За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 84

  • 27 126
  • 763
# 510
Аз през деня приспивам или в количката навън, минавайки през неравности или легнали на гърда. Ако не става, я кърмя и като заспи я държа така да спи. Вие държите ли ги да спят, ако видите зор?
Да ви питам: само аз ли имам проблем с обличане на бодита през главата? От три дни ММ обикаля да търси с копчета отпред и не може да намери...
Редовно оставям да спи на възглавницата, която използвам за кърмене, понеже се буди от местене и мнооого трудно заспива. Така съм прекарвала часове. И друг път съм писала тук.
В Next direct, Georgе и Пепко също има бодита с предно закопчаване.
Аз също виждам зор с обличане през главата. Хич не се кефи и ако денят е бил крив, понякога плаче.

Дали Или, пробва ли да приспиш в този буден времеви интервал?

За коликите и опитите за изакване, при нас започваха в 4 и вече нямаше сън за мама. Това ми беше най-омразния часови интервал.
Виж целия пост
# 511
Пробвах сто пъти сигурно. Люшках, гушках, пях:joy: слагах в количката, в леглото , на ръце, при баща му, при баба му, навън, вътре, в другата стая и още не помня как не и не. Седи си, гледа ме, гука и се смее. Много странна работа. Най-хубавото е, че спа сега цялата нощ. Събуди се в 11 озверял от глад и веднага пак заспа. Преди час станахме.
Ное изкарахме лятото с 4 бодита от джъмбо, супер удобни , точно с копчета отпред
Виж целия пост
# 512
A за зимата и есента какво ще купувате? Все се опитвам да избягам от изкуствените материи, но не виждам друга по-евтина алтернатива. Струва ми се, че само с памучни дрешки ще е студено на крачетата. Нагоре мога да облека по-дебело, но крачетата. 🙄
Виж целия пост
# 513
За колко голямо дете?
Виж целия пост
# 514
Нашето дете стоя будно от 2 през нощта до 4 след обяд днес. Не е плакал просто си седеше. Заспа към 5 и още спи... Какво е това чудо не знам, да го будя ли да яде или да го оставя? На 2 месеца и 20 дни е вече
Ох това не си е работа.Добре поне,че не плаче.
Виж целия пост
# 515
Нашето дете стоя будно от 2 през нощта до 4 след обяд днес. Не е плакал просто си седеше. Заспа към 5 и още спи... Какво е това чудо не знам, да го будя ли да яде или да го оставя? На 2 месеца и 20 дни е вече
Ох това не си е работа.Добре поне,че не плаче.
Ако беше плакал толкова часове щях да имам нужда от сериозни хапове ...
Виж целия пост
# 516
Моето дете така будуваше нощно време в началото,а през деня спеше много,но после се оправиха нещата.
Виж целия пост
# 517
Zila1,колко е голямо детенцето?Моето сега ще прави 1 годинка.Вече доста дрехи й накупих-дънки,жилетки,комплекти (екипи),есенни рокли и чорапогащници,якета.Като цяло не смятам да я навличам.Тя не понася жегата.Изнервя се.В най-студените дни може да слагам чорапогащник под дънките/панталонките.А и все още мога да я возя в количката,която си има покривало за крачетата.
Виж целия пост
# 518
И ние изкарахме цяло лято с 5 бодита от Джъмбо с копчета, останалите 8 не ги облякох. Но омаляха...В Пепко нямат. В ХМ и Уайкики също няма...ММ обикаля от 3 дни. Ще видя онлайн в ХМ. Ако случайно намеря пък отпред трикото е двойно, не е както са тези от Джъмбо. Това дали няма да я претопля, имате ли опит с такива?
А в Джъмбо тези с копчета дали не са само размер 0-3 м? Нямаме винетка и ми в трудно да отидем до там...Трябва на риск да се ходи в името на бодитата хаха
Къде да видя кода за безплатна доставка на ХМ?
Виж целия пост
# 519
И аз слагах чорапогащник и обувах с по- плътни панталони. Като беше бебе беше с космонавт. Като беше по- голям го слагах в лятната количка с чувал за количката и пак си му беше добре. За това попитах за колко голямо дете
То ще се заглажда вече , така че едва ли ще се претопля
Виж целия пост
# 520
Бебешката кожа е много нежна, особено пък в днешно време, където алергиите са толкова много. Не бих рискувала да сложа синтетика. Не че и боите, които използват за боядисване на памука са много еко...
Освен това синтетиката в повечето случаи запарва, а не топли. Докато памука едновременно топли, но позволява на кожата на диша.
Евентуално терлички може да се сложат на крачетата ако крачетата са студени.
Виж целия пост
# 521
Когато беба беше по- малка започнах да засичам колко време след храна и се доспива. Открих, че инсе доспива час и половина след кърмене и то с изумителна точност всеки ден. Така, дори и леко да е превъзбудена и да пропусна знаците, знам че идва време за сън и започвам приспиване. Не съм имала издънки с този ритъм и откакто го открих се родих. След 5м започна за удължава интервала, докато към 6м вече е установен на 2 часа. Предполагам още малко ще се "донастрои", докато разбера с точност колко време и отнема да и се приспи. Дрямките също станаха 2, а преди навършване на 5м бяха поне 4.
Най- голям проблем видях при регреса на съня, който настъпва около четвърти месец. Будеше се постоянно, някой дни през час, други през 2- 3. Всеки път различно. Понякога играе посред нощ няколко часа. При нас продължи дълго. Захраних преди 3 дена и постепенно нощният сън се нормализира, но ми трябва още време да се уверя със сигурност, че има връзка.
И така, за тези на които тепърва предстои периодът да пожелая търпение. И моля някоя мама с по- голямо бебе да сподели, така ли беше при вас и какво следва?
Виж целия пост
# 522
При нас не съм усетила тоя регрес в 4мес
Определено помагат тези интервали, дъщеря ми й се доспива след 2ч и нещо, рядко издържа по 3ч

И аз много обичам ромпърите с копченца отпред, особено първите месеци, сега всичко й слагам, тя свикна и помага, аз също вече ги слагам бързо, само гледам да не е тясна дупката за вратлето.
Зила,да, голяма мъка е след 4ч като се събудят ...
Виж целия пост
# 523
Зимата ще е на 6-7 месеца, идеята ми е по-скоро за у дома. Купих едно боди и едни панталонки от плюш и ако видя зор, ще ги слагам. Уж е топъл апартаментът. Иначе, за навън съм поръчала космонавти, един по-плътен и един по-тънък. От тоя тип, дето Пийк ги показа. Те пак са си синтетика, така или иначе. Поне отдолу е с нещо памучно. Дънките за такова малко бебе се слагат доста трудно и ми се струва, че стяга ластиката на кръста. Имаме един чифт, ще видя как ще е с тях. А от какви чувалчета за колички сте доволни?

Дали Или, и аз съм учудена, че не е плакало детето, моето си плаче от липса на сън.
Виж целия пост
# 524
А знаете ли по колко горе-долу трябва да спят бебетата в различните месеци? Има ли някаква таблица или нещо?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия