Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 12

  • 37 737
  • 763
# 375
Много успокояващи думи, благодаря!
Впрочем в просъница ми хрумна дали не може да продължа инжекциите, но да посетя алерголог и да взимам антихистамини. Другия път ще питам АГ. Паскалева не й хрумна, предполагам защото тотално ми спря терапията.
Виж целия пост
# 376
Ян, трябва да си занимаваш мозъка и с други полезни и плодотворни неща, защото от фиксиране върху темата може да направиш някоя голяма глупост, като да приемаш хистаминови лекарства бременна.
Виж целия пост
# 377
Знам, но психиката ми вече ме предава. От обикаляне насам натам и слушане на различни мнения ще бръмна. Никой естествено не може да каже кой е прав и кого да слушам.
Опитвам сама да чета, но само се натоварвам.
Майка ми има няколко загуби, баба ми също. Аз няма да го понеса и искам да направя всичко възможно да изкарам до финал. А такива истории с късни загуби, за които се пише тук, ме съсипват, и все се питам никой ли не видя нищо?!  И скоро някой писа за късна загуба поради никакъв кръвоток. Добре това не се ли вижда навреме?!
Как искам една спокойна бременност просто...
Виж целия пост
# 378
Ян, ти ходиш често на лекар, успокой се, нищо лошо няма да се случи. Излизай на радходка, стига писа и чети тук, защото е вредно за психиката!
 Като имаш проблем, вкички ще ти помагаме, но да пишем до безкрай празни приказки по цели дни е вредно за мозъка на бременната!
Виж целия пост
# 379
Ян, успокой се. При теб нещата са под контрол - щом ходиш редовно на прегледи, при най малкото отклонение АГ-то ти ще има време да реагира. Ако имаш притеснения, следи кръвотока на две седмици (ако трябва редувай двама АГ) и си следвай алтернативната терапия.
Ако четенето ти се отразява зле, дистанцирай се за известно време. В момента спокойствието ти е не по-малко важно.
Виж целия пост
# 380
Момичета здравейте, за тези които трябва да приемат аспирин протект - на мен ми е изписан 150мг, но такава доза не съществува а с само 100мг. Затова от аптеката ми дадоха Ацетизал Кардио 75мг, и аз съответно пия по 2 таблетки вечер. Знам, че и двете лекарства са ацетилсалицилова киселина, но все пак, дали е ОК? Знам, че момичета с предписани 150мг, пият Акард, но никъде не прочетох някой да пие Ацетизал кардио...
Изглежда аспирин протект пият само момичетата които са им изписали доза 100мг, и е супер, но за 150 мг дали не е проблем, какво да приемам незнам.
Виж целия пост
# 381
Момичета здравейте, за тези които трябва да приемат аспирин протект - на мен ми е изписан 150мг, но такава доза не съществува а с само 100мг. Затова от аптеката ми дадоха Ацетизал Кардио 75мг, и аз съответно пия по 2 таблетки вечер. Знам, че и двете лекарства са ацетилсалицилова киселина, но все пак, дали е ОК? Знам, че момичета с предписани 150мг, пият Акард, но никъде не прочетох някой да пие Ацетизал кардио...
Изглежда аспирин протект пият само момичетата които са им изписали доза 100мг, и е супер, но за 150 мг дали не е проблем, какво да приемам незнам.
Аз пиех в началото на терапията Ацетизал кардио 75мг. Мисля, че няма проблем да пиеш по две от тях, за да нагласиш дозата, но все пак питай лекар.
Виж целия пост
# 382
Едно и също е, гледай активната съставка. Другото са само марки. Пием ап, защото дозата е 100. Преди съм била на 150 и пиех акард. В аптеката най-добре ще то обяснят, но аз винаги си чета и съставките, за да видя дали няма някоя неочаквана “екстра”. В интернет има листовките на всеки медикамент.
Виж целия пост
# 383
Аз, както и мои приятелки,  на които също им е бил изпитан по време на бременност, сме пили 150 мг. Аз специално пиех 2 таб от 75 мг Акард, а скоро намерих и 150 мг цяла табл Акард от Варна ми го взеха. Пий си 2 таб от 75 мг.
Разбира се зависи от кг и усвояването. Забременях 52 кг. Аз си правих за всеки случай и аспи тест, въпреки че док каза, че нито ще я намаля дозата, нито ще я увелича, защото 150 мг е стандарта за профилактика  на прееклампсия.
Виж целия пост
# 384
Аз също съм на Акард 150, беше ми предписан още след миседа, като профилактика преди втория опит. Като видях две черти отново - Акард 150 се продължи добавиха Фраксипарин. Аз се чудех дали дозата ми от 150 не е големичка, но като чета тук се оказва стандартна.
Виж целия пост
# 385
Кураж момичета!
С хетеро l/D (ACE), хетеро 4G/5G PAI, хетеро C/T 677C>T (MTHFR) и хомозиготен G/G sa 66A>G съм. Бях на Акард 150 и фраксипарин 0,4 до 37 седмица. Родих на 01.06 здрав и красив мъж!

п.с имам останали 3 инжекции фракси 0.4, ако някой се нуждае с удоволствие ще изпратя за моя сметка.
Виж целия пост
# 386
Кураж момичета!
С хетеро l/D (ACE), хетеро 4G/5G PAI, хетеро C/T 677C>T (MTHFR) и хомозиготен G/G sa 66A>G съм. Бях на Акард 150 и фраксипарин 0,4 до 37 седмица. Родих на 01.06 здрав и красив мъж!

п.с имам останали 3 инжекции фракси 0.4, ако някой се нуждае с удоволствие ще изпратя за моя сметка.
Да е жив и здрав малкия мъж. Много е хубаво като има такива новини, вдъхват надежда, че и ние ще успеем, дай боже!
Ако няма желаещи за фраксипарина ще помоля за него. На същата доза съм .
Виж целия пост
# 387
Dageya, аз също бях на доза 150 и пиех 2х75 акард.

Честито бебенце lennie13132! Много щастливи дни заедно!
Виж целия пост
# 388
Честото Лени, да сте живи и здрави!
Виж целия пост
# 389
Момичета един малко глупав въпрос ккак се следи кръвотока  с изследване или доплер и има ли значение от седмицата като чета тук това е най важният фактор когато си на терапия?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия