Всяка жена ли заслужава да има семейство

  • 23 369
  • 864
# 675
Моето мнение, че в дългогодишните бракове най-важното е,човека до теб да те цени и уважава.Защото неминуемо всички са се изправяли пред непреодолими трудности (детето ти се разболява, изневери,финансови сътресения) и когато сте двамата във всичко, някак нещата продължават.За съжаление малко са хората, които съумяват да запазят браковете си.
Виж целия пост
# 676
Всеки реагира според вътрешния си потенциал. Колкото си може - така реагира. Данте ги описва чудесно. Както се казва - за всекиго по нещо.
Виж целия пост
# 677
Трябва уважение, да. Както и да си пазите гърбовете. Проблеми винаги ще има, не може при първата трудност и да си вдигаш чукалата.
Виж целия пост
# 678
Моето мнение, че в дългогодишните бракове най-важното е,човека до теб да те цени и уважава.Защото неминуемо всички са се изправяли пред непреодолими трудности (детето ти се разболява, изневери,финансови сътресения) и когато сте двамата във всичко, някак нещата продължават.За съжаление малко са хората, които съумяват да запазят браковете си.

Те това е. Пък,когато разбереш,че сте двама,но всъщност си сам,вземаш решения.
Защото при сътресения се случва единия да спести на другия.Уж да го опази или да му спести притеснения.И в един момент лъсва и се оказваш затънал до шия.
Виж целия пост
# 679
Моето мнение, че в дългогодишните бракове най-важното е,човека до теб да те цени и уважава.Защото неминуемо всички са се изправяли пред непреодолими трудности (детето ти се разболява, изневери,финансови сътресения) и когато сте двамата във всичко, някак нещата продължават.За съжаление малко са хората, които съумяват да запазят браковете си.

Те това е. Пък,когато разбереш,че сте двама,но всъщност си сам,вземаш решения.
Защото при сътресения се случва единия да спести на другия.Уж да го опази или да му спести притеснения.И в един момент лъсва и се оказваш затънал до шия.

И аз изпаднах в същата ситуация, но не се отказах ,а продължих да се боря,което не ме направи по-щастлива,но все пак е в името на децата и семейството.
Виж целия пост
# 680
Рано е за тези съвети. Нека да се омъжи първо, пък тогава да мисли за тези неща.
 
Принципно е безобидно, в конкретния случай ми изглежда вулгарно: човекът е изключителен професионалист и просто си върши работата. А е  и по-млад, аз как да му се ухиля насреща като някоя тетка и да го каня на кафе. В басейна по бански. От горе на всичко няма и с какво да го впечатля, уча се да плувам тепърва. Неуважително ми е, а и ако нещо се обиди няма да иска да ме тренира повече:)

При тези обстоятелства покана за среща към въпросния мъж можеш да отправиш и без думи. Купи си от онези бански, които стават прозрачни след като се намокрят. Ако и тогава не разбере, че пеперудката иска да му кацне на .... значи не е твоя човек.

Не знам какво си се вторачила в тази романтика.

Може да прозвучи грубо, но това твоето си е чист нагон облечен в красиви думи. Идеализирането на който и да е мъж води до разочарования. Ако не ми вярваш, може да питаш тези, които са установили, че мъжът, който им е направил дете не е този с който могат да живеят.

Скрит текст:
Темата ми заприличва на сериал. Скромна, умна и работлива девица с кариера, влюбена до полуда в по-млад левент, търси начин да завладее сърцето му.

Мненията, които прочетох условно мога да разедля на такива от реалисти, като мен и утописти (ако мога така да ги нарека), които призовават да си завиши (???) самооценката, да иска това, което заслужава и да чака правилния. От кой да иска и къде да чака правилния не видях да се уточнява, но може би авторката знае, защото е жена, а жените ги усещат тия работи. 
Виж целия пост
# 681
Скрит текст:
Бънди, само с промяна на мисленето не можеш да спреш да настъпваш лопатата. Освен това, трябва да промениш и пътя, по който вървиш, за да я избегнеш тая тъпа лопата. Това е близко до акъла на средноинтелигентен човек, обаче съветите за "самоусъвършенстване", без да се прави нищо по второто, не спираха да валят. Simple Smile
Защото с промяна на мисленето (както и да си го разбира всеки) и вървене по същия път, резултатите няма да са много по-различни от преди...
Виж целия пост
# 682
То не си е работа и да се ражда дете от неидеализиран мъж, че тогава и детето неидеализирано ще си остане. Имаме нужда от идеализиране на образа, за да приемем бъговете. Нещо като филтър на изображението. Жена, която ражда от неидеализиран мъж после го прехвърля и върху детето си. Колкото по-обичан е бил мъжът, толкова по обичано е и детето в общия случай. Примерно, жената обича мъжа и казва "детето прилича на него, умно е като него". А ако не го обича "как пък, точно това взе от него!".
Виж целия пост
# 683
Поставянето на кой да е на пиедестал никога НЕ води до нещо добро. Много филми и РомКом гледате.
Щом се задоволявате с излюзии, значи следва да си търпите и илюзионистите. Само дето практиката показва друго: когато илюзиониста се изпусне (защото той все някога го прави, това е роля все пак), започва една драма и след това олеле-малеле...
Виж целия пост
# 684
Тогава остават мръсните чорапи по пода, а как се раждат деца от реализма на мръсните чорапи?
Виж целия пост
# 685
Тогава остават мръсните чорапи по пода, а как се раждат деца от реализма на мръсните чорапи?
Ами просто е: НЕ се раждат. Защото той ще си хвърля мръсните чорапи много преди идеята за такива. Това, ако решиш съзнателно да си затвориш очите де... Simple Smile

ПП: и ако ти е чак такава драма.
Виж целия пост
# 686
Тогава и ти, братО, оставаш невъзпроизведен. Радвай се, че жена ти (не зная дали имаш такава) те идеализира, че иначе лоша работа.
Виж целия пост
# 687
Сто процента ли от мъжете си хвърлят чорапите? Ти всички ли ги познаваш, Андариел? Joy
Виж целия пост
# 688
Това е метафора, сега! Включете малко езиковото разбиране на втория етаж! Wink Smiley
Виж целия пост
# 689
Тогава и ти, братО, оставаш невъзпроизведен. Радвай се, че жена ти (не зная дали имаш такава) те идеализира, че иначе лоша работа.
Човек трябва преди да мисли за това дали ще остане "възпроизведен" или не, да седне и да си помисли дали става за тия неща, защото те обикновено водят след себ си едни други. Има хора, на които това НЕ им е най-съкровеното желание в живота, защото са се преценили, че не стават и не искат такава отговорност.
Това принципно де... БратО. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия