Януарски мами 2021- тема 2

  • 49 395
  • 793
# 270
Случайно някоя от вас момичета да е при д-р Личева от Надежда? Тази жена не ми вдъхва никакво доверие. Не ми даде и снимка, а само амб.лист. Доста незаинтересована беше, и гледаше да претупа прегледа. Като разбра, че ще имам въпроси, почна да говори на асистентката си как много време вече отнемал прегледа,  кога бил часа на другата пациентка в мое присъствие и тем подобни с цел да ме отсвири. Сори, но за какво й плащам на тая мързелана???? Очаквах повече внимание и време... не си заслужаваше чакането за нея. За какво ходя на частно???!!! В Надежда лекарите следящи ЖК дават три дати в месеца за всички пациентки и оправяй се. От днес за следващата ЖК имаше своб.час само за 07.08 от тези три нейни дати или някога през септ.( тоест август да го пропусна целия )което също е Божа работа, понеже я има скоро график, я няма а твоите планове могат да идат на кино..Адски се разочаровах от тая и вече записах час при друга като й го казах разбира се...Административните въпроси са им супер зле! Някои казват, че не било добре да се сменя лекаря за ЖК, щото имал вече наблюдения. Изобщо не съм усетила такова нещо и като ходех при само при един АГ пак в Надежда. Той беше мн.добър, но си гледа в базата данни и ти казва. Нито ме е помнел, нито нищо.... Ще сменям докато не случа на някой, който не гледа на менкато на някаква си бройка за деня и отговаря на моите въпроси касаещи бременноста.
Някакви мнения за д-р Станева от Надежда? При нея съм другия път. 😋
Виж целия пост
# 271
Момичета какво носите за продължаване на болничен, освен амболаторен лист и картона на мен ми искат и някакъв талон...? Но не разбрах точно какъв, тъй като сега ми предстои за първи път да го удължа.
Виж целия пост
# 272
Случайно някоя от вас момичета да е при д-р Личева от Надежда? Тази жена не ми вдъхва никакво доверие. Не ми даде и снимка, а само амб.лист. Доста незаинтересована беше, и гледаше да претупа прегледа. Като разбра, че ще имам въпроси, почна да говори на асистентката си как много време вече отнемал прегледа,  кога бил часа на другата пациентка в мое присъствие и тем подобни с цел да ме отсвири. Сори, но за какво й плащам на тая мързелана???? Очаквах повече внимание и време... не си заслужаваше чакането за нея. За какво ходя на частно???!!! В Надежда лекарите следящи ЖК дават три дати в месеца за всички пациентки и оправяй се. От днес за следващата ЖК имаше своб.час само за 07.08 от тези три нейни дати или някога през септ.( тоест август да го пропусна целия )което също е Божа работа, понеже я има скоро график, я няма а твоите планове могат да идат на кино..Адски се разочаровах от тая и вече записах час при друга като й го казах разбира се...Административните въпроси са им супер зле! Някои казват, че не било добре да се сменя лекаря за ЖК, щото имал вече наблюдения. Изобщо не съм усетила такова нещо и като ходех при само при един АГ пак в Надежда. Той беше мн.добър, но си гледа в базата данни и ти казва. Нито ме е помнел, нито нищо.... Ще сменям докато не случа на някой, който не гледа на менкато на някаква си бройка за деня и отговаря на моите въпроси касаещи бременноста.
Някакви мнения за д-р Станева от Надежда? При нея съм другия път. 😋
Еее, не може така. Не съм от София, но моя приятелка се следеше при Александър Кобаков, млад лекар, който работи с хъс и е готов да обясни какво вижда и да отговори на въпроси. Потърси информация къде работи и ако не държиш да си в "Надежда" отиди на един преглед. Не знам и дали не води  ЖК...
Мисля, че случих с лекари, доволна съм. Усещам ги комптентни и ми обясняват всичко, което желая да знам. На частно се следя в Пловдив при Даскалов и в Стара Загора ЖК при Иван Иванов.
Виж целия пост
# 273
Момичета като ви излязат кръвните резултати и урина след колко време ги обсъждате с АГ/ЖК? 14 дни след като са готови дълъг срок ли е? В случай, че трябва да се взимат мерки не е ли редно да се коментират по-скоро?
Всеки път ли мерите обиколка на корема на ЖК?
Как протича вашата ЖК?
Виж целия пост
# 274
Момичета като ви излязат кръвните резултати и урина след колко време ги обсъждате с АГ/ЖК? 14 дни след като са готови дълъг срок ли е? В случай, че трябва да се взимат мерки не е ли редно да се коментират по-скоро?
Всеки път ли мерите обиколка на корема на ЖК?
Как протича вашата ЖК?

На мен досега не са ми мерили нито корема, нито кръвно. Само килограмите.🤷‍♀️ Консултацията ми протича като ехографски прегред - докторът проверява размерите на плода, кръвотокът, сърцето му, размерите на маточната шийка. Коментираме терапията, ако се налагат поправки. Общо взето за 10, максимум 15 минути сме приключили. Винаги ми се струва адски бързо и онзи ден си мислех, че най-нетърпеливо в живота ми може би е това очакване - от консултация до консултация. Относно изследванията, за следващия път, когато ще съм в 20 седмица, също са ми назначени - кръвна захар, урина, пълна кръвна картина. Казаха ми да ги пусна в седмицата преди консултацията.
Виж целия пост
# 275
Момичета като ви излязат кръвните резултати и урина след колко време ги обсъждате с АГ/ЖК? 14 дълъг срок ли е? В случай, че трябва да се взимат мерки не е ли редно да се коментират по-скоро?
Всеки път ли мерите обиколка на корема на ЖК?
Как протича вашата ЖК?

Веднага щом са ми готови резултатите ги пращам по вайбър и лекаря ми отговаря същият ден. Ако има проблем ме вика пак същия ден на място да обсъдим.
Обиколка на корема не са ми мерили. Но прегледа започва с претегляне, след това ми мерят кръвното, после ехографско изследване и ако имам въпроси ги задавам на края.
Виж целия пост
# 276
Момичета като ви излязат кръвните резултати и урина след колко време ги обсъждате с АГ/ЖК? 14 дълъг срок ли е? В случай, че трябва да се взимат мерки не е ли редно да се коментират по-скоро?
Всеки път ли мерите обиколка на корема на ЖК?
Как протича вашата ЖК?

Веднага щом са ми готови резултатите ги пращам по вайбър и лекаря ми отговаря същият ден. Ако има проблем ме вика пак същия ден на място да обсъдим.
Обиколка на корема не са ми мерили. Но прегледа започва с претегляне, след това ми мерят кръвното, после ехографско изследване и ако имам въпроси ги задавам на края.

Точно така трябва да бъде и според мен, възможно най-скоро да бъдат коментирани, било то по тел. или вайбър. Радвам се, че сте попаднала на отговорен и загрижен лекар...
Супер съм отчаяна, че дори когато си плащаш като поп, пак има такива лекари, на които им е все тая...
Виж целия пост
# 277
Здравейте, мамчета. Моля препоръчайте АГ за жк може и на частно да е съвестен и да обръща внимание, писна ми от незаинтересовани доктори. Споделете вие къде сте... освен тива имам някои мутации на тромбофилните фактори и ми трябва вещ АГ. Моля за помощ. Ходила съм в Надежда при Тихомирова и при Чучумишев в Малинов .
Виж целия пост
# 278
Здравейте, мамчета. Моля препоръчайте АГ за жк може и на частно да е съвестен и да обръща внимание, писна ми от незаинтересовани доктори. Споделете вие къде сте... освен тива имам някои мутации на тромбофилните фактори и ми трябва вещ АГ. Моля за помощ. Ходила съм в Надежда при Тихомирова и при Чучумишев в Малинов .

И аз съм с тромбофилия - при Коновалова в Щерев
Виж целия пост
# 279
Не съм пациентка на Надежда и нямам впечатления от лекарите там. Но знам,  че от скоро при тях започна д-р Иван Димитров, който преди това беше в Щерев. За него има прекрасни отзиви, но не знам дали сега там води ЖК. Проучи нещата ако искаш и успех с намирането на твоя лекар 😊 
Случайно някоя от вас момичета да е при д-р Личева от Надежда? Тази жена не ми вдъхва никакво доверие. Не ми даде и снимка, а само амб.лист. Доста незаинтересована беше, и гледаше да претупа прегледа. Като разбра, че ще имам въпроси, почна да говори на асистентката си как много време вече отнемал прегледа,  кога бил часа на другата пациентка в мое присъствие и тем подобни с цел да ме отсвири. Сори, но за какво й плащам на тая мързелана???? Очаквах повече внимание и време... не си заслужаваше чакането за нея. За какво ходя на частно???!!! В Надежда лекарите следящи ЖК дават три дати в месеца за всички пациентки и оправяй се. От днес за следващата ЖК имаше своб.час само за 07.08 от тези три нейни дати или някога през септ.( тоест август да го пропусна целия )което също е Божа работа, понеже я има скоро график, я няма а твоите планове могат да идат на кино..Адски се разочаровах от тая и вече записах час при друга като й го казах разбира се...Административните въпроси са им супер зле! Някои казват, че не било добре да се сменя лекаря за ЖК, щото имал вече наблюдения. Изобщо не съм усетила такова нещо и като ходех при само при един АГ пак в Надежда. Той беше мн.добър, но си гледа в базата данни и ти казва. Нито ме е помнел, нито нищо.... Ще сменям докато не случа на някой, който не гледа на менкато на някаква си бройка за деня и отговаря на моите въпроси касаещи бременноста.
Някакви мнения за д-р Станева от Надежда? При нея съм другия път. 😋
Виж целия пост
# 280
Здравейте! Някоя от нас има ли опит с ... разстройство по време на бременност. Нямам други оплаквания, не съм повръщала, нямам температура. От около три дни съм така. Не съм се обадила на лекаря си, защото в началото на седмицата бях при него, нищо ми нямаше, после, когато коремът ми се разстрои, реших да изчакам преди да му звънна, защото мислех, че ще ми мине, а и винаги съм била с проблемен корем/стомах. Изписа ми разтворим магнезий, първо си помислих, че е от него, защото червата ми къркорят брутално, а той е като газирана напитка и е възможно да дразни червата, знам ли... Сега са почивни дни и не ми се иска да безпокоя АГ-то, в понеделник може да отида и до личната, защото АГ-то ми е в друг град. Но ако имате някакви идеи за безопасна "рецепта", чрез която сте преодолели разстройство, моля ви да споделите. 😪
Виж целия пост
# 281
Мен ме спасява компот от дренки, който майка ми прави или само плодовете. Сега точно зреят. Ако имате село или някой познат по селата сигурно ще си намерите, защото незнам от къде може да се купят. Безвреден и много полезен, както за бременни, така и за малки деца. Иначе ям повече сухи храни, солети и препечени филийки със сирене. А има и доста медикаменти в аптеката, които са подходящи за бременни, може да попитате. Но е много опасно да сте няколко дни така, ще се обезводните и ще ви вкарат в болница...
Здравейте! Някоя от нас има ли опит с ... разстройство по време на бременност. Нямам други оплаквания, не съм повръщала, нямам температура. От около три дни съм така. Не съм се обадила на лекаря си, защото в началото на седмицата бях при него, нищо ми нямаше, после, когато коремът ми се разстрои, реших да изчакам преди да му звънна, защото мислех, че ще ми мине, а и винаги съм била с проблемен корем/стомах. Изписа ми разтворим магнезий, първо си помислих, че е от него, защото червата ми къркорят брутално, а той е като газирана напитка и е възможно да дразни червата, знам ли... Сега са почивни дни и не ми се иска да безпокоя АГ-то, в понеделник може да отида и до личната, защото АГ-то ми е в друг град. Но ако имате някакви идеи за безопасна "рецепта", чрез която сте преодолели разстройство, моля ви да споделите. 😪
Виж целия пост
# 282
Намерих нещо полезно за размерите на шийката. Важно е да се следи, ако някой АГ пропуска, по-добре си настоявайте да го прави. Ето таблицата
Виж целия пост
# 283
Момичета , вие от началото на бременоста настивали ли сте ?Днес станах със страшни болки в гърлото , и започна и хрема ... лекарката ми каза  за си взема лукчета Кармолис и да си пръскам Стеримар, но за сега не помагат . Пия чайчета  , прочетох че може и Тантум верде но никакъв ефект ...
Виж целия пост
# 284
Момичета , вие от началото на бременоста настивали ли сте ?Днес станах със страшни болки в гърлото , и започна и хрема ... лекарката ми каза  за си взема лукчета Кармолис и да си пръскам Стеримар, но за сега не помагат . Пия чайчета  , прочетох че може и Тантум верде но никакъв ефект ...

На мен ми помага чай от джинджифил с мед и лимон за кашлица и болки в гърлото.  За носа - капки от сребърна вода с клеева тинктура или капки от чай от лайка с мед и сода. Бързо оздравяване 🍀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия