Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 27

  • 28 717
  • 765
# 450
Да, същото е. Давам гърда на бебо цедя, преди това си правя топъл душ. Гърдите освен сутрин, никога не ги усещам напрегнати или нещо такова. Затова и не ги цедя. Бебо си яде на 2 часа пред деня, вечер прави пауза 3 или 4 часа.
Виж целия пост
# 451
Това е блистер. Запушена пора на зърното. Трябва да се отстрани и ще минат тези признаци на запушване. Прочети поне първата статия на Хедра, вътре има подробно инфото как се процедира.

Блистер и как да се справим с него:

https://xedra.wordpress.com/2008/09/07/bliste/
https://www.bg-mamma.com/?topic=410275
https://breastfeeding.support/blisters-on-nipples/
https://kellymom.com/bf/concerns/mother/nipplebleb/
https://breastfeedingusa.org/content/article/blebs-teeny-tiny-meanies
Виж целия пост
# 452
Благодаря, прочетох статиите. Странното е, че другата гърда ме боли при допир, но там няма бяло връхче, добре си тече. Не напипвам и бучки. На какво може да се дължи? Какво стана изведнъж, нещо грешно може би съм направила, може да е заради протекторите нещо. Как мислите?
Виж целия пост
# 453
За болката в другата гърда мога само да предположа. Натискане/удар/тясно бельо,което държи стегнато гърдите/спане върху гърдите? А блистерът е в резултат на триене или дърпане/неправилно засукване, но сте си прочела,ще мине. Много често и по всяко време на кърменето може да се образуват блистери. Пробвайте днес да отстраните и кажете как върви довечера.
Виж целия пост
# 454
За болката в другата гърда мога само да предположа. Натискане/удар/тясно бельо,което държи стегнато гърдите/спане върху гърдите? А блистерът е в резултат на триене или дърпане/неправилно засукване, но сте си прочела,ще мине. Много често и по всяко време на кърменето може да се образуват блистери. Пробвайте днес да отстраните и кажете как върви довечера.
Ще пиша. Дано и другата ми мине. Сутиен слагам само като излизам, пее повечето време съм без. Явно нещо друго е станало. Благодаря!
Виж целия пост
# 455
Здравейте. Аз имам два въпроса. Кърмя от един месец, като от няколко дни насам имам бодежи в гърдите от време на време. На какво може да се дължи това и има ли нещо обезпокоително?
Втори въпрос: Понеже все още не мога да се пречупя да кърмя навън, а искам да прекарвам по-дълго време, има ли начин да се изцеждам преди излизане и да си нося кърма в шише? Как се съхранява и колко време е трайна?
Виж целия пост
# 456
Бих се прибирала да кърмя. Не бих хранила системно с изцедена кърма, защото би намаляла заради пропуснатите кърмения.
Бодежите може да са от "слизането" на кърмата
Виж целия пост
# 457
Здравейте, по препоръка от много места започнах да чета книгата 'Ръководство за недоспали родители', обаче със започването срещам препоръка да се кърми новородено на три часа и такива едни неща, с които не съм съгласна. Какво ви е мнението за тази книга? Да я продължавам ли или бихте ми препоръчали нещо друго на тема отглеждане на дете до 1г.
Виж целия пост
# 458
"Книга за бебето" на д-р Сиърс,има я корицата в първи пост. Има инфо,свързано със всичко за детето от 0 до 2 години. Много полезна книга и в тон с официалните препоръки.
Виж целия пост
# 459
Хора, помагайте.... Аз си докарах мастит. Дотук добре-пробвах сама да се оправя, но не стана и отидох при личната, тя го видя и потвърди, че е мастит и ми изписа оспамокс. Пийвам го от снощи обаче от вчера не знам от горещите компреси ли от какво там където ми е засегнатото място ми се обели кожата и смъди даже и кръв пуска малко... Дали е от компресите или друго? Помагайте... И някакви идеи с какво да я мажа? Слагах 2 пъти с тампонче Неомицин, който остана от пъпчето... 🤷🏼‍♀️😭
Виж целия пост
# 460
Хора, помагайте.... Аз си докарах мастит. Дотук добре-пробвах сама да се оправя, но не стана и отидох при личната, тя го видя и потвърди, че е мастит и ми изписа оспамокс. Пийвам го от снощи обаче от вчера не знам от горещите компреси ли от какво там където ми е засегнатото място ми се обели кожата и смъди даже и кръв пуска малко... Дали е от компресите или друго? Помагайте... И някакви идеи с какво да я мажа? Слагах 2 пъти с тампонче Неомицин, който остана от пъпчето... 🤷🏼‍♀️😭
Идете при хирург. Личните лекари нямат компетенцията нито да дават тази диагноза,нито да изписват антибиотик,нито да третира мястото. Хирург днес!
Виж целия пост
# 461
Какви компреси слагахте? Като нещо да сте си травмирала кожата. Оставете да диша кожата, няма смисъл от локален антибиотик, щом се пие през устата. Наистина е по-добре да го види лекар и да се изкаже.
Виж целия пост
# 462
Мисля, че прекалих с горещия компрес. Нали уж се слага толкова топло, колкото може да търпи човека, ама аз съм се престарала....
Виж целия пост
# 463
Изобщо не се слага горещ компрес при мастит. При налични бактерии,топлото им помага да се развиват.
Моля прочетете http://www.podkrepazakarmene.com/mastitis-436.html
И идете на хирург. Изписаният антибиотик е важен, трябва да се изпише от хирург.
Виж целия пост
# 464
Момичетa, кaкви приcпcобления ми трбвaт зa дa cи cъбирaм кърмaтa кaто cе изцеждaм нa ръкa, оcвен шишетa
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия