ДарК ... The Origin

  • 8 085
  • 95
# 30
Diavolo, имаш още една фактическа грешка - Хелене уби Катарина през 87 г., не през 54. Може нещо да си се заблудил.
Нещо си се заблудил в превода явно - идеята на Клаудия 2 не е да не създадат материята, тъй като тя вече съществува, а да не проработи като тунел във времето. Защото според Клаудия 2 трябва да проработи на по-късен етап - видяхме чак в 2053, когато Йонас с помощта на Силия успя да я включи и да пътува.
За гласа зад кадър позна - през цялото време разказа върви от името на Танхаус. Но е гласът на възрастния актьор, не на младия, който обясняваше за котката на Шрьодингер.
Виж целия пост
# 31
Между другото, изглеждаше ми адски нагло майката на Клаудия да настоява мъжа й да издирва любовницата й.  Още повече, като се има предвид, че тя си отиде по собствена воля и синът й не я търсеше.
Да върви да я търси тя, щом й е важно...
Виж целия пост
# 32
А на мен ми беше сладка Joy
Виж целия пост
# 33
В любовта и  войната всичко в позволено.

Обаче жълтата рокля беше много красива.Heart Eyes
Виж целия пост
# 34
Между другото, изглеждаше ми адски нагло майката на Клаудия да настоява мъжа й да издирва любовницата й.  Още повече, като се има предвид, че тя си отиде по собствена воля и синът й не я търсеше.
Да върви да я търси тя, щом й е важно...
Доколко си е отишла по собствена воля е въпрос на интерпретация, защото тя все пак изпълняваше задачи на Адам по това време. В очите на обществото все пак тя търси приятелката си и майка на детето, което отглежда по неволя.
Виж целия пост
# 35
Тази жена не е била отвлечена и няма следи от насилие. Както е дошла, така си е отишла. Човекът, който има право и би трябвало да я търси, е Мадс, а той не се интересува.
Що се отнася до закона, ако ти отидеш да кажеш, че наемателката ти е изчезнала, но без да имаш конкретна информация за нея (имена, телефон и подобни) полицаите няма да направят нищо, ако не открият следи от насилие.

Това искане към полицията е също толкова нелепо, колкото и желанието на майката на Хелге да й издирят Ноа/Хано, защото го харесва. С абсолютна сигурност никой не е търсил.
Виж целия пост
# 36
Тази жена не е била отвлечена и няма следи от насилие. Както е дошла, така си е отишла. Човекът, който има право и би трябвало да я търси, е Мадс, а той не се интересува.
Що се отнася до закона, ако ти отидеш да кажеш, че наемателката ти е изчезнала, но без да имаш конкретна информация за нея (имена, телефон и подобни) полицаите няма да направят нищо, ако не открият следи от насилие.

Имаш предвид Тронте, нали?
Имай предвид, че в Германия изоставянето на дете не остава без последствия. Дори и да и е била само квартирантка, тя е изоставила детето си без никакъв попечител и може би заради това е имало намеса на полицията и службата за децата. В този случай дори не са нужни доказателства за насилие върху нея - имаме изоставено дете без попечител и уж с умрял баща.
Не искам да споря, просто представям фактите от живота тук.
Виж целия пост
# 37
Това искане към полицията е също толкова нелепо, колкото и желанието на майката на Хелге да й издирят Ноа/Хано, защото го харесва. С абсолютна сигурност никой не е търсил.
Аз пък реших,че търси Ноа,защото само с него Хелге се държи някак нормално.
Тя е ледената лейди и не изпитва чувства.
Виж целия пост
# 38
Да, Тронте. Не знам какви са били законите в Германия през 60-те години, но това сигурно би било работа на социалните, не на полицията (най-много да ги известят).
Майката на Хелге определено търсеше Ноа заради себе си. Поне аз останах с такова впечатление от сцената.
Виж целия пост
# 39
А какъв беше смисълът Ной да  прави експеримент  с машината и децата ?
Виж целия пост
# 40
Вечерница,
да, неволна грешка е. 1987 г. разбира се. Сега си го поправям.
Жалко, че тук не може да се редактира.

И пак Вчерница и Тиф, мерси за Силия. Това си е грешка вече, не съм навързал правилно хронологията, уф.
Между другото това е най-сериозния проблем. Уж са само 3 сезона и не чак толкова много епизоди, но има толкова много герои/дати и факти, че е просто ужасно. Simple Smile На мен сега ми е малко каша в главата. Трябваше да си водя записки ама пък така ми се нарушава удоволствието от гледането. Не върви да спираш, да пишеш, пак да пускаш... Тц. Виж копирал съм не малко ваши мнения Simple Smile

Според мен е редно като 'ултимат фенове' някой ден живот и здраве именно така да се изгледта епизодите. Епизод по епизод какво се случва и само се нанася хронологично в съответната година. Знам, че ще е адски трудоемко и нещо страшно, ама... Grinning
Обаче после като го има във готов вид ще е много яко.
Виж целия пост
# 41
Аз си обяснявам машините с това, че Клаудия саботираше и едновременно водеше нещата, за да си губят времето
Виж целия пост
# 42
А за дневника как мислите? На 'светата троица' ли е? Много добре си спомням как дадоха как седеше и го попълваше. Обаче кога и къде Клаудия се натъкна на него не помня. А дали и тя си е водила бележки в него...
Виж целия пост
# 43
Според мен си е на Клаудия.
А столът просто беше ранна версия на машината на времето.
Виж целия пост
# 44
То май има няколко дневника. 🤔

А за имената нищо не казвате - Jonas и Sonja и Марек и Марта. 🙂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия