Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 12

  • 37 737
  • 763
# 390
Кръвотока се следи с доплер. На екрана се виждат червени и сини точици и така се вижда движението на кръвта. Започва се следене след образуването на плацентата и съдовете към бебето.
С кръвно изследване се вижда състоянието на кръвта.
Виж целия пост
# 391
На всички, които търсят информация, бих препоръчала да прочетат поне информацията на първа страница и линковете към текстовете. Винаги когато някой пусне нещо полезно, го добавям на първа страница. Така че тези, които плачат за липса на информация - да бъдат така услужливи да пуснат линкове към достоверни източници на информация. Това са университети, библиотеки, линкове към официални бази данни с клинични проучвания и др.
Всичко останало на принципа "една жена каза" и "някъде прочетох" не е достоверен довод и няма смисъл да си чешем езиците с него.

Специално за хомозиготна мутация в PAI има достатъчно достоверни източници, които обясняват че тази мутация в PAI-1 / Serpine-1 генът причинява смущения в процеса на фибринолиза и оттам може да е причина за влошен кръвоток и повтарящи се спонтанни аборти. Линковете са на първа страница.
Виж целия пост
# 392
Благодаря за отговора. Вие потвърдихте разочарованието ми от безхаберието на немските лекари които следят дъщеря ми терапията е назначена в бг но живее там вярно изписват клексан и до там, вече е в 17 седмица и още не е с ледена с доплер изследване на витамини ще пуснат по нейно искане чак на 1.10 когато е следващия час.Според тях плода е много добре за момента и това е. Да си продължава терапията от бг казват. Нямам думи  дано малкото човече се пребори до края защото следенето е на нула след като не проверяват кръвотока
Виж целия пост
# 393
При мен следенето на кръвотока започна в 10гс, оттам нататък на всеки две седмици. След една загуба аз бях проактивен пациент, нямаше да се върна при лекар, който ме следи проформа.

Използвам момента да се похваля, че моите момичета се родиха на 6 септември след спешно секцио в 33гс. Благодарение на лекарите успях да задържа бебетата от 29 до 33гс в болница със скъсена шийка, след това водите изтекоха, момичетата просто нямаха достатъчно място. Едната се роди 2220г и 47см, другата - 1900г и 44см. Дишат самостоятелно, в кувьози са, помагат им с минимални дози кислород, вече се хранят от шише - комбинация от кърма и АМ.

Бях на терапия с НМХ от деня на трансфера. Аспирин включих за кратко, спрях го в 5гс заради прокървяване.
Секциото ми беше 23ч след последната инжекция, с минимална кръвозагуба. Продължиха терапията 12ч след операцията. Терапията ми продължава все още - поне 2 седмици след раждането.

Първоначалната терапия ми беше назначена от доц. Русев след мисед в 12гс заради влошен кръвоток и пълно отлепване на плацентата без забавяне на развитието на бебето. След това най-различни АГ ми казваха че има/няма смисъл от терапия. В крайна сметка бях на терапия, кръвотокът ми по време на бременността беше перфектен, следих д-димер и фибриноген, които си пусках сама и консултирах и с двамата следящи АГ, ходих на консултация с проф. Паскалева, с която в допълнение към горните следихме антиХа и свободен протеин S.

Съветът ми към всички вас е да четете, за да можете да се ориентирате дали ви проследяват добре. Всички лекари се смятат за добри, но не всички са, и няма кой да прецени това освен вас.

Стискам палци на всички за бременност с добро проследяване и успешен финал!
babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7
Виж целия пост
# 394
Дели, страшно се радвам за вас. Ти го заслужаваш.
Пожелавам на мъничетата много късмет в живота и да станат борбени и упорити като майка си.
Виж целия пост
# 395
Дели, много много се радвам!  Да сте живи и здрави всички Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 396
Честито за двете принцеси всички трудности са си стрували и ще ги забравите в момента в които гушнете тези мъничета! Пожелавам такъв успех на всички момичета! И само да допълня че всичко което с дъщеря ми сме научили за тромбофилията е от тази група а не от лекарите те само установяват диагнозата не обясняват много какво всъщност означава това.
Виж целия пост
# 397
Дели, Честити рожби! Нека са живи и здрави Heart
Виж целия пост
# 398
Дели,
Честити бебчета !  Здрави и борбени да растат !
Бързо въстановяване ! 🍀🍀🍀
Ей, супер новина.
Виж целия пост
# 399
При мен следенето на кръвотока започна в 10гс, оттам нататък на всеки две седмици. След една загуба аз бях проактивен пациент, нямаше да се върна при лекар, който ме следи проформа.

Използвам момента да се похваля, че моите момичета се родиха на 6 септември след спешно секцио в 33гс. Благодарение на лекарите успях да задържа бебетата от 29 до 33гс в болница със скъсена шийка, след това водите изтекоха, момичетата просто нямаха достатъчно място. Едната се роди 2220г и 47см, другата - 1900г и 44см. Дишат самостоятелно, в кувьози са, помагат им с минимални дози кислород, вече се хранят от шише - комбинация от кърма и АМ.

Бях на терапия с НМХ от деня на трансфера. Аспирин включих за кратко, спрях го в 5гс заради прокървяване.
Секциото ми беше 23ч след последната инжекция, с минимална кръвозагуба. Продължиха терапията 12ч след операцията. Терапията ми продължава все още - поне 2 седмици след раждането.

Първоначалната терапия ми беше назначена от доц. Русев след мисед в 12гс заради влошен кръвоток и пълно отлепване на плацентата без забавяне на развитието на бебето. След това най-различни АГ ми казваха че има/няма смисъл от терапия. В крайна сметка бях на терапия, кръвотокът ми по време на бременността беше перфектен, следих д-димер и фибриноген, които си пусках сама и консултирах и с двамата следящи АГ, ходих на консултация с проф. Паскалева, с която в допълнение към горните следихме антиХа и свободен протеин S.

Съветът ми към всички вас е да четете, за да можете да се ориентирате дали ви проследяват добре. Всички лекари се смятат за добри, но не всички са, и няма кой да прецени това освен вас.

Стискам палци на всички за бременност с добро проследяване и успешен финал!
babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7
Дели, честито и от мен.
Радвам се, че всичко с вас е наред и ви пожелавам много здраве и щастие.
Може ли да споделиш какво стойности имаше свободния протеин S при теб при проследяването?🌺
Виж целия пост
# 400
Дели, просълзих се от вълнение. Бъдете здрави и щастливи, обградени от хора със златни сърца.
Аз следя кръвоток още след имплантиране  или вътрематочно разположена бременност - следя двете артери към матката, не само кръвотока към ембриона. В последствие следя и вената на пъпната връв. Това прави три кръвоносни съда. Едното АГ-което прави ехото е със втора специалност онколог и перфектно се справя с доплера.
Виж целия пост
# 401
Герда, това означава реално още от 5 гс, а дори и по-рано, нали така? И твоето АГ се е съгласявало да го прави, правилно ли разбирам? Аз си мислех, че не е препоръчително да се прави в най-ранните седмици. Русев ми беше казал, че е 8 гс седмица Сигридов ще ми пусне доплер и аз така очаквах (в моята ситуация с ранни загуби изглеждаше логично), но бях останала с впечатление, че не може по-рано.
Реално сега  в края на 9 гс ми се смяха като питах, казаха ми че още е много далеч момента, в който ще е подходящо да се прави доплер.... уви това вече няма значение, но ако знам, че може по-рано - ще търся лекар, който да го прави и в ранните седмици
Виж целия пост
# 402
Със сигрност от скриниг 11-13 г.с. се следят артерии, вената и кръвотока на бебето, което може да се прави и всяка следваща седмица стига екографът да го позволява и докторът да разбира.
Виж целия пост
# 403
За 11-13 гс знам, за мен е важно по-рано. На скрининга вече е късно за моите бебета, поне до сега Sad
Виж целия пост
# 404
За 11-13 гс знам, за мен е важно по-рано. На скрининга вече е късно за моите бебета, поне до сега Sad

Сърдечната дейност се хваща в 6-7 г.с., няма как да се следи кръвоток от 5 г.с.
Започна се превантивно с терапия и после се корегира, но това доктор го определя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия