Януарски мами 2021- тема 2

  • 49 396
  • 793
# 255
Момичета здравейтее,днес ходих при личния защото съм с кашлица след настинка и той ми каза да си взема Стодал ситоп...каза,че е хомеопатичен и няма проблем да го пия...някоя мама пила ли го е по време на бременност
Виж целия пост
# 256
Момичета здравейтее,днес ходих при личния защото съм с кашлица след настинка и той ми каза да си взема Стодал ситоп...каза,че е хомеопатичен и няма проблем да го пия...някоя мама пила ли го е по време на бременност

Не би трябвало да е проблем щом е хомеопатично, пък и вече сме втория триместър. Аз съм пила друго хомеопатично - осцилококцинум, а и парацетамол в 4ти/5ти месец.

Към момичетата с ниска плацента (и аз да се присъединя в тази група), към коя г.с. ви казаха докторите, че се вдига?

Има ли някой, който е правил само пренатест, без бхс като мен и има ли нещо допълнително, което бхс-то дава като инфо, а теста не?

Есито - честито, много хубави новини!
Виж целия пост
# 257
Не би трябвало да е проблем щом е хомеопатично, пък и вече сме втория триместър. Аз съм пила друго хомеопатично - осцилококцинум, а и парацетамол в 4ти/5ти месец.

Към момичетата с ниска плацента (и аз да се присъединя в тази група), към коя г.с. ви казаха докторите, че се вдига?

Има ли някой, който е правил само пренатест, без бхс като мен и има ли нещо допълнително, което бхс-то дава като инфо, а теста не?

Есито - честито, много хубави новини!

Относно плацентата на мен в 12г.с. ми казаха, че е ниска, но че има време да се вдигне. И сега в 16г.с. + 6 като ходих ми казаха, че вече е превия тоталис и че не само, че не се е вдигнала, а съвсем се е наместила върху шийката. Доктора каза, че има още месец и малко да се вдигне, но вероятността при мен е минимална, стискам палци твоята да се вдигне.
На теб в коя седмица ти казаха, че е ниска?
Виж целия пост
# 258
Еййй Меги дано се вдигне, ама щом вече е чак така наместена, май е малка възможността. Но пък има време. Ако пък не-много почивка, внимание към себе си и май май секцио... Но пък важното е както и да се случат нещата, накрая финала да е щастлив!!! И в началото на февруари всички вече от хубавата ни групичка да сме щастливи мами със здрави и сладки бебчета!!!
Виж целия пост
# 259
Не би трябвало да е проблем щом е хомеопатично, пък и вече сме втория триместър. Аз съм пила друго хомеопатично - осцилококцинум, а и парацетамол в 4ти/5ти месец.

Към момичетата с ниска плацента (и аз да се присъединя в тази група), към коя г.с. ви казаха докторите, че се вдига?

Има ли някой, който е правил само пренатест, без бхс като мен и има ли нещо допълнително, което бхс-то дава като инфо, а теста не?

Есито - честито, много хубави новини!

Относно плацентата на мен в 12г.с. ми казаха, че е ниска, но че има време да се вдигне. И сега в 16г.с. + 6 като ходих ми казаха, че вече е превия тоталис и че не само, че не се е вдигнала, а съвсем се е наместила върху шийката. Доктора каза, че има още месец и малко да се вдигне, но вероятността при мен е минимална, стискам палци твоята да се вдигне.
На теб в коя седмица ти казаха, че е ниска?

И на мен в 12 г.с. ми казаха, покривала цервикалния канал. Сега другата седмица съм на преглед и ще видим има ли промяна. Дано и твоята се вдигне, все пак има още доста време.
Виж целия пост
# 260
* SUPERGIRL *, за момента всичко е добре, но лекаря каза, че с натежаването на бебчо най-вероятно към 7ми месец ще се наложи да се залепя за леглото. Но както ти каза, най-важно е на финала всички да сме със здрави и пухкави бебета!

Etelle, ще стискам палци другата седмица да ни зарадваш с добри новини и плацентата ти да се е вдигнала! Hug
Виж целия пост
# 261
Здравейте! Аз също се присъединявам към вас с предна ниска плацента. За сега ми казаха,че има шанс с напредването на бременността и плацентата да се вдигне,но може и да не се случи. Надявам се всички да имаме късмет и краят да бъде благополучен и за нас мамите и за бебетата:).Иначе ми казаха,че ниската плацента крие риск и при евентуално секцио може да се получи голяма кръвозагуба. Дано не стигаме до там!!!
Виж целия пост
# 262
При мен за сега единия близнак е с предна ниска плацента , но не са ми правили повече коментар.Ще видим след месец как ще е.
Виж целия пост
# 263
bubka9999 - Да, правих основния пакет, който включва тризомии 13, 18, 21 и половите анеуплоиди. В сайта пише 1280лв., но ми взеха 1150лв. Обясниха ми, че Vision и Verifi реално били едно и също, по лиценз на една компания (Илумина), но с различни имена, защото едните ги пращат в Италия, а другите в САЩ, в зависимост от кой ден в седмицата отидеш. Аз понеже отидох в понеделник, затова правих Verifi. Излязоха на 7-я работен ден. Да вметна обаче, че не е много сигурно дали ги пращат в САЩ, защото аз като получих резултата в полето за контакт пишеше адрес в Солун.
Здравейте, аз съм с термин 02.02.2021г. Правих тест vision в Афродита. Чакам резултат понеделник. Вашият какъв беше?
Виж целия пост
# 264
Ох, страшни работи пишете за ниската плацента. И моята е така, а освен това съм на терапия за тромбофилията, с диоптер, и като добавим, че плацентата може да не се вдигне, се опасявам за секцио Confused
Виж целия пост
# 265
Да ви се оплача Sad Забелязах ги вчера... Вече са ми се появили три малки червени стрии от ляво на пъпа, на около 4-5 сантиметра. Ужасена съм!!! Качила съм минимални килограми, пия вода като откачена, мажа се фанатично и пак... От сега още, а съм в 15 седмица... А до края на какво ли ще заприличам?!? Сигурно ще ме е срам и пред мъжа ми да се съблека, камо ли на плаж с бански половинки. Плаче ми сееее!!!
Виж целия пост
# 266
bubka9999 - Да, правих основния пакет, който включва тризомии 13, 18, 21 и половите анеуплоиди. В сайта пише 1280лв., но ми взеха 1150лв. Обясниха ми, че Vision и Verifi реално били едно и също, по лиценз на една компания (Илумина), но с различни имена, защото едните ги пращат в Италия, а другите в САЩ, в зависимост от кой ден в седмицата отидеш. Аз понеже отидох в понеделник, затова правих Verifi. Излязоха на 7-я работен ден. Да вметна обаче, че не е много сигурно дали ги пращат в САЩ, защото аз като получих резултата в полето за контакт пишеше адрес в Солун.
Здравейте, аз съм с термин 02.02.2021г. Правих тест vision в Афродита. Чакам резултат понеделник. Вашият какъв беше?

Здравейте! При мен беше отрицателен резултатът, т.е. от изследваните неща всичко е наред. Стискам палци и вие да се похвалите със същото след понеделник.
Виж целия пост
# 267
Да ви се оплача Sad Забелязах ги вчера... Вече са ми се появили три малки червени стрии от ляво на пъпа, на около 4-5 сантиметра. Ужасена съм!!! Качила съм минимални килограми, пия вода като откачена, мажа се фанатично и пак... От сега още, а съм в 15 седмица... А до края на какво ли ще заприличам?!? Сигурно ще ме е срам и пред мъжа ми да се съблека, камо ли на плаж с бански половинки. Плаче ми сееее!!!

Не се притеснявай, няма от какво да се срамуваме. Това си е до кожа. Аз също се мажа, но целите ми гърди и по бедрата от външната страна вече съм се нацепила. Аз съм 17г.с. и не само, че не съм качила, а съм свалила 4 килограма от всичкото повръщане. Няма спасение, все пак сме си дали телата под наем. 😁
Важното е на края да имаме живи и здрави бебчета.
Виж целия пост
# 268
Само да кажа на мамите с ниска плацента. Няма проблем да си износите дечицата.  Не е фактор за това как се развива бебето. Единствено как ще родите. Ако Ви кажат, че трябва да Ви срежат, не се притеснявайте и от това.
Аз съм секцио по спешност и на следващия ден бях на крака. Нямах оплаквания. Важното Вие и бебетата да сте добре. 😊😊😊
Виж целия пост
# 269
Само да кажа на мамите с ниска плацента. Няма проблем да си износите дечицата.  Не е фактор за това как се развива бебето. Единствено как ще родите. Ако Ви кажат, че трябва да Ви срежат, не се притеснявайте и от това.
Аз съм секцио по спешност и на следващия ден бях на крака. Нямах оплаквания. Важното Вие и бебетата да сте добре. 😊😊😊
Мен ниската плацента ме притеснява от гледна точка на това, че са две. И да не стане така, че с времето едното да натиска много другото и да започне да скъсява шийката след 20гс... Тогава и за серклаж е късно. Иначе ще съм секцио, с близнаци не бих рискувала...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия