ДНЕВНИКЪТ Тема 104 Да отслабнем всички заедно!

  • 52 574
  • 776
# 690
Sunshine Reggea, а следиш ли грамажите П/В/М?
Консумираш ли плодове?

Следя, да, и така съобразявам какво да ям на обяд и на вечеря (не закусвам). Не ям никакви плодове.
Просто имам периоди, в които кантарът чак "лети" надолу, и такива в които заковава, и се опитвам да се ориентирам какво се случва...
.... Тялото се пренастройва на новото тегло. Ако реши, че още му е много, почва пак да сваля, ако продължаваш с режима. Аз съм имала и по месец-два застой. Но бях спокойна и търпелива, знам, че съм избрала доживотен начин на хранене и тялото ми знае самО какво да прави. Аз съм била дебела веднъж в живота. Отслабнах и вече доста години си поддържам кг. Избрах да променя начин на живот и хранене така, че да не напълнявам повече, вместо временни диети и перманентен "танц" нагоре надолу.
Виж целия пост
# 691
Скрит текст:
Sunshine Reggea, а следиш ли грамажите П/В/М?
Консумираш ли плодове?

Следя, да, и така съобразявам какво да ям на обяд и на вечеря (не закусвам). Не ям никакви плодове.
Просто имам периоди, в които кантарът чак "лети" надолу, и такива в които заковава, и се опитвам да се ориентирам какво се случва...
.... Тялото се пренастройва на новото тегло. Ако реши, че още му е много, почва пак да сваля, ако продължаваш с режима. Аз съм имала и по месец-два застой. Но бях спокойна и търпелива, знам, че съм избрала доживотен начин на хранене и тялото ми знае самО какво да прави. Аз съм била дебела веднъж в живота. Отслабнах и вече доста години си поддържам кг. Избрах да променя начин на живот и хранене така, че да не напълнявам повече, вместо временни диети и перманентен "танц" нагоре надолу.

Много благодаря! Май търпението понякога ми куца, за спокойствие да не говорим - бая нетърпелив и припрян човек съм. Радвам се, че намерих тази тема и виждам хора, които са минали или минават по моя път.
Иначе продължаваме напреТ, както казва Кобрата.
Виж целия пост
# 692
Доколкото съм запозната с принципите на зоната, ми се струва, че и Руми Илиева изхожда от зоната.
Категорично не ( сигурно има опция да си го поискаш). Тя е за преобладаващи въглехидрати. Препоръчва зеленчуците и те се хапват на корем. Всичко друго се мери до грам.
Виж целия пост
# 693
Момичета, тези от вас, които тренират с тежести в домашни условия какви ползват?
Имам гирички от 2 и 3 кг и пудовка от 8 кг и се чудя дали са достатъчни?
Виж целия пост
# 694
Лимонче, усети се сама дали те предизвикват - това е най-важно.
Аз не мога да работя още с по-тежки. Опитах да направя 1-2 повторения с 5кг дъмбел - не ми се получи. Някои упражнения изобщо, някои успях, но пък така изкривих неволно формата, че китка и лакът заминаха (2 дена после боляха) и то само от пробното вдигане. В зала тренирам и с лек лост и пак мижави дискове от този порядък, но нямам място и не ми се инвестира за вкъщи, иначе усещам плюсовете.
Виж целия пост
# 695
Аз мъкна 14кг младеж. Брои се за тренировки, нали? Blush Нямам никаква сила в ръцете и това ми е предостатъчно...
Виж целия пост
# 696
Оф... аз си кибича на 72-3 и тва е... Ама що пръст, пясък и чакъл ми минава през ръцете последния месец... Всяка вечер след работа 4 часа по 1 кубик бетон + копане на основи, мъкнене на камъни + събота и неделя по цял ден.. Лопати, мотики, РК1... тва ми е топа хахаха Simple Smile
А това кви крака и ръце прави .. Усещам яко пауър, да не говорим че доооооста голям ефект виждам, особено на ръцете Simple Smile
Освен това водя и взимам дребната на училище с колело, после пак с колело на работа...
НО ям малко повече се усещам, че иначе нямам никва сила, даже една вече така ми се зави свят, цял ден на едн пакет солети..
Та и кг са ми бетон Simple Smile Simple Smile Simple Smile .. явно там лея по мускулите, ама квото такова. Пфуууу
Виж целия пост
# 697
Момичета, тези от вас, които тренират с тежести в домашни условия какви ползват?
Имам гирички от 2 и 3 кг и пудовка от 8 кг и се чудя дали са достатъчни?
Лимонче : Напълно са достатъчни. Има толкова много варианти на яки тренировки със тези килограми че не се чуди. За ръце и рамо 2 кг са напълно достатъчни, аз дори ги тренирам със 0.5-1 кг с една програма на една яка кака. Тя има и мн филмчета за по 5-10 мин за ръце/рамо  дори и без тежести. И повярвай ми едвам ги издържам накрая. Казва се Аnnie  Taylor Efremski. Препоръчвам я горещо за тези които искат да стегнат ръце 🤗
За крака и гръб пудовката  е повече от достатъчна, клекове, напъди.
А за гърди правиш мах лицеви упори и си готова. Корем: пак не ти трябват тежести. Така че действай 👊🏻
Виж целия пост
# 698
Добро утро!

Минавам отчетно. За първата седмица вече не посигнах целта от -1кг.
Успях -700гр.
Другата ще трябва да затегна повечко. От опит зная че тия последни кг са си драма.

Отделно за калории́те. Да, и аз не зная как така има пълни жени, които наистина ядат много малко и не свалят, дори качват. Все пак от какво се храни този организъм...
Елно е сигурно.. ако намалиш калориите достатъчно, се отслабва.
Аз нормално, не на диета, трябва да поддържам около 1400кк на ден.
За да отслабна, сега гледам да са около 1100-1200кк. . Сигурно затова не успявам да сваля бързо.
Виж целия пост
# 699
Днес тренирах с инструктор, който е много добър. Той ми каза, че ако спра млечните продукти, за 3 дни ще съм - 1 кг. За два дена съм - 1 кг, намалих въглехидратите почти до нула. Имам да боря още 3-4 кг + стягане. Ще пробвам без лактоза.
Виж целия пост
# 700
Днес тренирах с инструктор, който е много добър. Той ми каза, че ако спра млечните продукти, за 3 дни ще съм - 1 кг. За два дена съм - 1 кг, намалих въглехидратите почти до нула. Имам да боря още 3-4 кг + стягане. Ще пробвам без лактоза.
Други препоръки би ли споделила какви ти даде?
Иначе не предполагах че и млечните продукти са ни "враг" освен ако не са нискомаслени Grinning
Виж целия пост
# 701
Ще се опитам да го обясня лаишки. Каза, че лактозата допринася за натрупване на подкожна мазнина.
Виж целия пост
# 702
Добро утро!

Минавам отчетно. За първата седмица вече не посигнах целта от -1кг.
Успях -700гр.
Другата ще трябва да затегна повечко. От опит зная че тия последни кг са си драма.

Отделно за калории́те. Да, и аз не зная как така има пълни жени, които наистина ядат много малко и не свалят, дори качват. Все пак от какво се храни този организъм...
Елно е сигурно.. ако намалиш калориите достатъчно, се отслабва.
Аз нормално, не на диета, трябва да поддържам около 1400кк на ден.
За да отслабна, сега гледам да са около 1100-1200кк. . Сигурно затова не успявам да сваля бързо.
Изобщо не е сигурно, че само от достатъчно намалени калории се отслабва. Много зависи от какво са тези калории. И да разбереш кои храни как се отразяват точно на твоя организъм. На някой хора им пречат ВХ, на други млечни, на трети ядки и тн. Също е важно да не си прекалено дълго в прекален дефицит. Тогава метаболизма се забавя, понякога почти необратимо. Състояния, като ИР, проблеми с щитовидната, недостиг на някой витамини и минерали също стопират процеса. Изобщо всичко е много по-сложно от просто влизане в дефицит, но всеки трябва да намери своя начин. Според мен никой диетолог и фитнес инструктор не може да свърши това по-добре от нас самите. Нали се очаква да познаваме телата си най-добре, а ако не ги познаваме да се опитаме да ги опознаем.
Виж целия пост
# 703
Добро утро!

Минавам отчетно. За първата седмица вече не посигнах целта от -1кг.
Успях -700гр.
Другата ще трябва да затегна повечко. От опит зная че тия последни кг са си драма.

Отделно за калории́те. Да, и аз не зная как така има пълни жени, които наистина ядат много малко и не свалят, дори качват. Все пак от какво се храни този организъм...
Елно е сигурно.. ако намалиш калориите достатъчно, се отслабва.
Аз нормално, не на диета, трябва да поддържам около 1400кк на ден.
За да отслабна, сега гледам да са около 1100-1200кк. . Сигурно затова не успявам да сваля бързо.
И мен ми се искаше толкова време да повярвам, че всичко е една проста математика - просто да изразходваш повече калории , отколкото приемаш.
Карах го само така от месец и половина и свалих 4 кг.Но съм на застой от 2 седмици.
И се запитах три неща: 1. ако всичко е такава проста математика защо тогава има толкова диетолози, хранителни консултанти, режими и темподобни.
2.Защо тогава именно както ти го каза - толкова хора ядат малко и въпреки това не само че не отслабват, ами дебелеят.
3.Всеки може пък да е с Инсулинова резистентност без да го знае.Примерно аз.Въпреки свалените 4-5 кг за месец с гъвкав режим, с картофи и ориз и тренировки.Хубаво, бързо ги свалих, но ако съм с ИР?Може да стигна до определен застой ако го имам...
Много ми се иска наистина да беше просто една математика с калориите и MyFitnessPal приложението Confused
Виж целия пост
# 704
Глобално казано, е математика. Да се намери почти точното количество храна и за плавно сваляне, и за поддържане. Не непременно рязко и продължително орязване на калории.
За застоя - напълно нормално, не може да върви само надолу. Организмът се пренастройва. Аз съм имала плата и от 2 месеца. Следвай си схемата, въоръжи се с търпение и резултатите ще дойдат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия