Хайде, ЮЛИ, идвай вече- да гушкам малко буболече! Тема № 8

  • 51 216
  • 716
# 180
Бъндълче, честита рожба Blue Heart да бъде здрав и да ви носи много радости! На теб бързо възстановяване. Simple Smile

Аз все още пазя леглото. Не знам защо, но така ме е страх. Sad като прибавим и лошото настроение...
Толкова ми е криво, с никого не ми се говори, само с ММ, а той работи много и почти не се виждаме. Мрън.
Явно има нещо вярно в това, че накрая е най-криво...
Виж целия пост
# 181
Честито, Бъндъл Blue Heart Много се радвам, че всичко е минало лесно и безпроблемно, дано всичко е така занапред! Peoney, чувствам се по абсолютно същия начин и колкото повече напредва времето ми е толкова по-изнервено. Радвам се, че влязох в тази тема, като ви чета чувствам някаква подкрепа, а и искрено се радвам на всяка споделена добра новина Hug
Виж целия пост
# 182
VALL..., пробвай да масажираш по-честичко доколкото ти е възможно комбинирано с топли компреси. Мен ме е облекчавало частично, но все си трябват няколко дена да мине.

Мен обриви ме мъчат и отделно коремът така ме сърби, че на моменти не издържам. Само като съм имала шарка е било така Confounded

Отегчена съм, уж мислех че ще раждам към средата на месеца, а ей го терминът ми другата седмица, пък младежа няма никакви намерения да излиза. Поне расте, вече е 3300, ама контракции йок Grinning
Виж целия пост
# 183
Честито на родилите вече! People Baby Heart Eyes

Имам въпрос към вас. Искаха ли да си правите бърз тест за коронавирус и после pcr преди самото раждане? Вчера бях на консултация с анестезиолог и кардиолог в Щерев, подписах и маса документи, от които един, че е препоръчително да си направя. Накрая ми заявиха обаче, че и двата теста са задължителни Hushed

Сега съм малко объркана. Според Министерството на здравеопазване теста не трябва да е условие за прием в болница.
Виж целия пост
# 184
Това за мен е абсурдно. резултатът на PCR излиза до 24 часа. А бързите не са точни.
Виж целия пост
# 185
Съгласна съм, едни 200 лв на вятъра. Освен това би следвало да се изискат тестове на целият екип, който ще води раждането.

Любопитно ми е дали в другите болници са задължително условие за прием за нормално раждане.
Виж целия пост
# 186
При мен в Света София (Тина Киркова) изобщо не са ми споменавали за такова нещо. А и какво - раждам вече и те ще ме върнат,защото нямам тест ли?
Виж целия пост
# 187
Честито на родилите вече! People Baby Heart Eyes

Имам въпрос към вас. Искаха ли да си правите бърз тест за коронавирус и после pcr преди самото раждане? Вчера бях на консултация с анестезиолог и кардиолог в Щерев, подписах и маса документи, от които един, че е препоръчително да си направя. Накрая ми заявиха обаче, че и двата теста са задължителни Hushed

Сега съм малко объркана. Според Министерството на здравеопазване теста не трябва да е условие за прием в болница.
Знам, че може при тях да си направиш PCR теста и струва към 40 лв, а не 120 както на други места. Попитай ги.
Уви навсякъде искат тестове и за майчин дом също...аз мисля, че е хубаво че искат защото да се надяваме, че това свежда риска до минимум от зарази. А това, че напоследък лекарите не си носят маските е друга тема Joy
Виж целия пост
# 188
И мен в Щерев ме накараха да си пусна бърз тест -35 лв. Само не разбрах, защо ме накараха да го направя при попълването на документите, декем 4 седмици преди термина. Предполагам пак ще ме накарат като зараждам. Това е положението.
 
Честито на родилите вече! People Baby Heart Eyes

Имам въпрос към вас. Искаха ли да си правите бърз тест за коронавирус и после pcr преди самото раждане? Вчера бях на консултация с анестезиолог и кардиолог в Щерев, подписах и маса документи, от които един, че е препоръчително да си направя. Накрая ми заявиха обаче, че и двата теста са задължителни Hushed

Сега съм малко объркана. Според Министерството на здравеопазване теста не трябва да е условие за прием в болница.
Виж целия пост
# 189
Nikol_ka, предполагам, че бързият тест сега е за да да се види дали имаш антитела.

Преди самото раждане искат обаче pcr да се направи, но как може да знаеш кога ще тръгне бебето и нали здравният министър каза, че нямат право да го изискват от пациентите Rolling Eyes
Виж целия пост
# 190
Честита рожба Simple Smile дано всичко е наред занапред и дано всички родим бързо и леко!
Аз мисля, че това с тестовете не е излишно, ако може да се вземат някакви мерки, нека се вземат, тия 50-100 лв все сме ги изхарчили за друго. Повече ме притеснява, че там, където ще раждам искат pcr за придружителя, а той докато го направи, аз ще родя и ще забравя... А се бях настроила баща му на това дете да се мъчи с мен, ама...
За столчетата за кола - 10 човека ми казаха, че не трябва изобщо да правя компромис и затова да сядам да чета и да избирам най-устойчивото на краш тестовете. Ние сега имаме това от количката, но като получа вдъхновение, ще сядам и ще чета 😅
Виж целия пост
# 191
Идеята на PCR тестовете е не да се разбере имаш ли Ковид19 преди да родиш, той така или иначе ще стане готов на другия ден,а като цяло да знаят дали си заразена. Ако се установи това ще изолират всички контактни лица.
Друг е въпроса, че съм абсолютно против заплащането на тестове при приема в болницата. В такива случаи според мен трябва да се сезира здравното министерство.
Виж целия пост
# 192
Днес бях на последния скан. Малкият вече е 2793г в 36с. Всичко е в норма. Миналата седмица инфекция лекувах, а днес излезна, че имам протеин в урината Sad От 3 дена краката започнаха да ми се подуват, но казаха нормално било.
Другата седмица ще се видя с лекаря и да решим ще чакаме ли термин или ще се предизвиква раждане по-рано.
Коремът ми рязко порасна от днес.

Днес в болницата бяха засилили мерките. На входа ти мерят температурата, задължително с Mask се влиза и дезинфекция на ръцете. До сега нямаше такова нещо.
Виж целия пост
# 193
Минавам на отчет и аз след ЖК. Бебето в 38+3  по ехограф е 3.100 вече, води в норма, плацента 1 към 2 степен и по думите на АГ: "Още ще си се носите". Направи ми и вагинален преглед-бебето е високо, разкритие йок, но със задоволна усмивка каза, че тазът ми бил идеален за нормално раждане. Оставя ми избор как да родя. Ще ходя вече само на тонове, ако има нещо притеснително да й звъня по всяко време и ако до 6-7 юли не съм родила, ще ме преглежда пак. А как вече ми се искаше да каже: "Взимай багажа, ще се ражда".
Виж целия пост
# 194
Момичета, аз съм 38+6.В 9тия месец имате ли по-засилено течение? Аз от снощи нещо забелязвам, че се намокрям повече. Днеска пак съм така. Почвам да се чудя да не би да са почнали да ми изтичат малко, по-малко околоплодни води. Не мога да преценя. Но гащитр ми се мокрят. Чудя се утре дали да не звъня на агто да ме преглежда. Иначе си имам час за петък. Нямам болки, никакви други признаци. В повечето случаи нали си шурват водите, пък и дори да ми текат по-малко, то за 2-3 дена не ми се струва сякаш да изтекат всичките.Тази вечер сякаш ще видя как ще е положението и ако утре е така сякаш да ходя да ме гледа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия