Образователен Говорилник - Виртуално бистро (7). Вълнения.

  • 27 608
  • 744
# 465
Смърчаща и с болки в гърлото не е позволено и в момента, не само зимата.
Виж целия пост
# 466
Аз в понеделник въпреки, че щяхме да закъснеем, за първи час, върнах девойката да се преоблече. Никога (!!!) не съм се намесвала в облеклото на хлапетата, но тогава просто си представих как настива и на следващия ден киха един два пъти, подсмърча....... и какво?! Ще стресне народа в училище.....определено беше по-добре да рискуваме първия час.
Определено не живеем в нормално време. Интересно как ще бъде  разглеждано след време в учебниците...
Виж целия пост
# 467
Според мен е добре сега наистина да не ги пускаме подсмърчащи, с хрема, с болки в гърлото - първо, това може да са симптоми и на Ковид, после, дори и само обикновен вирус да е, пак разболява другите деца.
Затова трябва да въведат възможност децата вкъщи да гледат часовете онлайн обаче!
Виж целия пост
# 468
А какво мислите за тестването на пулове на деца от класовете? Това ще има ли ефект? Много сложна ми се струва цялата система.

Благодаря за отговорите за компютрите!
Виж целия пост
# 469
Според мен - не. Вижда ми се прекомерна мярка спрямо очаквания ефект.
Виж целия пост
# 470
А какво мислите за тестването на пулове на деца от класовете? Това ще има ли ефект? Много сложна ми се струва цялата система.

Благодаря за отговорите за компютрите!
За мен би имало значение ако оърицателния резултат маха карантината. Но това мисля, че не е така.
Виж целия пост
# 471
Не, отрицателният резултат не маха карантината. А дали при тестването на пулове ще се хване заразен /точно той да е попаднал в пула в дадения момент/, е малко въпрос на тото.
Виж целия пост
# 472
Ако става въпрос за предложената от нашето училище схема - не. На мен ми се струва прекалено сложно и не знам какъв ефект очакват да постигнат с това. Особено интересен е моментът с индивидуално тестване след 14 дни, за да се върнат децата в карантина в клас.
Виждам смисъл от пул тест, ако се направи на деца от карантиниран клас. Например на 7-мия ден след карантината децата да се тестват и ако е отрицателен да се върнат в училище.
Виж целия пост
# 473

Виждам смисъл от пул тест, ако се направи на деца от карантиниран клас. Например на 7-мия ден след карантината децата да се тестват и ако е отрицателен да се върнат в училище.
Това няма как да стане. Министерство на здравеопазването:

Възможно ли е карантината да отпадне, ако направя на детето си PCR тест и той е с отрицателен резултат?

Провеждането на PCR тест, в който и да е ден преди изтичане на карантината, Ви дава информация за отсъствието или наличието на причинителя към момента на вземане на пробата за изследване, но не Ви гарантира, че новият коронавирус няма да предизвика оплаквания на следващия ден, например. Затова провеждането на PCR изследване не може да отмени карантината.
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/kakvo-tryabva-da … -na-deca-posesha/
Виж целия пост
# 474
Да, карантината не отпада след отрицателен тест, ако не са минали 14 дни.
Ако са минали 14 дни, дали има смисъл от тест?
А с пуловете ми се струва удачно, ако се тества отделен клас едновременно и класовете не се мешат.
Виж целия пост
# 475
Ако става въпрос за предложената от нашето училище схема - не.
Любопитно ми е какви проценти ще излязат от гласуването. Също - ако се приеме с 95% и мярката стане задължителна за всички - останалите 5%, които не искат все пак - как ще бъдат принудени? Simple Smile

Таблетите, които си менкат в часовете по АЕ, дали се дезинфекцират?
Виж целия пост
# 476
Също - ако се приеме с 95% и мярката стане задължителна за всички - останалите 5%, които не искат все пак - как ще бъдат принудени? Simple Smile

Не могат да бъдат принудени да се тестват.
Има процедура през съда за някои болести, ковид не е сред тях Simple Smile
Виж целия пост
# 477
Идеята на тестовете с пулове според мен е да се ограничи заразата в един клас, а не да пламнат 10 класа, да кажем.
Няма да събере необходимия процент.
Но поне е проактивно поведение.
Виж целия пост
# 478
Ако става въпрос за предложената от нашето училище схема - не.
Любопитно ми е какви проценти ще излязат от гласуването. Също - ако се приеме с 95% и мярката стане задължителна за всички - останалите 5%, които не искат все пак - как ще бъдат принудени? Simple Smile
Много ме съмнява, че 95% от родителите ще гласуват "за" тази мярка. Даже съм склонна да се обзаложа, че няма да се приеме. Няма лошо, че го предлагат де, дават възможност на родителите да изберат допълнителни, извън предвидените от МОН, мерки и се наемат с организацията й, която си е трудоемка. Отворени са и за други предложения от родители и ако има такива, вероятно пак ще ги подложат на гласуване. Има различни групи родители в училището - някои са много уплашени и искат ДО през цялата година, други считат за излишни дори и маските в общите помещения и бусовете, трети са в умерената група, която, мисля, е най-многобройната. Няма как да се угоди на всички и затова се търси мнението на мнозинството. Подхода ми харесва. За конкретната мярка гласувах отрицателно.
Виж целия пост
# 479
О, има нови разяснения от МОН! Пропуснала съм ги, а и честно казано вече се уморих да следя. Каквото решат, това ще е.
Горките деца, които поне веднъж в месеца ще минават през ПСР, а на някои "късметлии" и по 3-пъти в рамките на 15 дни. Но иначе браво, че се търсят варианти за контрол над ситуацията. Но ми се струва, че и ние като родители и училищата сме в патова ситуация и няма еднозначно и най-добро решение за всички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия