Юлски бебета 2020, Тема 1

  • 23 414
  • 715
# 150
За стерилизирането и аз се чудех до кога е, все още го правя, но нашата госпожица е изцяло на АМ и е постоянно миене и стерилизиране на шишета...
По темата с килограмите няма какво да се оплаквам, върнах се от болницата само с трите килограма бебе. Сега, не се лишавам от нищо, но хапвам когато имам време и се движа около нормалните си килограми.
Peacock и нашата педиатърка смята, че това хранене през нощта ще отпадне, след седмица прави два месеца. Все още обаче си се буди към 2-3, след последното хранене около 20-20:30. После, между 6 и 7 пак.
За коликите все си мислех, че нещата са утихнали Sad сега, през нощта много често докато спи, маха с ръце, рита, свива крачета, пръцка... Общо взето спи много, много неспокойно. А някои изхождания са й с рев до синьо-червено... Днес говорих с колега, с малко по-голямо бебче и ми сподели, че са решили супер успешно коремния казус с Бифидус на Аквасорс. Някой да е чувал ?
Виж целия пост
# 151
При нас пък както спеше от 23 до към 7 изведнъж онзи ден пищя цяла нощ и сега пак се буди през 3 часа да яде.... Ако не му дам става нещо страховито, не знам какво да правя вече Disappointed на 2 месеца и 20 дни е
Виж целия пост
# 152
Аз не виждам как мога да махна нощното хранене... Мисия невъзможна е за мен. Голям проблем ми е все още приспиването-през деня заспива и попива добре горе долу, обаче вечер след баня - не клепва. Пробрвахме да я къпем и в 7, и в 8, и в 9...не, докато не стане 12, 12.30 не заспива, а в същото време мрънка, затвори очи и след 2 мин се буди и мрънка, след това към 12 като заспи става в 3  или 4, пак будува час или два дори... И аз ходя като будала по вкъщи, без сън, без нищо, само дето ме избива на нощно хранене... Мисля да взема от електрическите люлки/шезлонг, някой има ли, има ли смисъл да купувам?
Виж целия пост
# 153
При нас пък както спеше от 23 до към 7 изведнъж онзи ден пищя цяла нощ и сега пак се буди през 3 часа да яде.... Ако не му дам става нещо страховито, не знам какво да правя вече Disappointed на 2 месеца и 20 дни е
Може да е малко храната - на мен след запушване ми намаля кърмата и бебка взе да реве през два часа. След като започнах да дохранвам нещата се оправиха.
Виж целия пост
# 154
Изписаха ни Тобрадекс мехлем за очите на бебо /сълзене и гурели; зачервяване и подуване понякога/, обаче след задължителния преглед на листовката - тц, отказахме се да мажем. Случаааайно да се е налагало на някоя от вас мами, да мажете очичките на малчуганите с това?
Нашият ЛЛ действа на принципа проба-грешка май. Ще си искам направление за очен вече. Да се надяваме, че той ще заяви нещо категорично - дали ще се лекува проблема или са запушени каналчета и ще се чака. Ще се радвам, ако някоя от вас сподели при подобен случай как е процедирала. Благодаря!
Обясни ли ти как да правиш масаж на слъзни пътища? Изключително важно и полезно, ако проблемът е такъв. Може Да правиш това, докато дойде време за прегледа при очен.
Ние също се храним през нощта-на 2-3 часа. Не виждам как това би спряло скоро.
Памперс нощно време сменям само ако се е наакала или много мрънка, иначе не пипам.
Относно формите, придобити покрай малкото човече, съм се заканила да започна една йога след раждане, но към момента също е трудно постижимо. През деня, покрай кризите с коликите, спи единствено и само върху мен. Ако я оставя на леглото, люлката или където и да е, се буди до 2-3 мин. Та за сега нищо не мога да правя, с 300 зора посещавам тоалетната(бързешком докато тя реве на повивалника, чакайки смяна на памперс), храненето е веднъж на ден ако имам късмета да е цяло, защото доста често го прекъсвам. Както казвам на мъжа ми-единственият начин да върша нещо друго, докато тя спи на ръцете ми, е да съм с памперс и да имам приготвено ядене до мен(това само в случай, че ми е свободна дясната ръка, иначе с другата-изобщо не става).
Възхищавам се на майките с няколко деца, тези, които съумяват да готвят, чистят, перат, да се грижат за всичко/и останало/и. 💐💐💐
Виж целия пост
# 155
BonniBon, ще споделиш ли как точно се прави масажа на слъзния канал? Аз слагам малкия си пръст до носа и натискам леко, но дали е така...
И моето бебе спи на гърда, докато я кърмя. В доста неудобна поза, с две възглавници отстрани на ръцете ми. Дали е опасно да гръбнака, уж трябва да ги държим на твърдо. ММ недоволства, че й купихме матрак за 130 лв, специален, а почти не спи в кошарата...Вечер също я приспивам легнала на гърда и по някое време местя в кошарата.
Виж целия пост
# 156
При нас пък както спеше от 23 до към 7 изведнъж онзи ден пищя цяла нощ и сега пак се буди през 3 часа да яде.... Ако не му дам става нещо страховито, не знам какво да правя вече Disappointed на 2 месеца и 20 дни е
Може да е малко храната - на мен след запушване ми намаля кърмата и бебка взе да реве през два часа. След като започнах да дохранвам нещата се оправиха.
На АМ сме, сега яде 7 пъти по 120-130мл, ядеше по 6 пъти
Няма ли да му стане много? 5.800 кг и все ми натъртват колко е "голям"....
И ако увелича на колко да е 150?
Виж целия пост
# 157
BonniBon, ще споделиш ли как точно се прави масажа на слъзния канал? Аз слагам малкия си пръст до носа и натискам леко, но дали е така...
И моето бебе спи на гърда, докато я кърмя. В доста неудобна поза, с две възглавници отстрани на ръцете ми. Дали е опасно да гръбнака, уж трябва да ги държим на твърдо. ММ недоволства, че й купихме матрак за 130 лв, специален, а почти не спи в кошарата...Вечер също я приспивам легнала на гърда и по някое време местя в кошарата.
Много е важна позицията на бебето. Ако е поставено пред/срещу теб, с показалеца на лявата си ръка масажираш неговото дясно око, с твоя десен показалец-лявото око. Няма да кръстосваш пръсти, ръце или да въртиш бебето. Пръста срещу окото пред него. С измити ръце и изрязани нокти задължително, за да не се нанесе допълнително инфекция или травма на детето. Масажът се извършва леко притискайки, с кръгови движения показалеца от вътрешната част на окото към нослето. Никак не е сложно, най-лесно става докато малкото се храни, за 1-2 Мин.
Момичета, какви памперси слагате на малките? Аз слагах памперс премиум кеър, но много пропускаха. Сега сме на Лупилу от Лидл, няма издънки до момента, но не възразявам да чуя и други предложения. Нямам търпение да дойде времето, в което ще я отучвам 😆 сменяме по над 15 памперса за денонощие, че много я дразни и малко пиш да има вътре.
Виж целия пост
# 158
Аз също ползвам лупилу и съм доволна,чудя се дали да експериментирам с мамиа. В началото ползвах един пакет litlle angel и от тях съм доволна.
Виж целия пост
# 159
Ползвам Памперс премиум кеър. Опитах Лупилу- нямат пропуск, но на мен лично зверски ми миришат на химия. Това го бях забелязала и с каката и то само.на малките размери памперси. Сега отново се върнах на Памперс. Опитах Пуфис- пропусна. Молфикс- е, няма такъв твърд памперс.
Виж целия пост
# 160
На мен и Памперс Премиум ми миришат на химия, Полските. Пуфис са твърди и дупето седи влажно. Доволна съм от Бебелино 2-ка, гръцки са, от Кауфланд.
Виж целия пост
# 161
На мен и Памперс Премиум ми миришат на химия, Полските. Пуфис са твърди и дупето седи влажно. Доволна съм от Бебелино 2-ка, гръцки са, от Кауфланд.
На каква цена излиза бройката 🙄
Виж целия пост
# 162
А де...ММ ги купи на промо, но може би редовната цена беше нещо от сорта 14 лв за 50 броя, но не съм много сигурна.
Редактирах!
Виж целия пост
# 163
Явно всички излизат към 20-25ст./бр. По-бюджетен вариант не съм срещнала до сега.
Мамите, раждали нормално, пък може и другите да го притежават този ужасен “бонус”-хемороиди, как се справяте. Аз се сдобих с един при раждането, сега се чудя как да се разделя с него, но май веднъж появил се, няма махане.
А лохиите ви свършиха ли? При мен почти беше спряло всякакво течение, докато не отидох на консултацията след раждането. Как ме бръкна, какво пипна тази АГ, но след нея пак взе да ми зацапва тъмно. А уж каза, че всичко е наред и съм като нова.
Виж целия пост
# 164
Аз имам един хемороид от бременността,но не ме боли и не ми създава проблеми за сега. Няма да го пипам на този етап.
А лохиите ми свършиха преди няколко дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия