Център за асистирана репродукция (ЦАР) тема 34

  • 44 492
  • 758
# 300
Някой днес получил заповед има ли?
Виж целия пост
# 301
Някой днес получил заповед има ли?
Моята е предадена на куриер,  надявам се утре най- после да успеят да я доставят. Номера е 53965
Виж целия пост
# 302
Кка разбрахте че е при куриер
Виж целия пост
# 303
Получих смс от Еконт.Днес ще си я взема-номер 53907 😊.
Виж целия пост
# 304
Аз съм 5388.и нищо няма. Вие от София ли сте. Аз съм от провинцията да не би за това да е закъснението
Виж целия пост
# 305
Аз съм 5394. И нямам все още
Виж целия пост
# 306
Здравейте. Дали някой е чук нещо по въпроса дали ще удължат срока на валидност на вече издадени и неизползвани заповеди, както направиха миналата година?

Днес прочетох, че удължават протоколи за лекарства по НЗОК.

HAPPY 🍀 link=topic=1251182.msg41732950#msg41732950 date=1605184595]
https://czpz.org/treatment/patients/13816-2020-11-12-09-44-50 изглежда все пак ще се задейства за лекарствата
Виж целия пост
# 307
Здравейте. Дали някой е чук нещо по въпроса дали ще удължат срока на валидност на вече издадени и неизползвани заповеди, както направиха миналата година?

Днес прочетох, че удължават протоколи за лекарства по НЗОК.

HAPPY 🍀 link=topic=1251182.msg41732950#msg41732950 date=1605184595]
https://czpz.org/treatment/patients/13816-2020-11-12-09-44-50 изглежда все пак ще се задейства за лекарствата


Срокът на валидност на вече издадени и неизползвани заповеди беше удължен с приетия през м.март 2020г. Закон за извънредното положение Обн. ДВ. бр.28 от 24 март 2020г. Параграф 19 от него се отнася конкретно по въпросите, касаещи изтичащите заповеди: „§ 19. Заповедите за организационно и финансово подпомагане за извършване на дейности по асистирана репродукция, издадени по реда на чл. 7, т. 3 от Правил-ника за организацията на работа и дейността на Център за асистирана репродукция (обн., ДВ, бр. 21 от 2009 г.; изм., бр. 58 от 2011 г., бр. 43, 56, 95 и 103 от 2012 г., бр. 13 от 2014 г., бр. 4 и 73 от 2018 г. и бр. 26 от 2019 г.) продължават действието си по време на извънредното положение и 6 месеца след неговата отмяна.“ – т.е. до 14.11.2020г.

Неизползваните заповеди следва да бъдат преиздадени в едномесечен срок след подаване на ново заявление и актуална медицинска документация.
Виж целия пост
# 308
Да. Но сега не сме в извънредно положение. А моята заповед е от юли тази година.

Затова питам, дали смятат да го повторят удължаването. Или като не сме в извънредно положение, няма нужда. Тези въпроси си задавам.
Виж целия пост
# 309
Да. Но сега не сме в извънредно положение. А моята заповед е от юли тази година.

Затова питам, дали смятат да го повторят удължаването. Или като не сме в извънредно положение, няма нужда. Тези въпроси си задавам.
[/quote
В момента няма забрана за инвитро процедурите, няма причина да удължават сроковете
Виж целия пост
# 310
Но има по-широка пандемия и смъртност от времето на забраната. Това плаши много хора.
Виж целия пост
# 311
Да. Но сега не сме в извънредно положение. А моята заповед е от юли тази година.

Затова питам, дали смятат да го повторят удължаването. Или като не сме в извънредно положение, няма нужда. Тези въпроси си задавам.

Вашата заповед е валидна до юли следващата година - не мисля, че някой е наясно какво ще се случи тогава и каквото и да се каже сега ще е несериозно.
Решенията се вземат за конкретната ситуация, а след 6 и повече месеца всичко ще е различно - Вашето лично здраве, епидемична, икономическа, финансова, метеорологична, политическа и тн обстановки ….
Виж целия пост
# 312
Не разбирам защо на конкретно зададен въпрос се чувствате длъжна да философствате напълно несвързани неща.

Много здраве на всички.
Виж целия пост
# 313
Не разбирам защо на конкретно зададен въпрос се чувствате длъжна да философствате напълно несвързани неща.

Много здраве на всички.

отговорих Ви абсолютно конкретно : "не мисля, че някой е наясно какво ще се случи тогава и каквото и да се каже сега ще е несериозно. Решенията се вземат за конкретната ситуация"
Виж целия пост
# 314
Има ли някой от 5388 и да чака още. Аз нямам още пратка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия