Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 27

  • 28 719
  • 765
# 405
Здравейте, писах преди седмица дъщеря ми на 7м. Имам много бавен рефлекс на потичане на кърмата и тя много се изнервя.    Кърмя я само сутрин вечер. Пробвах няколко дни да стимулирам с помпата , за да потече ( отнема 4-5мин) и тогава давам. Имаше резултат...уж.
Днес, обаче , кърмата не потече въобще. Поне 15 мин на помпата и на нея дадох , но нищо. Дадох АМ , но изпи 70мл и се разплака, явно не се хареса..
Ужасно съм притеснена как ще се справим с тези две хранения. С пюрето няма проблем...яде си с апетит. 😔
Предполагам вече се е нормализирал и цикълът ви.
При нас беше същото:
Преди 3 месеца ми се появи отново цикълът. До тогава нямах никакъв проблем с количествата и рефлекса на потичане освен в началото. Сега е на 1г и 7м но с появата на цикъла количествтата много намаляха а пък за рефлекса да не говорим. Сучеше може би 30мин докато потече нещо, което беше толкова да поглъща няколко пъти и после пак 30мин сукане на празен ход, приспиването беше кошмар. Започнах да пия чай 2 вида и благодарение на него беше се нормализирало рефлексът на потичане и той беше спокоен. Сега като го спрях и отново бавен/ никакъв рефлекс на потичане. Знам, че е голям и е време за отбиване. Но като търси за приспиване не мога да го отбия. Бях взимала решение колкото толкова, но преди 20 мин рева отново, че иска на гърда, горкият сука 5-10 мин и заспа без да слезе кърмата.
Малко дълго стана, но мисълта ми беше да пиете чай за лактацията. Знам, че някои не вярват в ползите му но при мен действа. Нищо не губите да пробвате и вие. Като аз отново ще го почвам, не мога да го мъча и аз с него Sad.
Да отбележа, че вода пия много 3-4 л на ден, но без ефект върху лактацията и рефлекса


Всъщност наистина имам цикъл пт 3 месеца. Положението , което описвате изглежда същото като при нас, с тази разлика, че при вас е станало доста по-късно. Приспиването наистина е много трудно. Бихте ли споделили какъв чай пиете? Ще опитам , няма да навреди, дори да не помогне.
Виж целия пост
# 406
Единият е на билек а другият е лакто фитолек. Дано да има ефект и при вас. Първият е около 2лв а вторият е 4лв
Виж целия пост
# 407
Здравейте, момичета! Знам, че е коментирано някъде в темата,но какво може да се приема при менструални болки по време на кърмене?
Родих преди 5 месеца и до сега не ми беше идвало, но болките са доста по-силни от обичайното, та явно ще ми дойде вече.
Туко що прочетох горните коментари, някоя друга наблюдава ли затруднения при кърмене-менструацуя? Нещо се притесних, да не ми се наруши кърменето..
Виж целия пост
# 408
Нурофен, продават даже такъв за менструални болки.

Менструацията не нарушава кърменето, по време на цикъла ви и малко преди него,вкусът на кърмата може да се измени (да стане по-солен), някои бебета се мръщят, други не забелязват.

Рефлексът на потичане не при всяка жена е изявен и е нормално да се регулира и  да не е силен с голямо кърмаче. Чайове не влияят на интензитетът на рефлекса.
Виж целия пост
# 409
Здравейте!
Искам да попитам дали има мами, чиито бебета заспиват само на гърда?
Дъщеря ми е на 2 месеца и в момента сме в момент на така наречения скок на растежа и положението е страшно.
Иска непрекъснато да виси на мен използвайки ме като биберон.
Някоя от вас да се е сблъсквала с това?
Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 410
Естествено, очаквано и нормално е бебе да заспива на гърдите на майка си. Не ви използва за биберон. Биберонът е създаден да замества майчината гръд.
Прочетете повече за четвърти триместър. Бебето ви има нужда от вас. Може да кърмите легнала, така ще можете и вие да почивате, а бебето като заспи може да не бъде местено,за да ви усеща близо и да спите пълноценно и майка, и бебе.
Виж целия пост
# 411
И ние бяхме залепени , но сега е по-добре положението, синът ми е на 5 месеца почти. Всичко става по-лесно, когато се откажеш да се бориш с това и просто си приемеш нуждите на беб


quote author=fifitooo link=topic=1238461.msg41346623#msg41346623 date=1599499240]
Здравейте!
Искам да попитам дали има мами, чиито бебета заспиват само на гърда?
Дъщеря ми е на 2 месеца и в момента сме в момент на така наречения скок на растежа и положението е страшно.
Иска непрекъснато да виси на мен използвайки ме като биберон.
Някоя от вас да се е сблъсквала с това?
Благодаря Ви предварително!
[/quote]
Виж целия пост
# 412
Хубаво да се кърми в легнало положение, но после не трябва ли пак бебето да се вдигне да оригне?

Винаги ли така ще ми се втвърдяват гърдите, ако бебо прави пауза от 3 часа и не яде? Това се случва предимно вечер, но е много неприятно. Няма ли да се регулира кърмата или винаги ще трябва да се точа посреднощ?
Виж целия пост
# 413
Здравейте, миналата седмица със секцио по спешност се появи бебенцето ми. Извадиха я в 34 г.с., мен ме изписаха, а тя остана в интензивно отделение. Мога да нося по 8 порции кърма на ден, дълбоко замразени и транспортирани в хладилна чанта, затова купихме от текстил, но се чудя до болницата дали няма да се размразят порциите и изобщо има ли още нещо, което мога да сложа в хладилната чанта, което да държи положението замразено до около 1 час поне. Съжалявам, че въпросът не е много по темата, но ще се радвам ако някоя мама има опит и съвет за начин на транспортиране на кърма Simple Smile
Виж целия пост
# 414
Аз вече я преценям в кои моменти ще цоцка, от това нехранителното сучене, нахранвам я за 10мин, оригвам я и си лягаме да се кърмим около час и нещо. А и я забелязвам от едно известно време тя сама се оригва докато лежи настрани.
Виж целия пост
# 415
Здравейте, момичета! Знам, че е коментирано някъде в темата,но какво може да се приема при менструални болки по време на кърмене?
Родих преди 5 месеца и до сега не ми беше идвало, но болките са доста по-силни от обичайното, та явно ще ми дойде вече.
Туко що прочетох горните коментари, някоя друга наблюдава ли затруднения при кърмене-менструацуя? Нещо се притесних, да не ми се наруши кърменето..
При всяка жена е и при всяко кърмене е различно. Дъщеря ми кърмих 2 години, а ми се възстанови цикълът още втория месец. Сега с това кърмене имам проблеми след появата на цикъла/ след 1ги 4м.
Виж целия пост
# 416
Хубаво да се кърми в легнало положение, но после не трябва ли пак бебето да се вдигне да оригне?

Винаги ли така ще ми се втвърдяват гърдите, ако бебо прави пауза от 3 часа и не яде? Това се случва предимно вечер, но е много неприятно. Няма ли да се регулира кърмата или винаги ще трябва да се точа посреднощ?
Не,не е задължително, спете си, не го вдигайте за оригване.

Не, гърдите ще спрат да се втърдяват, когато де урегулира кърмата. При всяка двойка мама-бебе това урегулиране се случва по различно време. Ако не ги усещате гърдите на камък и болезнените, а само напрегнати, не цедете. Другият вариант е да предложите на съненото бебе - някои с удоволствие си цокат сънени.
Здравейте, миналата седмица със секцио по спешност се появи бебенцето ми. Извадиха я в 34 г.с., мен ме изписаха, а тя остана в интензивно отделение. Мога да нося по 8 порции кърма на ден, дълбоко замразени и транспортирани в хладилна чанта, затова купихме от текстил, но се чудя до болницата дали няма да се размразят порциите и изобщо има ли още нещо, което мога да сложа в хладилната чанта, което да държи положението замразено до около 1 час поне. Съжалявам, че въпросът не е много по темата, но ще се радвам ако някоя мама има опит и съвет за начин на транспортиране на кърма Simple Smile
Абсолютно по темата си е. Честито бебе! Мало геройче и мама герой!
С текстилните нямам опит. Имам голяма хладилна чанта,купувана от Метро,вътре се слага сух лед. Изпробвана на 8 часов път и всичко си беше ледено вътре като да го вадя от хладилника. Има и малки подобни хладилни. Тъй,че тествайте с нещо текстилната - примерно плик прясно мляко  вижте как ще е след час/два.
Консултант ви препоръчвам при нужда - Мария Масларова Айла. С много опит с недоносени  близнаци.
Виж целия пост
# 417
В старите хладилни чанти имаше едни плоски бутилки с нещо пълни и те се замразяваха и уж поддържат студа вътре.
Виж целия пост
# 418
Е те това е сухият лед. Изстудява се във фризер и се слага в хладилната чанта. Той реално пази ниската температура.
Виж целия пост
# 419
Абе не е сух лед...може за повечето хора да е ясно, но реално сух лед се нарича нещо друго. Сух лед е въглероден диоксид всъщност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия