Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 13

  • 89 320
  • 735
# 210
С риск да ме нахокате ще споделя моя опит с въпросните петна. Също съм с Бош. След първото готвене се появиха. Пробвах показания препарат на Хайтман и още няколко, не си спомням в момента кои. Открих кремът за почистване на Астониш за стомана, който наскоро препоръчах по друг казус на съфорумка. За съжаление разбрах, че е спрян от производство. Пробвала съм да ги почистя с Медикс за инокс и готварски плотове, ако са много не успява да ги почисти, ако не е много силен загар- успява. Нанасям, изчаквам окоо 10мин и търкам с грапавата част на гъбичка за чинии. Това за мен са петна от изкипяла течност с мазнина. Такава, каквато се получава при всяко ястие, но ако е кипяло твърде много, наслагването става по-упорито и трудно се чисти. Предстои ми да пробвам новият Астониш за готварски плотове. Силно се надявам да е също толкова ефективен. Да, препарата на Хайтман е чудесен, но аз целя почистване до блясък без да ползвам стъргалка и в този конкретен случай той не успя да се справи. Писала съм назад из темите, вкл и снимков материал. Нямам възможност да се върна и да прочета, дано не пропускам детайли, но товя за мен е спасението и до ден днешен, с активно готвене на поне едно ястие дневно.
Виж целия пост
# 211
Kristaline,
ще очаквам да споделиш за новия Астониш как се справя!
 Трябва да има препарат, които разтваря петната от пръските.Hands Plus1
Аз също предпочитам да третирам с препарат пред стъргалка.
Като ми е нов, на няма и месец, не бързам с грубите методи.И е нормално като са нови да изглеждат бляскави.
Загоряло и налепи по-рядко има, но тези шарени петна.......
Прави ми впечатление, че личат по него отпечатъци, пръсти.
При предишния плот черното си стоеше такова след изчистване, при този е с преливане.
Виж целия пост
# 212
Препаратите на Астониш всички са супер. Ще потърся този за стъклокерамика да го пробвам.
Виж целия пост
# 213
Тарталетке, сподели, ако ме изпревариш, моля Simple Smile
Виж целия пост
# 214
Работата е, че при нас ги няма навсякъде. Т.е. купувам ги само от едно място, някакъв английски склад в съседното село. Ходя веднъж месечно за препарати, та като отида, със сигурност ще го потърся.
За този ли говорим?

Виж целия пост
# 215
Там е въпросът, че и аз не зная, коя е актуалната опаковка. Из нета срещам с пулверизатор и този, който си показала. Имам още от стария и не съм започнала да го търся. Дано улучиш правилния, че май често сменят опаковки.
Виж целия пост
# 216
Имате ли изпитан препарат за петна по дивана? Малкият нацапа със слайм новия ни диван. Пробвах да го търкам с обезмаслител, но  само стана по-голямо петно на мястото на намокреното.
Виж целия пост
# 217
Имате ли изпитан препарат за петна по дивана? Малкият нацапа със слайм новия ни диван. Пробвах да го търкам с обезмаслител, но  само стана по-голямо петно на мястото на намокреното.

Вчера гледах в Метро препарат на Астониш за дамаски и килими. Потребителите тук казват, че са доволни от продуктите на марката.

Аз пък си купих този препарат за стъкла. Страхотно чисто, не замазва и не оставя петна. И цената му е доста добра - беше нещо от рода на 4 лв.

Виж целия пост
# 218
Слайм е нещото, с което не можах да се преборя, като причинител на петна. Има строга забрана за използване в къщи, както и пластелин. Петната от разноцветен пластелин пък, набити в светлобежовия, ръчно тъкан килим са ми проблем голям на мен.
Виж целия пост
# 219
alvelina, и аз да не те отчайвам, но няма чистене слайма. Дъщеря ми имаше едни летни шорти, които са изцапани със слайм още през 2019 г. Две лета си ги носи с петното. Те и бяха за игра на село и що пране са прани за тези две лета...
Виж целия пост
# 220
Здравейте!
Някой ползвал ли е продуктите на Greenway и ако може мнения.
https://greenway-bulgaria.com/aquamagic/bg
Виж целия пост
# 221
За слайма бих опитала с тези спрейчета за премахване на лепенки, първо на скрито място, но не знам дали не е късно след обезмаслителя.
Почиствала съм на работа кожена тапицерия (изкуствена) с Апурсил.

Между другото, много добър за гумената част на кецове, за обувки...
Виж целия пост
# 222
Предложете ми препарат за почистване на пералнята. Прането излиза сякаш не е прано. Мирише ужасно. Почиствана е с препарат от Лидл, но няма разлика.
Виж целия пост
# 223
Предложете ми препарат за почистване на пералнята. Прането излиза сякаш не е прано. Мирише ужасно. Почиствана е с препарат от Лидл, но няма разлика.
Преполагам, че переш с течни препарати? Препоръчвам ти да прочетеш първия пост от темата за перилни препарати. Ще ти бъде много полезна.
Виж целия пост
# 224
Предложете ми препарат за почистване на пералнята. Прането излиза сякаш не е прано. Мирише ужасно. Почиствана е с препарат от Лидл, но няма разлика.
Мисля ,че това ще ти е от полза . (от първия пост в темата за перилни препарати е )
Пералнята мирише лошо. Дрехите имат лоша миризма веднага след пране.
По някои вътрешни части се е образувала плесен. Трябва да се пусне почистващ цикъл. Може да се ползва специализиран препарат за почистване на перални, а ако не можете да намерите такъв, пуснете пералнята на 95° с половин доза прах за бяло пране. Пералнята и в двата случая трябва да е празна, без пране вътре, а програмата трябва да е най-дългата възможна без предпране. Оставете пералнята да завърши програмата без да спирате центрофугите. После почистете филтъра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия