На пазар във Варна - тема 58

  • 29 561
  • 742
# 360
Да запитам майките с малки дечица, които пътуват с градския транспорт: трябва ли задължително  да имам документ/карта за детето (на 1 год.), или мога да й платя билет, за да пътувам с нея в автобуса? Извинявам се , че въпросът не е съвсем по темата.
Виж целия пост
# 361
Децата до 7 год се возят безплатно. Не разбирам много въпроса.
Виж целия пост
# 362
Преди десетина години имаше кампания и вадих специарна карта за пътуване на сина ми, трябваше снимка и акта за раждане, ходих в пункта за продажби до училище Димчо Дебелянов, но никога никой не ми я поиска. Това е документ да удостоверява застраховката на детето при пътуване.
Виж целия пост
# 363
Децата до 7 год се возят безплатно. Не разбирам много въпроса.

Ако нямам такъв документ, мога ли просто да платя на детето билет и да се возим ,без да ни правят проблем?
Осъзнавам, че малко глупав ми е въпросът, но не знам на какъв служител ще попадна.
Виж целия пост
# 364
Отиди и попитай в пунктовете за продажба на карти и там ще ти кажат, аз съм вадила на сина ми.
Виж целия пост
# 365
Моите деца вече са големи, но съм се качвала и с двамата,никой никога не е поставял въпроса, точно преди десет години са били в тази възраст.Пътувала съм и до Кранево в частните маршрутки,никога не са ме карали да плащам или удостоверявам. Ако ще ползвате редовно транспорта, си извадете карта. Ако е инцидентно не зная дали си заслужава.
Виж целия пост
# 366
Аз издадох такава карта на сина ми, когато беше на 4 месеца, макар че вече за цяла година да сме пътували 4-5 пъти. Издаването ѝ отнема по-малко от 5 минути, нямаше и опашка на пункта на Д. Дебелянов. Не мисля, че някой би ви продал билет за детенце на 1 Simple Smile Просто са освободени до 6 години...
Виж целия пост
# 367
Момичета, спешно издирвам човек от орифлейм. Нещото ми е на свършване, а трябва да запася.
Ще чакам зад ъгъла на лс.
Виж целия пост
# 368
Да, за деца до 7 г. се вади карта само от пункта на Д. Дебелянов, с акт за раждане, без снимка (поне миналата година беше така). Важи 1 година. В автобусите я искат много рядко. Ако не пътувате често няма смисъл от нея. И аз ще ходя за карта на детето тези дни, че неговата изтече.
Виж целия пост
# 369
Извинявам се, че връщам темата на Синя зона , но Сега минах през Централна поща и зад нея табелата е все още покрита ,  а и не е разчертано .
В такъв случай активна ли е Зоната там или все още не ?
 
Виж целия пост
# 370
Активна е. Не се заблуждавайте, че не е разчертано. Пример мога да дам за паркинга срещу Айсберга на Пирин. Не е разчертано, но редовно слагат скоби и служителите се въртят
Разчертаването не е гаранция.
Относно картите за деца са задължителни или билет. Те се издават на гърба на сградата за издаване на пенсионерските карти. Аз доста време се скатавах, но изкарах на детето, че много мрънкаха. Даже изкарах две, че като пътуваш с дядо си да не разменям карти. Казахме, че сме я загубили и изкарахме втора след време.
Виж целия пост
# 371
Активна е. Не се заблуждавайте, че не е разчертано. Пример мога да дам за паркинга срещу Айсберга на Пирин. Не е разчертано, но редовно слагат скоби и служителите се въртят
Разчертаването не е гаранция.
Относно картите за деца са задължителни или билет. Те се издават на гърба на сградата за издаване на пенсионерските карти. Аз доста време се скатавах, но изкарах на детето, че много мрънкаха. Даже изкарах две, че като пътуваш с дядо си да не разменям карти. Казахме, че сме я загубили и изкарахме втора след време.

Ама табелата е покрита с чувал още , нали само когато е открита е наистина активна. ....
Оттам идва и заблуждението ми в момента.
Виж целия пост
# 372
Е то остана при скрита табела да те глобят и това вече ще бъде върхът на безочието! Снимай обстоятелствата, ако трябва се разправяй после - няма как при положение, че липсва информация (защото е скрита под чувала) , да знаеш дали има някакво ограничение или не. Когато знакът е закрит, презумпцията е, че не е валиден.
Виж целия пост
# 373
Ама всички табели в околността ли са закрити? Щото, ако е само една, може някой разсеян да е забравил да махне найлона. И тогава ще й праснат скобата като стой та гледай, пък после разправии... С дебили не се излиза на глава. Аз бих платила. 1-2-3 лв на са от значение в сравнение с алтернативата, която е кофти.
Виж целия пост
# 374
Здравейте!

Някой знаели как вървят цените на тортите (на парче) в сладкарницата "Cherry by Mary" ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия