СЕДМИ клас 2019/2020 - Първо класиране - (13.07. - 19.07)

  • 112 521
  • 2 759
# 2 100
Има много деца, които след СМГ са писали НЕГ..., по някаква странна логика.
А като разместят НЕГ, от там 73-то или испанската...
Не е толкова странна логиката. Три броя такива познавам. Просто, след 3 години в СМГ, не желаят да продължат в тази посока. За мен това е много информирано решение. Бил си там, видял си, решил си. МГ не е мечтата на всички деца, които са добри по математика. Някои предпочитат на този етап да научат два езика. Математиката като заложба не им се губи.
Мне. Говоря за деца, които са писали на първи желания СМГ, после НЕГ. Ако не искаш СМГ, що го пишеш първо?
Виж целия пост
# 2 101
Ами и това не е  толкова странно. Това са деца, които на 1 място пишат СМГ с немски, а после НЕГ, едва след това  СМГ с английски (ако въобще го пишат, понеже явно търсят нов език). Основното искане е за немски  без непременното желание да си състезател по мат. Да, искат стабилната база по предмета и смятат, че  СМГ с немски е  мястото  да получат знания и по двата предмета с известно доучване на езика навън от 9 клас нагоре. Ако не стане обаче по 1 желание, залагат на немския повече тежест отколкото на мат, а нея я избират като профил за 11 клас в НЕГ или още от 9-ти отиват в лайстунг, който е с природо-математически профил. От години наред има такива деца, и по старата, и по новата система.
Виж целия пост
# 2 102
Моето дете е от тия, които писаха първо СМГ, после НЕГ. Имаше единствено желание - СМГ, не искаше и да чуе за НПМГ или ТУЕС, а и последните са на час и половина от нас с ГТ. НЕГ и още 2-3 училища в центъра писахме за резерва, защото семейната кола минава оттам.
Виж целия пост
# 2 103
На първо класиране миналата година за 31 деца НЕГ е била трето желание, а за 13 - второ.
Виж целия пост
# 2 104
Голям рефреш падна Simple Smile
Виж целия пост
# 2 105
Имам рожден ден днес. Мисля, че е редно МОН да ни зарадват с второто класиране Grinning
Да не кажа, че направо си е в реда на нещата Joy
Виж целия пост
# 2 106
Скрит текст:
Рени, Матей е приет в 35-то, ама с френски.

Вени, то и там е без квоти. Ще му се радват момичетата, ако не се преместите на второ класиране. 😀
Ох, това на баща му.... отказа ми 22-ро заради липса на квоти и се нахака на 35-то.
И при мен е изчезнало напълно Класиране.
Как така, назад написаха момичетата , че само едната немска в 35-то е без квоти (от 4-те), другите 3 са с квоти, от това следва, че френската е с квоти. Сигурни ли сте, че и френската е без квоти?
Виж целия пост
# 2 107
Сред немските само една е без квоти от години. А вероятно  не само една сред всичките 8 класове, включая и тази/тези с френски.
ПП От публикуваното по-горе става ясно, че е само немската с БЕЛ.
Виж целия пост
# 2 108
0388    35. СЕУ "Добри Войников", ГР.СОФИЯ    Чужди езици - НЕ РЕ БЕЛ    26/-/-    профилирана    Чужди езици    (2 * БЕЛ + 2 * МАТ) + (1 * БЕЛ + 1 * М)
0390    35. СЕУ "Добри Войников", ГР.СОФИЯ    Чужди езици - НЕ РЕ ГЕО    0/13/13    профилирана    Чужди езици    (2 * БЕЛ + 2 * МАТ) + (1 * БЕЛ + 1 * М)
0389    35. СЕУ "Добри Войников", ГР.СОФИЯ    Чужди езици - НЕ РЕ МАТ    0/13/13    профилирана    Чужди езици    (2 * БЕЛ + 2 * МАТ) + (1 * БЕЛ + 1 * М)
0392    35. СЕУ "Добри Войников", ГР.СОФИЯ    Чужди езици - ФЕ РЕ ИТ    0/13/13    профилирана    Чужди езици    (2 * БЕЛ + 2 * МАТ) + (1 * БЕЛ + 1 * М)
Виж целия пост
# 2 109
А какви да предимствата на чуждоезиковото обучение по френски на 35 СУ пред 18 СУ ? Останах с впечатление, че е с по- висок минимален бал или греша?
Виж целия пост
# 2 110
Здравейте! Записахме се на първо класиране. При това положение може ли да подадем за трето и ще ни излезе ли такава възможност в системата? Кога се изтеглят документите от сегашното училище?
Виж целия пост
# 2 111
Вие си решавате кога да ги изтеглите. Обикновено записаните изчакват да обявят свободните места за трето класиране и тогава действат, ако искат да участват. Досега учениците, които са се записали и после изтеглили документите си, не можеха да подават през системата заявление за трето класиране.
Виж целия пост
# 2 112
А какви да предимствата на чуждоезиковото обучение по френски на 35 СУ пред 18 СУ ? Останах с впечатление, че е с по- висок минимален бал или греша?
Ние не писахме изобщо 35.Нито като паралелки,нито като база или комбинация на езици ми допадна.От проучванията  в 18 френската катедра е една от най-силните и с традиции от много години (1975 да речем).В сътрудничество са с френския институт,и могат да се явят на сертифициран изпит.Имат няколко предмета на езика,както и нейтив учител.И прекрасна база Simple SmileКакво повече да искам.
Виж целия пост
# 2 113
Вие си решавате кога да ги изтеглите. Обикновено записаните изчакват да обявят свободните места за трето класиране и тогава действат, ако искат да участват. Досега учениците, които са се записали и после изтеглили документите си, не можеха да подават през системата заявление за трето класиране.


Тоест трябва ли първо да си изтеглим документите, за да ни излезе възможност за участие на 3 класиране в системата?
Виж целия пост
# 2 114
Сред немските само една е без квоти от години. А вероятно  не само една сред всичките 8 класове, включая и тази/тези с френски.
ПП От публикуваното по-горе става ясно, че е само немската с БЕЛ.
Тя назад Монца го написа същото, аз затова реагирах.

В 133-то има квоти за всички паралелки. В 35-то има 3 паралелки с квоти и една без. Останалите училища с квоти за двете английски, двете немски, френската, испанската, 32-ро, НТБГ и НФСГ. За други не се сещам.

Тоест, момчето във френската на 35-то да не се кОси, с квоти е Simple Smile

0388    35. СЕУ "Добри Войников", ГР.СОФИЯ    Чужди езици - НЕ РЕ БЕЛ    26/-/-    профилирана    Чужди езици    (2 * БЕЛ + 2 * МАТ) + (1 * БЕЛ + 1 * М)
0390    35. СЕУ "Добри Войников", ГР.СОФИЯ    Чужди езици - НЕ РЕ ГЕО    0/13/13    профилирана    Чужди езици    (2 * БЕЛ + 2 * МАТ) + (1 * БЕЛ + 1 * М)
0389    35. СЕУ "Добри Войников", ГР.СОФИЯ    Чужди езици - НЕ РЕ МАТ    0/13/13    профилирана    Чужди езици    (2 * БЕЛ + 2 * МАТ) + (1 * БЕЛ + 1 * М)
0392    35. СЕУ "Добри Войников", ГР.СОФИЯ    Чужди езици - ФЕ РЕ ИТ    0/13/13    профилирана    Чужди езици    (2 * БЕЛ + 2 * МАТ) + (1 * БЕЛ + 1 * М)
Поли, мерси!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия