"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 50

  • 42 009
  • 739
# 465
Здравейте! Последният ми полов акт (с метода на изваждането) беше ден след последната ми менструация, а от тогава минаха 40 дни без да ми идва (вече 10 дни закъснение). На 6-тия ден си направих тест, но беше отрицателен. Имам чувствителни гърди и съм подута. Според вас какъв е шанса да съм забременяла? Менструалният ми цикъл е около 30-35 дни.
Виж целия пост
# 466
Не си бременна, но е необходимо да отидеш на АГ.
Виж целия пост
# 467
Повтори теста, ако пак е отрицателен, не си бременна със сигурност.
Липсата на цикъл може да бъде индикация за други проблеми, при мен например беше киста жълто тяло.
Успех
Виж целия пост
# 468
Благодаря ви за бързите отговори!
Виж целия пост
# 469
Здравейте. Цикъла ми е попринцип е много точен 28 дни . Като в последните 2,3 месеца варира между 26 и 28 . ПМС усещам седмица преди цикъла и то главно с усилващи се боли в гърдите и кръста , което сега не се случи. Усещам напрежение в гърдите,но не с придружаващата болка от обикновенно. Последния ми цикъл беше на 01.08 , полов контакт съм имала на 16 и 17ти. Усещам болки в корема , както преди да ми дойде, вече 3 дни, но нищо не се случва . Имам бяло течение. И не мога да смогна на сън. Адски подута съм.очаквах да дойде между 26 и 28 и от тогава реално ме наболява. Преди малко направих тест , отрицателен е.
Виж целия пост
# 470
Здравейте. Цикъла ми е попринцип е много точен 28 дни . Като в последните 2,3 месеца варира между 26 и 28 . ПМС усещам седмица преди цикъла и то главно с усилващи се боли в гърдите и кръста , което сега не се случи. Усещам напрежение в гърдите,но не с придружаващата болка от обикновенно. Последния ми цикъл беше на 01.08 , полов контакт съм имала на 16 и 17ти. Усещам болки в корема , както преди да ми дойде, вече 3 дни, но нищо не се случва . Имам бяло течение. И не мога да смогна на сън. Адски подута съм.очаквах да дойде между 26 и 28 и от тогава реално ме наболява. Преди малко направих тест , отрицателен е.
И какъв е въпросът?
Виж целия пост
# 471
Здравейте. Цикъла ми е попринцип е много точен 28 дни . Като в последните 2,3 месеца варира между 26 и 28 . ПМС усещам седмица преди цикъла и то главно с усилващи се боли в гърдите и кръста , което сега не се случи. Усещам напрежение в гърдите,но не с придружаващата болка от обикновенно. Последния ми цикъл беше на 01.08 , полов контакт съм имала на 16 и 17ти. Усещам болки в корема , както преди да ми дойде, вече 3 дни, но нищо не се случва . Имам бяло течение. И не мога да смогна на сън. Адски подута съм.очаквах да дойде между 26 и 28 и от тогава реално ме наболява. Преди малко направих тест , отрицателен е.
На този етап няма симптом който да покаже, че си бременна ! На този е рап е показателен само теста!
А бялото течение е симптом на нещо друго!
Виж целия пост
# 472
При закъснение, редовен цикъл и отрицателен тест, няма бременност.
Виж целия пост
# 473
Здравейте, моят менструален цикъл си е малко нередовен. Правим опити за бебенце и имам свален календар в телефона. Това, което наблюдавам в календара е, че април имам 32 дни, май 31 дни, юни 28, юли 32, август 29! Задала съм в календара 32 дни. Овулацията според него е настъпила на 25.09 - 29.09. Ние правим опити от 22.09, интересното беше, че на 25 или 26.09 изпитах болка в десния яйчник, сякаш ще ми идва. Юни месец посетих гинеколог, който има каза, че нямам проблем да забременея. Аз съм на 35 г и това ще ми е първа бременност. Много искам да стане, миналият месец не стана, но тъй като мъжът ми беше в чужбина и нямахме възможност редовно да имаме контакт. Та, тъй като не съм много веща кога ми е била овулацията и какви настройки да задам на календара, за да зная кога ще ми е отново, тъй като в този живот нищо не ми е ставало веднага и мисля, че и тук ще е така Sad. Стискайте палци, защото аз нямам възможност постоянно да имам контакт с мъжа ми, тъй като той работи в чужбина. Оженихме се тайно тази година и след това казахме на близките ни Simple Smile
Виж целия пост
# 474
Има тестове за овулация. Купи си и ги ползвай.
Виж целия пост
# 475
Amaze11, след като цикълът ти варира между 28 и 32 дни, това означава, че овулацията ти варира някъде между 14ти и 18ти ден от МЦ. Няма как да зададеш точните настройки на менструалния календар, тъй като цикълът ти е с различна продължителност, а календарът ти изчислява овулация спрямо зададената дължина на цикъла.

Също така овулацията не е няколко дни, а това което виждаш на календара са фертилните дни - дните преди овулацията и деня след нея.

Както са те посъветвали, може да си вземеш тестове за овулация. Може да следиш и цервикалната слуз. Прочери за този метод. Също така при твоята дължина на цикъла е добре да сте активни между 12ти и 19ти ден от МЦ. Така ще си сигурна, че не сте изпуснали овулацията.

Аз забременях с не много редовен цикъл между 25 и 31 дни. Тестовете за овулация не ми допадат и се ориентирах по ЦС кога приблизително ще е овулацията.
Виж целия пост
# 476
Amaze11, след като цикълът ти варира между 28 и 32 дни, това означава, че овулацията ти варира някъде между 14ти и 18ти ден от МЦ. Няма как да зададеш точните настройки на менструалния календар, тъй като цикълът ти е с различна продължителност, а календарът ти изчислява овулация спрямо зададената дължина на цикъла.

Също така овулацията не е няколко дни, а това което виждаш на календара са фертилните дни - дните преди овулацията и деня след нея.

Както са те посъветвали, може да си вземеш тестове за овулация. Може да следиш и цервикалната слуз. Прочери за този метод. Също така при твоята дължина на цикъла е добре да сте активни между 12ти и 19ти ден от МЦ. Така ще си сигурна, че не сте изпуснали овулацията.

Аз забременях с не много редовен цикъл между 25 и 31 дни. Тестовете за овулация не ми допадат и се ориентирах по ЦС кога приблизително ще е овулацията.

Аз също не съм фенка на овулационните тестове, но по Вашите препоръки, точно в тези дни сме били активни! Стискайте палци Simple Smile
Виж целия пост
# 477
Amaze11, след като цикълът ти варира между 28 и 32 дни, това означава, че овулацията ти варира някъде между 14ти и 18ти ден от МЦ.

Това пък грам не е вярно. Не може по дължината на цикъла, да си фиксираш деня на О. О се мени. Точната бройка дни има само Лутеалната фаза. Не си мислете че при цикъл от 28 дни О е на 14 ден. А при цикъл от 32 дни О е на 18 ден. Цял живот съм имала цикъл 29 дни и О ми е била на 16 ти и 17 ден, защото ЛФ при мен е12 дни. Сега когато цикъла ми е 25...26 дни , О е  11ти или 12ти ден от МЦ. Метода е един. Фоликулометрия няколко месеца, точно засичане на О и от там броене на дните до менструация. Wink Разбирате си дължината на ЛФ и си знаете за напред кога да чакате цикъл. Мисля, че се повтарям писах го преди 1 ...2...страници Wink
Виж целия пост
# 478
Здравейте, вече 9 дни след прием на дуфастон ми закъснява менструацията. Пия го от 7 месеца по схема от 14тия ден на цикъла 2х1 за 10 дни и до този момент винаги ми е идвало на 3тия ден след спирането му, което ще рече 26ти ден. Днес  на 32 ден от цикъла правих тест за бременност сутринта, който беше отрицателен. Въпросът ми е, дали съм избързала с теста.
Виж целия пост
# 479
Amaze11, след като цикълът ти варира между 28 и 32 дни, това означава, че овулацията ти варира някъде между 14ти и 18ти ден от МЦ.

Това пък грам не е вярно. Не може по дължината на цикъла, да си фиксираш деня на О. О се мени. Точната бройка дни има само Лутеалната фаза. Не си мислете че при цикъл от 28 дни О е на 14 ден. А при цикъл от 32 дни О е на 18 ден. Цял живот съм имала цикъл 29 дни и О ми е била на 16 ти и 17 ден, защото ЛФ при мен е12 дни. Сега когато цикъла ми е 25...26 дни , О е  11ти или 12ти ден от МЦ. Метода е един. Фоликулометрия няколко месеца, точно засичане на О и от там броене на дните до менструация. Wink Разбирате си дължината на ЛФ и си знаете за напред кога да чакате цикъл. Мисля, че се повтарям писах го преди 1 ...2...страници Wink

Съвсем наясно съм това, което си написала! Ясно е, че О се мени, а ЛФ е фиксирана. Къде съм написала обратното??? Написах ориентировъчни дни според стандартната ЛФ от 14 дни. Също така сперматозоидите могат да оцелеят 1-2 дни, така че точния ден на овулацията невинаги е нужно да се знае. Важно е просто да се правят опити във фертилните дни.

Но понеже се хващаш за точните дни, които съм напислала, ще поясня: ЛФ варира между 12 и 16 дни, но най-често е 14. При цикъл 28-32 дни, О може най-рано да настъпи около 12ти ден, а най-късно около 20ти ден. Но както посъветвах потребителката, опити между 12ти и 19ти ден са достатъчни за да се обхване целия фертилен прозорец. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия