Професия учител - 10

  • 60 774
  • 755
# 375
Аз влизам в час с компютъра. Веднага си нанасям отсъствия, оценки. Понякога забравям да го заредя и си ползвам телефона. На хартия не разпечатвам нищо, само плана за час на класа, защото го изисква наредбата. Такива неща, които директора си измисля сам, не правя. Искам писмена заповед, която естествено никой не се наема да издаде.
Тази година още не са ни пуснали Школото, надявам се от понеделник да има.
Виж целия пост
# 376
Явно сте попаднали на разрбан директор, защото повечето си чешат егото.
Аз влизам в час с компютъра. Веднага си нанасям отсъствия, оценки. Понякога забравям да го заредя и си ползвам телефона. На хартия не разпечатвам нищо, само плана за час на класа, защото го изисква наредбата. Такива неща, които директора си измисля сам, не правя. Искам писмена заповед, която естествено никой не се наема да издаде.
Тази година още не са ни пуснали Школото, надявам се от понеделник да има.
Виж целия пост
# 377
От миналата година си разпечатвам разпределенията единствено за собствено удобство.
Виж целия пост
# 378
Имам 2 въпроса относно електрония дневник Школо бг. Те са следните:
1. Ако имам 2 часа за седмицата по 1 предмет, как отбелязвам това в разпределението? Като 2 теми за една и съща седмица, така ли?
2. Ако учебната седмица е непълна, както сега понеделникът и вторникът са неучебни и следващата седмица е вече втора по ред за срока, предметите от понеделник, как да ги отбележа за втората седмица като взети? Направо от втората седмица от разпределението ли или как?
Виж целия пост
# 379
1.Да, две теми в една седмица.
2.Броят теми в плана в школо ми отговарят като бройка на броя часове по учебен план. Там, където седмицата се пада непълна, въвеждам като тема "упражнения", "преговор" или нещо от сорта и го добавям към реално взета тема, т.е., стават две теми за час.
На 15.09. писахме като тема във всички часове "Откриване на учебната година".
В твоя случай ги качваш директно във втора седмица, може по две на час, но ако часовете ти са само понеделник и вторник, чак на трета седмица можеш да "занулиш".
Виж целия пост
# 380
Благодаря, gargamela !
Виж целия пост
# 381
Здравейте! В сряда ще се обсъждат глобите, които ще бъдат налагани при неносене на маска от ученик - на директор или учител. Апелът на Диян Стаматов е функциите на  РЗИ да не са санкциониращи, а методически в училищата. Остана и да ме глобяват , че някой ученик не иска да слага маска в коридорите / ако съм класна, дежурна /.
Напомня се непрекъснато за това.  Но ако приемат да бъдем глобявани - как може да се защитим ???
Виж целия пост
# 382
Здравейте, бихте ли дали съвет как да се подходи към учител в горните класове, който отказва да сложи маска или друго предпазно средство в клас, но кашля и киха срещу децата? Той не вярва във вируса, иронизира децата, които слагат маска, но все пак те са в голяма степен зависими от него и не смеят да противоречат открито.
Виж целия пост
# 383
Безсмъртни са. Нищо не може да се направи. Аз само ги наблюдавам. Искат присъствено обучение, но не спазват препоръките. Ще берем плодовете след 14 дни на това поведение. Страхувам се ужасно. Жал ми е за случващото се. Сама птичка пролет  не прави.
Здравейте, бихте ли дали съвет как да се подходи към учител в горните класове, който отказва да сложи маска или друго предпазно средство в клас, но кашля и киха срещу децата? Той не вярва във вируса, иронизира децата, които слагат маска, но все пак те са в голяма степен зависими от него и не смеят да противоречат открито.
Виж целия пост
# 384
Здравейте, бихте ли дали съвет как да се подходи към учител в горните класове, който отказва да сложи маска или друго предпазно средство в клас, но кашля и киха срещу децата? Той не вярва във вируса, иронизира децата, които слагат маска, но все пак те са в голяма степен зависими от него и не смеят да противоречат открито.
А директорът какво мисли по този въпрос? Ако не смее да му направи забележка, нека някой родител напише писмо до директора с копие до Руо, и тогава директорът ще трябва да вземе мерки.
Виж целия пост
# 385
Класният ръководител на детето ми, което е в 9. клас е казал, че нито маска, нито шлем ще сложи.
След изкарани 5 часа с мини шлем цялата му повърхност изглежда като наплюта от мухи. Смятайте какво става с маските и как се вдишва това нещо...
Виж целия пост
# 386
Смятайте как тези плюнки,  вместо да останат в маската, отиват по децата пред учителя!
Виж целия пост
# 387
Здравейте, някои от вас карал ли е допълнителна професионална специализация към ДИПКУ Стара Загора? Доволни ли сте? Тази година специализациите ще бъдат изцяло дистанционно, а също така дават възможност след успешно завършване за трето ПКС. Интересувам се от специалност Детско-юношеска и училищна психология. Ще се радвам някой ако я е завършил да сподели отзиви. Благодаря!
Виж целия пост
# 388
Здравейте! Ще съм много благодарна, ако учител по английски в начален етап ми пише на лично. За първа година преподавам и имам много неща, които не са ми ясни, а нямам към кого да се обърна..
Виж целия пост
# 389
Класният ръководител на детето ми, което е в 9. клас е казал, че нито маска, нито шлем ще сложи.
След изкарани 5 часа с мини шлем цялата му повърхност изглежда като наплюта от мухи. Смятайте какво става с маските и как се вдишва това нещо...
Вела, има медици, които се обявяват срещу маските. Отначало се чудех, но сега, след като карам минимум по 6 часа, а вчера 8 часа с маски почвам да разбирам. Все повече колеги се ориентират към шлемове, но си мисля, че нищо не предпазват. Да се молим, да бъдем здрави! И ние, и децата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия