СЕДМИ клас 2019/2020 - Четвърта изпитна седмична тема - (06.07 - 12.07)

  • 106 073
  • 2 082
# 30
Обсъждахте ли какво се случва, ако се случат деца с еднакви балови точки? По какъв критерий определят кой ще е първи?
Тази седмица или този месец Joy ?
Виж целия пост
# 31
Добро утро и от мен!
Записвам се в новата тема на път за морето, на 100-тина км сме от Созопол...
Пожелавам да завърши тази тема така, както започва - усмихната, слънчева и всяка от нас да е доволна (току-виж в нея споделим емоции от резултатите от първо класиране)...
Виж целия пост
# 32
Здравейте отново, пак искам да попитам , защото никой не се включи по въпроса/по принцип не пиша,защото в повечето случай се дискутират училищата в София,  но пък чета темата ....върнах назад повече от 70 стр. и не намерих това където ме интересува в момента, ще помоля и Дидева ако може да се включи - Подадохме онлайн, бързо и лесно, изиска ми три имена на родител, телефон и имейл, написах ги и ми излезе съобщение, че "Вашето заявление е прието успешно " и отдолу номера му - срещу него има опция и бутон принт - натиснах го и се визуализира Заявлението- в него ме притесни това, че в секция адрес няма нищо, тоест празна е , а най-отдолу телефонния ми номер и имейла....така ли трябва да бъде  и изглежда ако си подал онлайн? Много моля някой да се включи и напише при него как е, за да може ако има грешка да ходя в училищното гнездо докато е време...Бих звъннала и до РУО , но не знам дали биха ме разбрали по телефона...Огромно благодаря предварително за отговора..Лек ден!
Така е при всички, подали онлайн. Излизат само имейл, телефон и имена на родител.
Виж целия пост
# 33
Мистик, гледат се останалите оценки от свидетелството. Ако и те са еднакви, се приемат двамата надпланово.
Виж целия пост
# 34
Здравейте и от мен в новата тема! Изпратихме децата на лагер тази сутрин. Големият само ще си отдъхва, бъдещия седмокласник ще учи Simple Smile
Виж целия пост
# 35
И аз с един патешки въпрос Flushed
Сега видях, че съм сгрешила телефонния си номер в заявлението. Мейл не съм давала.
Необходимо ли е да отида да подам и в гнездото на място, за да го оправят? Или може нищо да не правя?
Притесних се сега.
Виж целия пост
# 36
Благодаря за отговорите още веднъж...някак си вече ми  е по-спокойно...
Завиждам благородно на тези, който са на брега на морето или пътуват за там....силно се надявам и ние след някой ден да се разхождаме по пясъка....определено всички имаме нужда...
Успех на всички дечица....
Виж целия пост
# 37
Не знам дали не беше коментирано, но защо баловете са по-високи на второ класиране?
Виж целия пост
# 38
Обсъждахте ли какво се случва, ако се случат деца с еднакви балови точки? По какъв критерий определят кой ще е първи?
От 2016 насам - непрекъснато. Simple Smile
Когато в класирането има ученици с равен бал и с броя им се надхвърля броят на  определените места за паралелката:
Първо по сбор от резултатите от националното външно оценяване.
При ново равенство -  сбор от оценките от балообразуващите учебни предмети, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците.
Ако отново са с равни показатели -  средноаритметичната оценка от оценките по учебните предмети, изучавани в VII клас в раздел А на учебния план - български език и литература, чужд език, математика, история и цивилизация, география и икономика, биология и здравно образование, физика и астрономия и химия и опазване на околната среда, от свидетелството за завършено основно образование, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците.
Ученици с еднакви показатели и след това се приемат над утвърдения държавен план-прием и над нормативно установения максимален брой ученици в паралелка.
Не знам дали не беше коментирано, но защо баловете са по-високи на второ класиране?
Защото са само за второ класиране. В такива паралелки обикновено става дума за прекласиран ученик, който не се е придвижил на по-предно желание.
Ако някой ползва моята таблица за София, в нея има колона с движение на бала 1-2. класиране и може да се види балът на последния приет в паралелката ( същинския минимален бал).
Виж целия пост
# 39
Четейки на различни места, оставам с впечатление, че все още доста хора подават заявления на място в училищата. Има и доста с промени след първоначалното подаване. Може би затова им трябват повече дни, да изкарат класирането. А и защо да бързат, като записването е чак от 14.

И аз оставам с това впечатление и затова се панирах малко когато не видях попълнен адрес в Заявлението. От нашия клас на 95 процента подават и са подали на място....принципно доста лесно и бързо без забивания беше самото подаване, както казва детето  - " Ако ти не четеше по 5 пъти всяко изречение , да  сме подали за има няма 3 мин".
Виж целия пост
# 40
Един въпрос ме тормози, който сигурно сте обсъждали, но не мога да изчета толкова теми.
Ако по някаква причина детето не може да се яви на едната или двете матури,  кандидатства предполагам само с дипломата и отива в училище в Бузема например. Може ли в 9ти клас това дете да се премести в държавна гимназия, след като няма да има оценки от матурите? За АК се държат изпити по предметите. За ПЧМГ не знам как е, но предполагам, че трябва да е по същия начин. А в ДГ само с бала след 7ми клас ли става местенето?
Виж целия пост
# 41
Добър ден! Три страници сте изписали....нещо мързеливо го раздавате:)))
Много ми се ходи вече на морето.
Виж целия пост
# 42
Банкирам си плащанията от има няма 14-15 години, може и повече. Само да разбера, че нямамвка услуга я има електронно, веднага се възползвам. Не вися по опашки. Но явно масово хората не са така. Като видя опашка през изи пей....
Та така и с електронното подаване.
Виж целия пост
# 43
Един въпрос ме тормози, който сигурно сте обсъждали, но не мога да изчета толкова теми.
Ако по някаква причина детето не може да се яви на едната или двете матури,  кандидатства предполагам само с дипломата и отива в училище в Бузема например. Може ли в 9ти клас това дете да се премести в държавна гимназия, след като няма да има оценки от матурите?
Може, стига да има свободни места и да положи съответните приравнителни изпити, ако има такива.
Виж целия пост
# 44
Къде мога да прочета какви приравнителни изпити се държат?
Ако е така, е доста успокояващо, но някъде по-напред бяхте обсъждали местене след 10ти клас и беше с бала от 7ми плюс свободни места.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия