За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 84

  • 27 126
  • 763
# 495
Но наистина не толкова колики, колкото напъни да свършат работата. Четох, че трябва да им се засили мускулатурата, за да спрат с напъните и също да се научат да отпускат тазовото дъно и същевременно да стягат коремните мускули, за да се изакат. Уж някъде до третия месец се случвало.
Виж целия пост
# 496
От самото начало сме така. Аз мисля, че го прави като се опитва да се изпръцка или изака. Сутринта след 5 часа започва така да сумти, понеже тогава сънят им е най-лек.
1 към 1
Към 5-6часа
Но беше първите месеци
И моето тогава се буди. Избутва в рев до 6 ч и го храня
Виж целия пост
# 497
Масажът на коремчето много им помага да се научат да напъват и да развият коремни мускулчета Heart Eyes
Виж целия пост
# 498
Нашето дете стоя будно от 2 през нощта до 4 след обяд днес. Не е плакал просто си седеше. Заспа към 5 и още спи... Какво е това чудо не знам, да го будя ли да яде или да го оставя? На 2 месеца и 20 дни е вече
Виж целия пост
# 499
Дали Или, а как спеше досега?
Четох, че когато бебетата започнат да настройва режима си, много от тях  обръщат деня и нощта.
Спят през деня и будуват нощем.
Може във вашия случай да е единично това, но ако се повтаря трябва да му объртене режима.
Виж целия пост
# 500
Изкарахме около 10 дни супер, заспиваше към 9,10 , будеше се към 4 за едно хранене и после в 8 чак. От една седмица е нещо страшно. По цели нощи не спи. Първите дни се дереше от рев, после започна да будува без да плаче и да поспива през деня. Днес вече съвсем стана объркано. Как се обръща режим на спане?
Виж целия пост
# 501
Дали Или, не мога да дам конкретен съвет, защото само съм чела за проблема.
Ето един примерен линк: http://m.moetodete.bg/psihologia/oburnat-rejim-nosht-kato-den.html

Сигурна съм, че и тук във форума, ще има теми пуснати ор други мами, в същата ситуация.
Аз и друг път съм казвала, че много полезна информация намирам в сайтове на английски. Ако го поназнайваш езика, прочети и там.
При всяко положение, това е фаза и ще се оправи. За жалост, ще ви коства малко нерви.
Виж целия пост
# 502
Дете на 2 месеца стоя будно от 2 през нощта до 16:00часа следобед? Сигурна ли сте? Това са 14 часа да е прекарало будно, не мисля, че е възможно дори Open Mouth
Нашето дете стоя будно от 2 през нощта до 4 след обяд днес. Не е плакал просто си седеше. Заспа към 5 и още спи... Какво е това чудо не знам, да го будя ли да яде или да го оставя? На 2 месеца и 20 дни е вече
Виж целия пост
# 503
Дете на 2 месеца стоя будно от 2 през нощта до 16:00часа следобед? Сигурна ли сте? Това са 14 часа да е прекарало будно, не мисля, че е възможно дори Open Mouth
Нашето дете стоя будно от 2 през нощта до 4 след обяд днес. Не е плакал просто си седеше. Заспа към 5 и още спи... Какво е това чудо не знам, да го будя ли да яде или да го оставя? На 2 месеца и 20 дни е вече
Възможно е явно. Сигурна съм, защото и аз не съм спала Grinning
Виж целия пост
# 504
Не е толковa невъзможно. И моето бебе в нaчaлото не cпеше, зaщото aз изпуcкaх моментa дa го приcпя и тaкa цял ден. Имa еднa много хубaвa книгa "Еcтеcтвено решение зa бебешкия cън", тaм cе обеcнявa зa ритъмa нa бебешкия оргaнизъм, cлед cън cлед чac и половинa е нaй-подходящото време дa cе приcпи детето. Aко изпуcнеш прозорецa, нacтъпвa нов цикъл нa будувaне от чac и половинa. Aко бебето е недоcпaло, cтaвa мaлко кaто зомби, не е зacпaло, но не е и cъвcем будно. Cлед толковa време нa неcпaне, aз не бих будилa бебето, оcвен aко нямa проблеми c теглото и трябвa дa нaддaвa.
Виж целия пост
# 505
Аз през деня приспивам или в количката навън, минавайки през неравности или легнали на гърда. Ако не става, я кърмя и като заспи я държа така да спи. Вие държите ли ги да спят, ако видите зор?
Да ви питам: само аз ли имам проблем с обличане на бодита през главата? От три дни ММ обикаля да търси с копчета отпред и не може да намери...
Виж целия пост
# 506
Какво ви е мнението за даване на АМ 2 след годинка. Пие само вечер около 180мл  и през нощта около  90мл. Не желая да преминавам на АМ 3. Отказва вода или кис.мляко преди вечерното заспиване...( вечеря попринцип, но търси и АМ)
Виж целия пост
# 507
В джъмбо има бодита с копчета отпред, много са удобни и са хубаво качество.
Виж целия пост
# 508
В Уайкики и Лидл, също има с копчета отпред
Аз давах хип 2 и след годинката
Виж целия пост
# 509
Ема, в H&M има комплекти от бодита със странични копчета. Аз съм много доволна от качеството. В магазините им се продават по 2 в комплект, а в сайта има вариант за 3 или 5.
Тези дни поръчвах и видях, че са пуснали и код за безплатна доставка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия