Топло лято идва вече, расте ДЕКЕМВРИйското човече ! {тема 4/2020}

  • 28 220
  • 768
# 210
Имам питане относно първите "ритничета". В 17г.с но от вчера усещам нещо като лека болка, все едно нещо отвътре ме усурква (супер го описвам😆). Случва се по 5-6 пъти през няколко секунди и спира. Над срамната кост и вчера беше леко вляво, днес е леко в дясно. Чудя се дали може да е бебето 💙 или е просто от разтягането на всички вътрешности. ММ се притеснява, защото изведнъж ме срязва и е странно като усещане 🤷
Виж целия пост
# 211
Имам питане относно първите "ритничета". В 17г.с но от вчера усещам нещо като лека болка, все едно нещо отвътре ме усурква (супер го описвам😆). Случва се по 5-6 пъти през няколко секунди и спира. Над срамната кост и вчера беше леко вляво, днес е леко в дясно. Чудя се дали може да е бебето 💙 или е просто от разтягането на всички вътрешности. ММ се притеснява, защото изведнъж ме срязва и е странно като усещане 🤷
И аз от около седмица усещам ниско долу в ляво и дясно едно болки като при цикъл по скоро обаче Thinking
Миналата седмица се изкашлях и така ме среза, викам си край нещо вътре се пръсна Joy
Може и да е бебето, може и да е от друго
Виж целия пост
# 212
Лали, това за килограмите е много важно.  Сякаш много жени като разберат, че са бременни и започва едно плюскане, ама не на пържоли и белтъци на яйца, а на баници, пици и дюнери. Всичко това вредно, както за майката, така и за бебето. Но всеки е отговорен за своето тяло. Вярвам че храната и спорта са най-доброто лекарство.  Аз от половин година не ям зърно- хляб, пици, спагети, панировки,   бисквити и пр. Стомаха ми спадна (преди забременяването), газовете ми изчезнаха, вечната умора и липса на енергия също ги няма и като бонус хемероидите ми спряха да се възпаляват.  Не е лесно. Но то винаги има страдание. Или страдаш, че ти се яде пица или страдаш, че си подут, без енергия, което ти изпива желанието необходимо да спортуваш.
Елина, страхотна си с банския.
Утре като отида на спорт, ще се снимам в огледалото с банския. Моя е китайски и естествено размерът е потресаващ XXL.
За момичетата с гестационния диабет.  Пускайте си и гликиран хемоглобин. Всъщност той е много важен, зашото показва за три месеца назад като цяло дали често кръвната ви захар е била извън норма.
Лека вечер Sparkling Heart
Виж целия пост
# 213
ellina90 и аз днес усетих лека болка от дясната страна.. и точно си сложих ръката и усетих, че нещо се мръдна(побутна ме отвътре, много странно беше) 😁 все едно нещо леко ме стегна и после усетих това мърдане.. миналата седмица пак така.. за няколко секунди леко наболва.. и после отминава 😁 надявам се да е бебчо.. 🤔 не знам какво друго може да е..
Виж целия пост
# 214
Добро утро момичета. Аз се събудих да пикам и не можах да заспя повече. Обаче се притесних , защото корема започна да ме наболва долу ниско като все едно ще ми идва. Не е силна или остра болка, но е като ПМС придружено с подуване на стомаха и газове. Дали е нормално да ме наболва така? Вече съм 18+ г.с ..🤔😕
Видях , че някой по-нагоре беше писал за такивй болки , но аз съм си леко паника и винаги се притеснявам...
Виж целия пост
# 215
Добро утро, infinity7. За съжаление, не мога да дам компетентно мнение, но пожелавам бързо да отмине болката ❤️

Аз се събуждам пореден ден с аларма, ненаспана...пуста работа. Дано скоро успея да се измъкна. Blush
Виж целия пост
# 216
Добро утро момичета, страхотни сте. Направо ви се възхищавам,че не сте качили почти никакви килограми. Аз започнах бременноста с качени 6 кг. след зимата, а по време на самата бременност съм +3 кг. Никога не съм повръщала, не ми се е гадило и ми се хапват само сладки неща. До края явно ще се търкалям предвид началния ми запас от тлъстинки и темповете, с които напредвам. Иначе и при мен се съмняваха за гест. диабет -но нямам. Откриха ми обаче проблем със съсирването на кръвта и трябва да слагам инжекции всеки ден Sad.

Джена, аз също съм на преглед другата седмица и се надявам да ми кажат вече пола, защото губя търпение 😂.
Виж целия пост
# 217
Добро утро момичета. Аз се събудих да пикам и не можах да заспя повече. Обаче се притесних , защото корема започна да ме наболва долу ниско като все едно ще ми идва. Не е силна или остра болка, но е като ПМС придружено с подуване на стомаха и газове. Дали е нормално да ме наболва така? Вече съм 18+ г.с ..🤔😕
Видях , че някой по-нагоре беше писал за такивй болки , но аз съм си леко паника и винаги се притеснявам...
Infinity, aз имам същия проблем и мисля, че през нощта докато се събудя да пишкам явно пикучния мехур се напряга и като се изпишкам слес това около час усещам дискомфорт. В събота съм на преглед и ще попитам за тази болка. В началото много се бях притеснила, но усетих, че като не отида на секундата и после усещам тази лека тъпа болка.
Виж целия пост
# 218
В паниката си сутринта,  забравих да напиша, че трябваше да ида за болничен днес и докторката ми направи и консултацията. Всичко е наред с бебо , каза че мърда,  вече е 260гр. Сърцето му бие супер. Споменах й за болките , но каза че се случвало все пак съм бременна . Каза за си продължа магнезия + но шпа 3×1.
И въпреки това аз пак се притеснявам. Страшна съм паника. Имам придърпвания , тежест,  смушване на моменти  и подуване 😑
Виж целия пост
# 219
Инфинити, без паника, в тялоти ти се случват толкова промени, че дори не можеш да си представиш, напълно нормално е да има болки и дискомфорт. Пък и доктора ти е казал, че всичко наред! Споделям мнението на Криста и мен, ако през нощта ме домързи да стана да пишкам и заспя за още известно време, явно толкова се напряга пикочния мехур, че изпитвам такава болка и дискомфорт. Аз вчера измих банята - кляках, ставах, търках.. абе ужас и ме позаболя малко корема, май мъжа ще започва да я мие следващите месеци Grinning
Виж целия пост
# 220
Infinity, Djenna е права, трябва да се примириш с дискомфорта, все пак в тялото настъпват всякакви промени, днес тежест на едно място, утре на друго
Виж целия пост
# 221
инфинити, след като лекар ти казва, че няма място за притеснение, а ти пак се притесняваш... Еми значи няма какво да помогне. Grinning

Аз абсолютно всяка сутрин съм с такива болки - дали по-слаби, дали по-силни - зависи колко часа съм задържала урината.

Аз пък тази нощ реших да спя без сутиен, че голямо спарване в тая жега... Е събудих се с тениска цялата на петна.
ММ умря от смях. Grinning
Виж целия пост
# 222
rave , започнах да замествам Диана 🤣🤣
Успокоихме ме иначе. Благодаря.
Относно сутиена, аз винаги съм спала без , просто не мога да го търпя. Имам си петна от коластра по тениските , но последните дни са по-малко. Сутринта имах една точица.
Виж целия пост
# 223
инфинити, тихо, тихооо, че да не я призовеш. Worried Тъкмо е зачезнала. Sunglasses
И аз никога не съм слагала вкъщи нито през деня, нито през нощта.
От скоро започнах.
Ще го махам обаче поне през нощта... Днес ще гледам да си купя 2-3 евтини тениски, че нямам толкова за смяна всеки ден като се наклепат. Grinning
Виж целия пост
# 224
Момичета, мисля, че са напълно нормални тези болки. Последният път като бях при АГ-то ме предупреди, че от 16 г.с. ще има подобни болки, да взимам но-шпа, ако много ме боли. Засега е по-скоро дискомфорт.
Станах днес и се престраших да се кача на кантара - ами аз нищо не съм качила, такава радост ми е сега, че след малко ще отида да си купя нещо да се поглезя Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия