи един разкроен плот от 3 или 4 см...
не са  невероятни цифри ,в зависимост от произхода от около 70кг/линеен метър,до 100тина-поне от тези,които съм виждала
за сравнение-силестоните са около 50-60кг за линенен метър
Виж целия пост
# 218
Не мога да си обясня как може да има вертикални котлони.
Вертикален котлон е ето това:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 219
Тоя много ще пръска по пода...ест.паркет ще стане на нищо. Stuck Out Tongue Winking Eye

Напречно да речем. И надлъжно..
Виж целия пост
# 220
Кое не можеш да си обясниш на верикалния котлон, че от снимката не личи? Двойка котлони, един над друг. Нито пръска, нито нищо.
Виж целия пост
# 221
Ами търсих в Гугъл "вертикални котлони" и не намерих. Вертикални бойлери и фризери ми излизат.
Тези от снимката специално аз ги обърнах под 90 градуса.

Ако са вертикални, ще трябва да се монтират на гърба на кухнята, а не на плота.
Виж целия пост
# 222
Танграта, в случай че не се шегуваш - вертикалните се монтират перпендикулярно на плота - става дума за двойките. Simple Smile има вариант и да е "хоризонтално", и тогава са успоредно на плота.
Виж целия пост
# 223
Постепенно започвам да схващам. Но подбирането на термина е абсурдно. Не знам на кой му е хрумнало.
Има си надлъжно/успоредно, напречно/перпендикулярно на плота.
Хоризонтално и вертикално е съвсем друго нещо.
Българските синоними са водоравно и отвесно.
И както казах, в Гугъла ми излизат вертикални бойлери, фризери, тостери, витрини, но не и котлони.
Даже и Господари на Ефира имаха един скеч с един ТВ водещ, който показва с ръце хоризонтално и вертикално, но наопъки.
Да не знаеш кое е ляво и кое е дясно, как да е.
Но да не знаеш какво означава вертикално, ми се струва трудно за проумяване.
Виж целия пост
# 224
Аз знам термините. Просто бързах и не намерих точната дума да обясня как са при мен. Нямах време и картинка да търся. От телефона пишех ...
Но момичетата мисля ме разбраха.

Апропо - перпендикулярно на плота също НЕ е точен термин...перпендикулярно на коя равнина??  На коя линия и страна на плота точно...
Както виждаш, и ти не си подбрал точно термините..😉

Перпендикулярно може да има на една линия/отсечка/равнина. А плота има многооооо линии и страни...тъй че не се заяждай викам...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия