Дистанционно обучение за учениците-Teмa 5

  • 24 671
  • 762
# 360
Според НСИ за последната учебна година - 65 417, като данните обхващат  учители, директори и заместник-директори с преподавателска заетост и не включват възпитателите.
Има различни разпределения. Ето например как са по възраст.
Виж целия пост
# 361
Като им гледам възрастта, положението е обезпокоително.
Виж целия пост
# 362
Много благодаря, Дидева.
За възрастта ами почти 1/3 са над 55, а почти половината над 50.
Виж целия пост
# 363
Доста са и с хронични заболявания, учителката на детето ми беше с онкологична операция.
Надявам се,че няма да ги поставят в условия - или на работа, или вън. Съфорумки в чужбина писаха, че всички при тях са запазили пълните си възнаграждения, независимо дали са обучавали присъствено. Те така, или иначе са предвидени в бюджета, а учителите не са за един ден, те ще ни трябват и след края на епидемията.
Виж целия пост
# 364
Като цяло ми е безмислено, при безсимптомно "преболедуване" да се затвориш вкъщи като затворник за 14 дни.

Не е безмислено. Ти може и да нямаш симптоми, но да заразиш някой който да го изкара тежко или недай си боже по-лошо. Не трябва да се гледа толкова егоистично на нещата.
Виж целия пост
# 365
Интересно е и мнението на самите учители.
Тук няма да се очудя ако ги “натирят” щом ги е страх.Така де, ще назначат млади учители, криза е.
Въобще го раздават много смело МО и МЗ, как стоят нещата вътре е пълна мистерия.
Позната над 65, кретаща до пенсия, че няма стаж , е готова да пие антибиотика за пневмонията.Какво толкоз?Joy
Виж целия пост
# 366
Като цяло ми е безмислено, при безсимптомно "преболедуване" да се затвориш вкъщи като затворник за 14 дни.
На колко години си? Звучиш супер инфантилно.
Безсимптомните заразяват също толкова, колкото и тези със симптоми.
Виж целия пост
# 367
Интересно е и мнението на самите учители.
Тук няма да се очудя ако ги “натирят” щом ги е страх.Така де, ще назначат млади учители, криза е.
Въобще го раздават много смело МО и МЗ, как стоят нещата вътре е пълна мистерия.
Позната над 65, кретаща до пенсия, че няма стаж , е готова да пие антибиотика за пневмонията.Какво толкоз?Joy

То проблема е, че и млади учители няма. Има райони, в които е много трудно намирането на млади кадри и държат учители, които вече са пенсионирани.
Виж целия пост
# 368
Като цяло ми е безмислено, при безсимптомно "преболедуване" да се затвориш вкъщи като затворник за 14 дни.
На колко години си? Звучиш супер инфантилно.
Безсимптомните заразяват също толкова, колкото и тези със симптоми.

Ми не на 18 при всеки случай. Но човек може да се дистанцира и без да го следят като престъпник дали си е вкъщи, да го проверява полиция и да му следят телефона. Освен това както казах, аз съм за стаден имунитет, щом си добре, не е необходимо да се затваряш вкъщи и да си съсипваш имунитета. Да се затворят рисковите групи, не тези с добър имунитет и всеки сам да си прецени.
Не съм се сблъсквала с учители в начално образовение все още, но в градините нямаше проблем. Всички си ходеха на работа имаше персонал, ако ще една госпожа да гледа 2 деца. Не знам дали се ги заплашвали или е доброволно, но и част от тях са над 50.
Виж целия пост
# 369
Вече учените споделиха, че стаден имунитет трудно би се постигнал, защото имунитета  (ако изобщо го има) трае само няколко месеца. След това няма и помен от антитела.

Никой не може да е сигурен дали имунитетът му е силен или слаб. Спомням си в Париж как почина едно момиче на 16г без придружаващи заболявания, как в Италия се бяха притеснили, че все повече млади хора карат тежко/ критично. А 19-годишното момче от Велико Търново, и то е било здраво преди да се зарази.

Да не говорим за подозрителния бум в няколко страни на мултисистемен възпалителен синдром при деца с Ковид.
 А за цитокинна буря чувала ли си ? Тогава твоят собствен силен имумитет те убива, докато организмът ти се опитва да се пребори с Ковид.

Това, което знаем за този вирус е, че нищо не знаем. Никой няма гаранция, че ще го прекара леко.

И именно, всеки сам да си прецени. Аз съм преценила, че не искам да поемам риск като си пратя детето присъствено на училище. Проблемът е, че не ми се дава този избор.
Виж целия пост
# 370
Сутринта по телевизията попаднах на този репортаж от DW . Показва училище със задължителни маски в час.

https://www.dw.com/en/german-schools-reopen-despite-rising-coron … mbers/av-54551357

Поразглезах в DW и виждам, че са отворили училищата без маски, но е имало покачване и сега са задължителни в определени провинции.

Какво мислите, как се чувстват децата с маски? Предполагам, че една група деца ще толерират маските, а друга не. Моето дете не я търпи много - водих го на една изложба и до магазина с маска и след 30 мин. е доста  изнервена и иска да излиза на свеж въздух.

Има ли група или подписка за избор от родителите и децата как да учат. Моята дъщеря ще стане скоро на 16 и сама иска да учи дистанционно. Преди 10 дни й казах, че ще учат редовно и тя започна да вика /умерено шеговито, но с известна тревога/:  "Не искам да умра от корона вирус" . Мисля, че е и наплашена от цялата истерия.
Виж целия пост
# 371
До колкото ми е известно, ОПЛ може да предпише тест и той да се поеме от НЗОК, ...
Не може.
Виж целия пост
# 372
Има
https://www.facebook.com/groups/1495711350637133
Може и други да има
Виж целия пост
# 373
Има ли група или подписка за избор от родителите и децата как да учат. Моята дъщеря ще стане скоро на 16 и сама иска да учи дистанционно. Преди 10 дни й казах, че ще учат редовно и тя започна да вика /умерено шеговито, но с известна тревога/:  "Не искам да умра от корона вирус" . Мисля, че е и наплашена от цялата истерия.
Има и група, има и петиция.
Групата във фейсбук се казва "Родители за безопасно образование от септември".
Петицията : "За провеждане на онлайн учебна година във време на пандемия". Но тя е по-скоро за правото ни на избор.
Виж целия пост
# 374
До колкото ми е известно, ОПЛ може да предпише тест и той да се поеме от НЗОК, ...
Не може.

Проверете си източниците!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия