Професия учител - 10

  • 60 772
  • 755
# 300
Чета , че кандидатите за учителско място са канени за интервю. При нас изобщо няма такива неща. Директорът си казва кой ще вземе и точка. Решението му е окончателно. Кой и къде ще обжалва?
Ясно е кой ще вземе - кандидата , за който са се обадили и е с най-големи връзки.
За тази година имаше обявени 2 места по заместване. Подадени 15 молби. Взеха 2 млади момичета без стаж. Имаше подадена 1 молба от учител , който замества цялата минала година и не е одобрен, иначе много бил доволен директора от работата му. А сега къде е логиката ?
Виж целия пост
# 301
На младите без стаж заплатите са по-ниски и на много места са предпочитани за това.
Виж целия пост
# 302
Момичета, а само по мейла ли уведомяват дали човек е допуснат до интервю, или и по телефона? ММ преди няколко дни подаде документи в едно училище, но мейлът, написан в cv-то му вече не е актуален. Но аз цяла седмица намилам да отиде да подаде документи, а той се сети два часа преди крайния срок. Съответно обаче разчита на мен за повечето документи и това ми е убягнало. И сега се питам дали ще е уместно да се обади в понеделник да попита.
Виж целия пост
# 303
Дама от морето не виждам какъв е проблема да се обади по телефона кандидата и да попита. Може би още вчера трябваше, то  учебната година вече си започва.
При нас на неодобрените кандидати никой и не им се обаждил. На тези, които са одобрени им е казано и толкоз.
Въобще пълна свобода е дадена на директорите да решават и да правят каквото си искат, и както е изгодно.
Не приеха този текст , преди време - директорите да се назначават за определен срок - примерно 3,4,5 години, а не пожизнено. При което на практика се получава някои да са директори по 30- 32 години. Няма такава сфера , в която някой да е директор в държавния сектор по 30 години, което довежда до  много отклонения и "аномалии", защото смятат училището си за своя собственост, а властта да се предава като при династия. Нашата директорка си назначи дъщерята , а сега се мъчи да я уреди за стола на мама..... Мила родна картинка. Момичето на мама се държи много нагло, остро, безцеремонно - нали мама е родила и отгледала за 'директорка. Просто някои хора се забравят в този дълъг 30 годишен период на овластяване. Затова аз съм за определен мандат, но кой ли ме пита, има си закони.
Виж целия пост
# 304
В училището на едното ми дете точно така, дъщеря наследи майката. Много години подред. Накрая я изпъдиха. Тя доста неща направи за училището, но и беше доста нагла и безцеремонна.
Виж целия пост
# 305
Днес няколко приятелки пихме кафе и стана разговор за училище и занимални. Едната от нас сподели, че се надява да сменят тази година госпожата от ЦДО, защото внучката ѝ се оплаквала, че не успява да си напише домашните, защото госпожата я карала да помага на детето, с което стои на един чин. Внучката беше 4-ти клас, другото дете - 2-ри. Почти всеки ден казвала "Бабо, давай да пишем, че не успях нищо да направя днес, цял ден съм помагала на   ...."
Виж целия пост
# 306
Скрит текст:
Дама от морето не виждам какъв е проблема да се обади по телефона кандидата и да попита. Може би още вчера трябваше, то  учебната година вече си започва.
При нас на неодобрените кандидати никой и не им се обаждил. На тези, които са одобрени им е казано и толкоз.
Въобще пълна свобода е дадена на директорите да решават и да правят каквото си искат, и както е изгодно.
Не приеха този текст , преди време - директорите да се назначават за определен срок - примерно 3,4,5 години, а не пожизнено. При което на практика се получава някои да са директори по 30- 32 години. Няма такава сфера , в която някой да е директор в държавния сектор по 30 години, което довежда до  много отклонения и "аномалии", защото смятат училището си за своя собственост, а властта да се предава като при династия. Нашата директорка си назначи дъщерята , а сега се мъчи да я уреди за стола на мама..... Мила родна картинка. Момичето на мама се държи много нагло, остро, безцеремонно - нали мама е родила и отгледала за 'директорка. Просто някои хора се забравят в този дълъг 30 годишен период на овластяване. Затова аз съм за определен мандат, но кой ли ме пита, има си закони.

Срещу това своеволие и бащиния на директорите на училищата съм писала. Назначават те за директор, своеволничиш, но си оставаш директор до гроб. Astonished
Виж целия пост
# 307
Аз също съм от разочарованите ,ходила на интервю в няколко у-ща и не успяла да заеме учителско място. Сега има обява за 1/2 раб.място и съм пред голяма дилема-дали да си напусна работата ( извън образователната сфера ) и да се впусна в това предизвикателство(финансово неизгоден вариант ,защото е 1/2 място ) или да заложа на сигурното и да не кандидатствам.
Много съм притеснена и отчаяна , виждайки как стоят нещата  с новите назначенията Sad
Виж целия пост
# 308
Нашата директорка си назначи дъщерята , а сега се мъчи да я уреди за стола на мама..... Мила родна картинка. Момичето на мама се държи много нагло, остро, безцеремонно - нали мама е родила и отгледала за 'директорка. Просто някои хора се забравят в този дълъг 30 годишен период на овластяване. Затова аз съм за определен мандат, но кой ли ме пита, има си закони.

За щастие мама няма как да я уреди за стола си. Столът ще се урежда от много по-високо място.
Виж целия пост
# 309
Половин щат не си заслужава. Вие си имате работа. Заложете на сигурното. Този половин щат е рентабилен за учител, който би допълвал за цял щат. Най-вероятно ще предпочетат такъв кандидат!
Аз също съм от разочарованите ,ходила на интервю в няколко у-ща и не успяла да заеме учителско място. Сега има обява за 1/2 раб.място и съм пред голяма дилема-дали да си напусна работата ( извън образователната сфера ) и да се впусна в това предизвикателство(финансово неизгоден вариант ,защото е 1/2 място ) или да заложа на сигурното и да не кандидатствам.
Много съм притеснена и отчаяна , виждайки как стоят нещата  с новите назначенията Sad
Виж целия пост
# 310
dudi не се стресирай и притеснявай излишно. Има и много по-лоши варианти- има хора без работа - и мъжа и жената и се чудят как да свържат двата края, има болни хора, които не могат да станат от леглото камо ли да работят. Не се впрягай много - да не отключиш заболяване.
Да, не е лесно да те пренебрегват и само да ходиш от едно място на друго иии поредния отказ. И да се уреждат само " специалните хора", защото са с връзки.
Ако има значение за теб-, аз бих избрала сигурния вариант т е.  да си получавам цяла заплата , а не 1/2 щат и да лишавам семейството си от доходи. Още повече за напред какво ти гантира тоя 1/2 щат ?
Преди години и при мен се случи доста неприятна ситуация - работех на друга работа, появи се възможност за учителско място. Приех, но условието беше да карам цял норматив , но на лекторски с уговорката да ме устроят следващата година. И знаеш ли какво стана? Като приключи годината 30.06 , от 01.07 ми прекратиха дотовора / срочен по чл.68/. А след това в началото на учебната година си взеха нов човек пак по заместване. Аз разбира се също бях подала документи -и отговора беше " Не си одобрена !". Не можех да повярвам на ушите си. След цяла една учебна година, да работя за "без пари"/7.20лв лекторски/, на цял норматив/684 ч/, да го съчетавам с другата работа/ не ме питай как- безсънни нощи/ и с надеждата да бъда устроена...Всичко това приключи. И от погледа на времето бих казала,че е грешка. Ако сега трябва да мисля дали да приема? Отговор НЕ !
Или отиваш и работиш на цял щат /кой ще покрива разходите ? /  или  НЕ.
Да работиш на лекторски или 1/2 щат е подходящо за пенсионери/ защото имат и пенсия/ или за някой , за когото парите са без значение/т.е. има кой друг да поема разходите- съпруг, баща,майка т.н/, или за действащи учители/ за повечко доход, но пък става ужасно претоварване. Колежка през миналата година караше и по 10 часа, отключи си заболяване/.
А при мен на това място на лекторски и некоректен директор -, не било писано. Но се откри след време друга възможност където вече нещата си дойдоха на мястото.
Не се обезкуражавай, пише ти го някой , който е минал по тоя"трънлив" път. Не на всеки пътя е "цветя и рози".
Все пак добрата новина е, че имаш работа. Е , може би не е това,което искаш -учителско място , но и това е нещо. Продължавай да си работиш и не се отчайвай! Все някой ден ще изгрее слънце. При това става съвсем случайно/ например при мен/ и без връзки. Бъди здрава и щастлива!
Виж целия пост
# 311
Нашата директорка си назначи дъщерята , а сега се мъчи да я уреди за стола на мама..... Мила родна картинка. Момичето на мама се държи много нагло, остро, безцеремонно - нали мама е родила и отгледала за 'директорка. Просто някои хора се забравят в този дълъг 30 годишен период на овластяване. Затова аз съм за определен мандат, но кой ли ме пита, има си закони.

За щастие мама няма как да я уреди за стола си. Столът ще се урежда от много по-високо място.
Колко по-високо? От РУО, които назначават човека, посочен от предишния директор.
Виж целия пост
# 312
То ако назначаваха само тези, които са препоръчани от предишния директор ....
Виж целия пост
# 313

Преди години и при мен се случи доста неприятна ситуация - работех на друга работа, появи се възможност за учителско място. Приех, но условието беше да карам цял норматив , но на лекторски с уговорката да ме устроят следващата година. И знаеш ли какво стана? Като приключи годината 30.06 , от 01.07 ми прекратиха дотовора / срочен по чл.68/.


Не разбирам как хем лекторски, хем срочен договор по чл. 68.


Нашата директорка си назначи дъщерята , а сега се мъчи да я уреди за стола на мама..... Мила родна картинка. Момичето на мама се държи много нагло, остро, безцеремонно - нали мама е родила и отгледала за 'директорка. Просто някои хора се забравят в този дълъг 30 годишен период на овластяване. Затова аз съм за определен мандат, но кой ли ме пита, има си закони.

За щастие мама няма как да я уреди за стола си. Столът ще се урежда от много по-високо място.
Колко по-високо? От РУО, които назначават човека, посочен от предишния директор.

По-високо Grinning
Виж целия пост
# 314
ЗлаВещица основанието да се дават лекторски часове е   :
- по чл.114 от КТ - работа в определени дни от месеца
- чл.68 от КТ по заместване на титуляра.
При всички случаи се оформя трудов договор по някои от гореспоменатите членове. И понеже замествах титуляр на цял норматив е чл.68 от КТ ,, като в него от понеделник до петък бяха упоменати съответните часове. Няма как по друг начин да бъде оформено трудовото правоотношение. Трябва да има трудов дотовор , защото белезите му са- работно време и работно място.
Лично аз смятам , че лекторските часове са несправедливо заплатени. Някой ще каже ли по какво се отличава един учебен час като лекторски и като редовен ? Освен по заплащането; обидно ниско като лекторски.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия