На море в Турция - тема 69

  • 94 375
  • 821
# 330
Полицая не прави проблем с изтекла книжка, застрахователя прави. При случка се ослушват
Виж целия пост
# 331
С приятели щяхме да ходим уикенда до Одрин, днес обаче видяха, че на мъжът паспорта изтекъл преди месец.... само момичето ще идва сега.. Дали може и той като вече е изтекъл срокът??
Майтапи те се нали.Твърдо Не.
Виж целия пост
# 332
На мен в началото на септември Юробанк не искаха да ми закрият банкова сметка заради валидност на личната ми карта до 16.08. та не знам дали ще го пуснат господина да мине граница.
Виж целия пост
# 333

 Тези които им изтичаха ноември документите - трябваше да се редят на опашки до 31 октомври и да подадат преди 1 ноември иначе глоба! ...от днес  имат удължен с три месеца срок до 31 януари.   
Вече дишаме по спокойно с изтичащи ноември документи - може и на 15-20 януари да подадем документите за подновяване.



Ами не е точно така. На тези, които им изтичаха до 31.10.20 имаха "служебно" удължаване с 6 месеца, т.е. до м. Март 2021 година. Сега е до 31 януари. Е, пишеше си, че това удължаване важи само за територията на България и е само за личните документи, но не и за международните паспорти.
Виж целия пост
# 334
gerata, точно така. Моята л.к., като е изтекла през август, имам срок до февруари да я сменя. В България нямам проблем с нея(очевидно имах - в банката Joy), но не мога да пътувам из Европа. С изтекли лични документи можеш само да се прибереш в България, за да си ги подмениш и то само от точка А до точка Б.
Виж целия пост
# 335
SunExpress започват редовни полети София - Анталия от май догодина, цените започват от 270 евро за двупосочен билет, полета на отиване е много късен, на връщане е добър.

https://www.sunexpress.com/

Засега това, което предлагат не е особено атрактивно като цени, дати и часове, но тези неща вероятно ще търпят промени и в някакъв момент това може да стане и добрa опция.
Виж целия пост
# 336
Здравейте! Свърши и нашата почивка в Турция от 10.10 до 18.10. От 2012 винаги сме ходили самоорганизирано, НО тази година бяхме с ТА. Малко предистория – около март тази година решихме да резервираме хотел и тогава започна ИП заради ковида. След това задължителни тестове. За септември месец светлина в тунела, но ние винаги ходим октомври месец и до последно не знаехме какво ще стане. Когато обявиха, че удължават срока за ходенето в Турция без тестове запазихме хотел с Турс клуб. Не знам какво толкова е превъзнасят тази ТА. Аз бях много разочарована. В 8.45часа ни искаха на автогара „Сердика”. Тръгнахме в 9.18 с гид Руми, пълен автобус и температура в София 13 градуса. Момичето се справяше добре, но в Истанбул се смениха и придружаващ гид ни стана Цветан. Ужасно противен човек. Първата му работа беше да оплюе своята колежка и да ни обясни, че при него няма да се случат тези разхайтени неща. При въпрос от наша страна, че ще пристигнем в 5 часа в хотела този нагъл човек ни отговори да не бъдем толкова сигурни, а ние пътуваме със собствен транспорт вече 3-4 години и знаем много добре пътя. И наистина в 5 часа бяхме в хотела. Буквално ни изхвърлиха от автобуса и ни казаха оправяйте се.
Ще направя сравнение с друга ТА, която също неуважаваме, но за мен те тогава имаха много добра организация. Говоря за 2012г. Тръгване от София в 11.30 часа и задължително минавахме през втория мост над Босфора в Истанбул и пак пристигане в хотела в Окуджалар в 8.45 часа. Представителят от Турска страна направи среща с нас и последния ден ни изпратиха факс в колко часа ще ни вземат.
Никой от Турс клуб не ни попита на кой тел. Имам Viber. И в момента, в който ни оставиха в хотела само тогава ни казаха кога да ги чакаме за връщане и бяха много разочаровани че звъняли на Viber и не се свързали.
На връщане поне ни взе друг представител Митко, който беше уравновесен и пътя мина леко около 18 часа.
Виж целия пост
# 337
Здравейте. Завърнахме се вчера от нашата, не особено планирана, почивка в Сиде - OZ HOTELS SIDE PREMIUM 5 * от 16 до 23 октомври. След като отказахме почивката си през август, поради двукратна смяна на датата на полета /подписвайки споразумение/, решихме че можем да си позволим едно октомврийско море. Избрахме този хотел, а и цената ни устройваше. Агенцията бе Емералд, а авиокомпанията ALK. Поради късото време, за 2 седмици свършихме административната част по резервацията. Комуникацията с агенцията бе бърза и без засечки. За първи път използваме Емералд и мисля, че са ок. Полетите с ALK бяха спокойни, с любезни и приветливи стюардеси. На отиване пътувахме с MD - 82 стар самолет, на който обаче седалките са с добро разстояние и ми бе комфортно на краката. На връщане с  Боинг 737 - отново хубав полет, но разстоянието между седалките ми бе малко. И двата полета бяха спокойни. В самолета при влизане се предлага минерална вода 0,5 л. Само дразнещото бе, че имаше една група за Вон резорт голдън коуст , която смърдеше на алкохол, а единия от тях без срам надигаше бутилка уиски в самолета. Жена му до него се смееше, все едно нищо не се случва. Жалка картинка. Но сега за хотела...Чист, красив, явно не пълен вече, но с любезен и работлив персонал. Не голяма територия , но пък с най-хубавия плаж, на който сме били в Анталия до сега. Стаята ни бе стандартна и се състоеше от едно двойно легло, едно единично и фотьойл, който се разпъваше и е подходящ за малко дете. Сейф и интернет безплатни, сет за кафе /Якобс/ и чай, а в хладилника минерална вода, фанта , пепси и натурални сокчета по 3 бр. Освен това зареждат и мин. вода 1,5 л. на ден. Обръщам специално внимание на отличния интернет - можехме на гледаме даже on-line филми и телевизии вечер. Басейна и пързалките не сме ги пробвали - ходехме все на плажа, който е на около 300 м. При влизане в хотела за първи път -  измериха ни температурата, дезинфекцираха куфарите и ни дадоха маски. При всяко излизане за плажа също на изхода ни се измерваше температурата, но на влизане  - не. В  целия хотел гостите се движеха без маски, въпреки предупредителните табели, но при влизане в ресторанта задължително се слага маска. Храната не бе толкова разнообразна, колкото други години /разбираемо е/ , но знаете че не можеш да останеш гладен в Турция и винаги има нещо, от което не си опитал. Храната беше ок. Имаше и тематични вечери - суши вечер или турската вечер, при които освен стандартните се предлагаха и характерни ястия. През деня работеха и снег-бар до басейна и бар на плажа , на които може да се храниш по бански. Както споменах ние ходехме на плаж. Пясъка е ситен и морето плитко на около 40 м. навътре. Съседния плаж бе на хотелите Камелия...Те не работеха и гледката на пустия им огромен плаж бе малко тъжна. Ние отивахме към 10 часа и винаги си намирахме шезлонги - не сме имали проблеми за това...Спокойно море, хубав пясък и температури около 30 градуса. Само един следобяд валя дъжд за кратко, но на другия ден пак бе слънчево и топло. Основните почиващи в хотела бяха руснаци и по-малко германци, поляци. Само ние бяхме от България. До сега не бяхме ходили през м. октомври и не ми беше правило впечатление държанието на някои руснаци. Втрещих се от желанието им да се пререждат и блъскат, макар хотела да е само около 50% пълен. От друга страна някои имат такова държание, все едно хотела е техен. Забавна гледка са. Е, има и нормални, разбира се...Срещу хотела има много магазини и може и там да си напазарувате подаръчета. За нас това е много досадно занимание и го приключихме за 1 час и за това не мога да дам подробности. Трансферите и комуникацията с посрещащата агенция Каланит турс бяха ок. При инфо срещата разменихме координати, инфо за застраховката и за екскурзии, но не сме се възползвали от тях. Момичето изрази възмущението си от алкохолната група от самолета, но явно има и такива същества. Като цяло сме много доволни от хотела, агенцията и октомврийското море. Е, да...мнението ни е субективно. Ако служебните ни ангажименти позволят, следващата година бихме искали отново да посетим Анталия през октомври.
Виж целия пост
# 338
Tedizonova, в кой хотел бяхте и ако може да разкажете за него . Благодаря!
Виж целия пост
# 339
Pemi, Благодаря за изчерпателния и полезен отзив. 😀 Като изключим тази година, в която за огромно мое съжаление не стигнахме до Турция, досега винаги сме почивали в края на май и средата на септември. Винаги ми е правило впечатление различният контингент туристи (най-вече руснаците) в началото и в края на сезона. Както няма проблеми с тях в началото на сезона, така разко им пада нивото в края, където блъскането, предреждането, виковете и крясъците стават ежедневие. Контрастът е толкова силно изразен, че няколко пъти съм си говорила на тази тема с местните представители на ТА. Според тях, след средата на септември цените за руските туристи падат драстично и оттам нивото на туристите рязко спада. 😀 Не е от хотела, от контингента е, но въпреки всичко не бих се отказала от късното море, просто спирам да ги забелязвам, и ги режа превантивно, когато станат хипер нагли. Досега винаги съм избягвала октомври, заблуждавайки се, че денят става по-къс и времето не би било подходящо за море, явно съм грешала дълбоко. 😀 Нямам търпение скапаният вирус да отслабне и догодина отново да можем да посетим любимата ни дестинация. 😀
Виж целия пост
# 340
Според сумата, която бяхме заделили избрахме хотел Астерия Кремлин Палас в Лара. Като пристигнахме в 5 часа в хотела оставихме багажа за дезинфенция, а ние се настанихме около рецепцията. Добре че лоби бара беше денонощен и си взехме кафе. Около 9.15 часа ни настаниха. Ние бяхме 2 възрастни и дете на 5 години. В стаята имаше една огромна спалня и диван. Най-голямата изненада бяха мебелите на около 20 години. Ние в толкова стар хотел не сме били. Веднага информирахме рецепцията, че детето няма къде да спи. Казаха да се върнем в стаята и всичко ще е наред. Дойдоха 2 камериерки и започнаха да разтягат дивана, но в момента, в който го разтягаха той се счупи. Тогава вкараха нещо подобно на походно легло и вече в стаята не можехме да се разминем. Отново отидахме на рецепцията да обясним,че не можем да сме в тази стая, но никои не ни обърна внимание. Веднага се свързах с турския представител, който започна да ми обяснява ще нищо не може да направи. След тормоз от моя страна около 3-4 разговора с него се съгласи да дойде на место. На другият ден се видяхме и той говори с рецепцията да ни преместят. Преместиха ни в друга стая, в която поне можехме да се разминем. Иначе в стаята си имаше всичко. Сейф безплатен, мини бар, който се попълваше всеки ден безплатно с 2 фанти,2 коли, 2 бири Ефес, 2 газирани води и 2 води. Сешуарът и климатика бяха много стари. Имаше и сед за кафе и чай, но ние не сме го ползвали. Като изключим старите мебели в стаята и приемем филосовски, че тя е само за спане всичко друго в хотела беше на ниво.
Имаше анимация, в която ние не се включихме. Не знам дали всеки ден, но ние е засякахме два пъти около басейна в 15.30 часа имаше девойка, която мяташе гюбеци, но беше приятно. Мини клуба работеше с предварително записани часове, но ние преценихме че заради ковида по-добре детето  да не го посещава. СПА центъра също беше с предварителни часове. В началото на почивката ни хотела беше пълен. На плажът нямаше шезлонги, но при даден бакшиш на служител той винаги ни намираше. Вечер в амфитеатъра имаше шоу, а след това имаше жива музика на открито. В пространството около лоби бара и рецепцията имаше човек, който свиреше на роял.
При всяко влизане в основния ресторант ни мереха температурата и раздаваха маски, който иска.
Храна имаше предостатъчно.
На обяд се хранехме около плажа и басейна. В рибния а-ла-кард през деня печаха риба. На друго место предлагаха гьозмели и бюреци. След 11.30 часа имаше сладолед- в Пушкин кафе два вида пакетиран и отделно във фунийка. В ресторанта Паша менюто беше с QI код. Коктейлите също.
Това че хотела е около 20 годишен площа му е голяма, има много дървета /палми,бананови и иглолистни/ и зелени площи.
Виж целия пост
# 341
Tedizonova пусни тоя пост за Турс в някоя от групите за почивки в Турция вув фейса и ще те направят на пестил. Прашинка не дават да падне върху лайняния имидж на тая фирма. Септември пратих дъщерята с тях, щото тая ТА дето пътуваме не предлагаха хотела, който искаше дъщерята. На отиване един бабуняк разпънала спален чувал и се напъхала вътре и спала. Смрад от нея, била е на 1 м от дъщерята. На връщане същата смрад, същия чувал, единственото положително е, че е била някъде по-назад. Рейс на отиване смотан, тесен, няма долу преграда за краката, на връщане не знам какъв е бил. Реакция на водачката зеро. На отиване до Кушадасъ някъде около 23 ч. На връщане не помня колко, някъде около 19-20. Прехваления турс клуб, нарочно е с малки букви, не е грешка.
Виж целия пост
# 342
Не мисля ,че има значение агенцията.Всичко е до възпитанието и усещането на всеки от нас.Нека не забравяме ,че с автобус пътуват хора с по ограничени финансови възможности и дългият път спомага някои да си покажат българските магарии.Аз също пътувам с автобус и с различни агенции и винаги ми е било странно как някой не могат да изкарат без храна 2-3 часа до следващата почивка и постоянно вадят нещо от чантите и умирисват всичко наоколо.Да не говорим за алкохол и салати .
Виж целия пост
# 343
тази година трябваше да сме във Вог, но поради независещи от нас причини го отложихме за 2021--но дори и когато го запазвахме 2019г цената му беше 3000лв/8 нощувки -незнам къде ги гледате тези цени 1400лв.


За кой месец и дата цената е 3000лв, че никъде в сайтовете не намирам цени и не мога да се ориентирам към кой месец да се насоча.
Виж целия пост
# 344
Според сумата, която бяхме заделили избрахме хотел Астерия Кремлин Палас в Лара. Като пристигнахме в 5 часа в хотела оставихме багажа за дезинфенция, а ние се настанихме около рецепцията. Добре че лоби бара беше денонощен и си взехме кафе. Около 9.15 часа ни настаниха. Ние бяхме 2 възрастни и дете на 5 години. В стаята имаше една огромна спалня и диван. Най-голямата изненада бяха мебелите на около 20 години. Ние в толкова стар хотел не сме били. Веднага информирахме рецепцията, че детето няма къде да спи. Казаха да се върнем в стаята и всичко ще е наред. Дойдоха 2 камериерки и започнаха да разтягат дивана, но в момента, в който го разтягаха той се счупи. Тогава вкараха нещо подобно на походно легло и вече в стаята не можехме да се разминем. Отново отидахме на рецепцията да обясним,че не можем да сме в тази стая, но никои не ни обърна внимание. Веднага се свързах с турския представител, който започна да ми обяснява ще нищо не може да направи. След тормоз от моя страна около 3-4 разговора с него се съгласи да дойде на место. На другият ден се видяхме и той говори с рецепцията да ни преместят. Преместиха ни в друга стая, в която поне можехме да се разминем. Иначе в стаята си имаше всичко. Сейф безплатен, мини бар, който се попълваше всеки ден безплатно с 2 фанти,2 коли, 2 бири Ефес, 2 газирани води и 2 води. Сешуарът и климатика бяха много стари. Имаше и сед за кафе и чай, но ние не сме го ползвали. Като изключим старите мебели в стаята и приемем филосовски, че тя е само за спане всичко друго в хотела беше на ниво.
Имаше анимация, в която ние не се включихме. Не знам дали всеки ден, но ние е засякахме два пъти около басейна в 15.30 часа имаше девойка, която мяташе гюбеци, но беше приятно. Мини клуба работеше с предварително записани часове, но ние преценихме че заради ковида по-добре детето  да не го посещава. СПА центъра също беше с предварителни часове. В началото на почивката ни хотела беше пълен. На плажът нямаше шезлонги, но при даден бакшиш на служител той винаги ни намираше. Вечер в амфитеатъра имаше шоу, а след това имаше жива музика на открито. В пространството около лоби бара и рецепцията имаше човек, който свиреше на роял.
При всяко влизане в основния ресторант ни мереха температурата и раздаваха маски, който иска.
Храна имаше предостатъчно.
На обяд се хранехме около плажа и басейна. В рибния а-ла-кард през деня печаха риба. На друго место предлагаха гьозмели и бюреци. След 11.30 часа имаше сладолед- в Пушкин кафе два вида пакетиран и отделно във фунийка. В ресторанта Паша менюто беше с QI код. Коктейлите също.
Това че хотела е около 20 годишен площа му е голяма, има много дървета /палми,бананови и иглолистни/ и зелени площи.
Това е възможно най-ужасният хотел в Анталия Лара.  Години наред отзивите за него са много негативни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия