Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 63

  • 36 293
  • 741
# 375
Тоест си започнала да се храниш високомазнинно нисковъглехидратно ли?
Виж целия пост
# 376
Ядях предимно ядки, фъстъци, леща, грах, броколи, яйца, млечни, месо, риба, пресни зеленчуци и плодове... Понякога (рядко) ръжен хляб, черен шоколад... Високомазнинно, високопротеинно нисковъглехидратно, далеч не "стриктно" или по някакъв режим. Слушах тялото си. То от самия спорт и/или метаболизъм организма ми искаше такива неща... Сега са ми "тежки", а да спортувам ме мързи, бързо се изморявам. Не мога да вляза в същия ритъм... а имам много по-голям мотив от преди...
Виж целия пост
# 377
Здравейте,

За контрола при д-р Тодорова трябва да пусна :

ТСХ, прогестерон и пролактин  в дните 19-21 ден
АМХ, ТАТ и МАТ не е уточнено

Моля за информация кои се поемат по каса, мога ли да ги взема от ендокринолог, отивайки с направление ( за прогестерон дали ще даде или трябва от гинеколог)?
Виж целия пост
# 378
Не мога за всичко да помогна, но ТСХ, МАТ и пролактин може от ендокринолог. ТАТ се плаща, за другите нямам представа.
Виж целия пост
# 379
Здравейте ,с хашимото съм и тази сутрин се събудих с болки в ставите и кръста ☹възможно ли да е от еутирокса който пия от 4 години.Доста често усещам такива болки .Преди като не вземах хормон нямах никакви проблеми и болки,нито стави нито корем,сега от 4 години с него не се чувствам добре .А имам от 25 години хашимото хах.
Виж целия пост
# 380
Аз свързвам подобни болки с липса на микроелементи и/или витамини.
Поне при мен е така.
Обикновено е я вит. Д, я някой от Б-групата ( взимам комплекс), или магнезий.
Виж целия пост
# 381
Здравейте, бихте ли ми казали дали има някаква зависимост между фт3 и фт4 ? примерно обикновено и двете ли са завишени/понижени или може едно да е нагоре, другото надолу.
Значи не знам как да се разправям с тези лекари- веднъж ходих пуснаха ми само мат и тат. Втори път ходих пуснаха ми фт4 и тсх... веднъж не ми ги пуснаха всичките...
Мат и тат излязоха леко над референтните стойности-  буквално единици. После фт4 излезе 12 от 23 максимум. Тсх е 3.3 от 4 максимум. Ехографа бил супер. Заслужава ли си да ходя пак да ме дупчат на частно за фт3 или щом фт4 е окей,  както и другите неща горе долу, мога да приема, че съм здрава
Виж целия пост
# 382
На мен не ми изглеждат много ок тези стойности. Прочети първа страница, мисля, че имаше и препоръчителни стойности...
Виж целия пост
# 383
Стелияна,
Заслужава си да си пуснеш и 4-те заедно в една и съща читава лаборатория, а не да правиш “сбирщайн”. Така ще добиеш цялостна представа за нещата. Тогава, ако има нужда, ще си пуснеш и други допълнителни (витамини, минерали, КЗ и т.н).
Виж целия пост
# 384
Здравейте, предстои ми преглед при ендокринолог. Разбрах, че доктор Катя Тодорова е много добра и си заслужава посещението, но ще може да си запазя час чак през ноември. Можете ли да препоръчате друг такъв специалист, който да посетя по-скоро или да си чакам ноември?
Пиех хормон само през бременността, назначен от гинеколога, после го спрях постепенно.
TSH ми се е завишило, още кърмя, детето е на година и 10 месеца.
Ако може и да ме посъветвате освен пакет щитовидна какви други изследвания е добре да пусна предварително.
Благодаря на съдействалите!
Виж целия пост
# 385
Здравейте, бихте ли ми казали дали има някаква зависимост между фт3 и фт4 ? примерно обикновено и двете ли са завишени/понижени или може едно да е нагоре, другото надолу.
Значи не знам как да се разправям с тези лекари- веднъж ходих пуснаха ми само мат и тат. Втори път ходих пуснаха ми фт4 и тсх... веднъж не ми ги пуснаха всичките...
Мат и тат излязоха леко над референтните стойности-  буквално единици. После фт4 излезе 12 от 23 максимум. Тсх е 3.3 от 4 максимум. Ехографа бил супер. Заслужава ли си да ходя пак да ме дупчат на частно за фт3 или щом фт4 е окей,  както и другите неща горе долу, мога да приема, че съм здрава

Стойностите не са наред въобще ФТ4 е ниско, ТСХ е висок....както са казали на първа страница има информация. А точна зависимост няма, т.е. това високо онова ниско. В смисъл принципно по учебник трябва да има, но почти никога не е така, не може по едно изследване да съдиш какво би било друго. Не чакай лекар да ти пусне всичко, половината неща не са по каса първо, второ не смятат за нужно. Отиваш и си пускаш сама целия щитовиден пакет, ако искаш да си наясно.


M_Oliviya според мен е редно да се провериш за най-честите дефицити на витамини при проблем с щитовидната - В12, вит.Д и желязо.
Виж целия пост
# 386
Добро утро! Малки, сърбящи червени пъпчици,разположени на петна по ръцете могат ли да са симптом или са само при мен?
Виж целия пост
# 387
Симптом на какво?
Виж целия пост
# 388
На Хашимото не са симптом
Виж целия пост
# 389
Вероятно е алергична реакция към нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия