За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 34 652
  • 739
# 180
Искам да изпека чушки, но нямам чушкопек, а котлоните са ми нови и керамични и не ми с иска да рискувам да ги нацапам. Някакви идеи? На тиган дали ще се изпекат?

Във фурната ,аз използвам голямата тава от нея ,застлана с хартия за печене .Обръщам веднъж .После ги задушавам в плик.Белят се по-лесно от в чушкопек според мен ,но внимавай да не ги изпуснеш ,че тогава пък се късат много.
Виж целия пост
# 181
Благодаря ви Simple Smile ще пробвам във фурната , не се бях сетила.
Виж целия пост
# 182
Как правите лютите чушки в бурканчета?Искам да ги направя пукани.В интернет има много рецепти,но реших и вас да попитам,за изпитана и сполучлива рецепта.
Виж целия пост
# 183
Как правите лютите чушки в бурканчета?Искам да ги направя пукани.В интернет има много рецепти,но реших и вас да попитам,за изпитана и сполучлива рецепта.

Ето тези правим от 2 години ,няма нужда да се заваряват бурканчетата ,а маринатата е сладко кисела и много вкусна ,поне за на де
http://pep-4o.blogspot.com/2015/08/blog-post_17.html?m=1
Виж целия пост
# 184
Искам да изпека чушки, но нямам чушкопек, а котлоните са ми нови и керамични и не ми с иска да рискувам да ги нацапам. Някакви идеи? На тиган дали ще се изпекат?

Във фурната ,аз използвам голямата тава от нея ,застлана с хартия за печене .Обръщам веднъж .После ги задушавам в плик.Белят се по-лесно от в чушкопек според мен ,но внимавай да не ги изпуснеш ,че тогава пък се късат много.
Аз така ги пека  - на котлоните в тиган. Но ще пробвам във фурната. Там не се бях сетила и аз.
Виж целия пост
# 185
Искам да изпека чушки, но нямам чушкопек, а котлоните са ми нови и керамични и не ми с иска да рискувам да ги нацапам. Някакви идеи? На тиган дали ще се изпекат?

Във фурната ,аз използвам голямата тава от нея ,застлана с хартия за печене .Обръщам веднъж .После ги задушавам в плик.Белят се по-лесно от в чушкопек според мен ,но внимавай да не ги изпуснеш ,че тогава пък се късат много.
Аз така ги пека  - на котлоните в тиган. Но ще пробвам във фурната. Там не се бях сетила и аз.
добър вариант е също в парти грила -  по 4-5 чушки, лесно се обръщат и после в плик.
Виж целия пост
# 186
Моля, за изпитана рецепта, за пълнени чушки с елда , без месо.Някъде чета със сирене или без.За първи път ще консумираме елда и не знам коя комбинация е сполучлива.
Благодаря!
Виж целия пост
# 187

kikitooo, а защо не си свариш малко и да я пробваш. Има леко специфичен вкус елдата и не всеки я харесва.
Виж целия пост
# 188
На мен елдата на бакелит ми бие Simple Smile. В нас като съм правила всеки почва да провеярва контактите да няма нещо на късо дало някъде. Преди да се приготвят големи количства или засукани рецепти е хубаво да се пробва дали вкуса ще допадне наистина.
Виж целия пост
# 189
Добре, така ще направя.ще сваря малко и ще я опитаме.А ако сварена не ни харесва, какво мога да добавя към нея, да й дам последен шанс преди да я изхвърля евентуално.
Виж целия пост
# 190
Измий я добре и нека седи поне час накисната в студена вода преди да се вари.Във водата малко сол се слага.

И аз не я харесвам елдата под никаква форма...пробвала съм зелена,кафява,леко запечена преди варене..,е,все ми мирише на пръст..само един път ми хареса с повечко масло и сирене...а сега пък и заради въглехидратите не бива да я ям...иначе с гъби и повече подправки мисля,че може и да стане за плънка на чушки.
Руснаците много я ядят.Може да видиш за рецепти в руска кухня.

Харесвам само пуканки от елда.
Преди често си взимах,но пак заради диети спрях...
Виж целия пост
# 191
Ето, колко сме различни! Simple Smile Аз мога да я хапвам само сварена, с малко масло и посолена. Пиперки не съм пълнила, но правя тая запеканка, защото и домашните любимци не са много фенове на елдата, ама така я ядат. На Селма по рецептата също е вкусна, но е в комбинация с месо.
На lina kaz рецепта и още един вариант. Побългарено и със сирене става и мед или захар, с пресно мляко също. Но, наистина, най-добре пробвайте как ще ви хареса.
Виж целия пост
# 192
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 193
Донесоха ми цяла чанта със сливи, джанки. Моля за изпитана рецепта за сок? Сливите са червени, не са от жълтите.
Виж целия пост
# 194
Добре, така ще направя.ще сваря малко и ще я опитаме.А ако сварена не ни харесва, какво мога да добавя към нея, да й дам последен шанс преди да я изхвърля евентуално.

Ето някои от начините, по които приготвям елда:

Свинско месо с елда и гъби

Запеканка с елда и извара

Гъби на фурна с елда и сметана
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия