Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 63

  • 36 290
  • 741
# 420
Гнила ябълка, глупости значи, егати непрофесионалният коментар. При мен например се оказва че е недостатъчно натрупване на костна маса още в юношеството. Като се прибера в къщи ще погледна какви изследвания са ми пускали, но при мен на на шийката на бедрото е 4,7, което е доста повече от твоите. Предлагат ми инжекции, само с някакви хапчета и вит Д няма да стане. Ревматолозите също се занимават с остеопороза. За Начев конкретно нищо не мога да кажа нямам лични впечатления. Може би както всичко друго в нашата държава е добре да отидеш при двама специалиста, аз лично се консултирах с ревматолог и двама ендокринолози, двама са за Пролия, един за Бонвива. Още се ослушвам за инжекциите, но може би е неизбежно.
Ако пиеш витамин Д, но не можеш да си вдигнеш нивата, смени продукта и виж пиеш ли магнезий.
Виж целия пост
# 421
Аз бях на преглед при ревматолог, изписа ми за пиене фосаванс,но не съм го взела още и аз се бавя... Предписа ми вит Д, за вит К 2 нищо не спомена. Знам, че се пият заедно с магнезий. Общо взето прегледа беше 5 мин.
Виж целия пост
# 422
Видях, че Фосаванс съдържа биофосфонат и витамин d3, то и Бонвива и Пролиа са от групата на биофосфонатите.
Ами, зная какво да ти кажа, хубаво е, че си се насочила за още някоя мнение. Къде ти правиха остеоденситометрията, на гръбнака или бедрената шийка?
Виж целия пост
# 423
Правих на две места в център д-р Каменов и в Александровска б ца и двата апарата са добри.На цял гръбнак и тазобедрените стави.
 И това намерих,но разбиращите нека го разтълкуват, аз не съм наясно.Каква е връзката между заболяването на щитовидната жлеза и остеопорозата? Цитат от сайта на Британската тироид фондация
"Хормонът на щитовидната жлеза влияе върху скоростта на заместване на костите. Твърде много хормон на щитовидната жлеза (т.е. тироксин) в тялото ви ускорява скоростта, с която костите се губят. Ако това се случи твърде бързо, остеобластите може да не успеят да заменят костната загуба достатъчно бързо. Ако нивото на тироксин в тялото ви остане твърде високо за дълъг период или нивото на тиреостимулиращия хормон (TSH) в тялото ви остава твърде ниско за дълъг период, тогава съществува по-висок риск от развитие на остеопороза. Има също така доказателства, че хората с ниски нива на TSH могат да загубят костите с по-бързи темпове от тези с нормални нива на TSH, дори когато измерването на тироксина в кръвта е в нормалните граници, но това все още се изучава." Да го разтълкуваме това: хората на синтетичен хормон при високи дози ,когато е потиснат TSH са с повишен риск от остеопороза. Утре ще дам линк към публикация как точно потиснатия TSH влияе отрицателно на резорбцията на калций в костите и тка предизвиква и остеопороза- За сега британския линк https://www.btf-thyroid.org/thyroid-disorders-and
Виж целия пост
# 424
При мен се появи един стар проблем, не мога да разбера на какво се дължи: нямам сила в мускулите.
Днес пуснах прахосмукачка. По някое време едва я подмествах, ръцете са ми като отмалели, ако ги вдигна нагоре и много бързо не мога да ги държа.
При краката проблемът се появява при каране на колело, при вървене нямам проблем.

Суплементирам Б12, Д.
Въглехидратите са намалени, но в никакъв случай драстично, гледам да са от бобови, плодове, зеленчуци. Ориз и картофи също ям, 1 път в седмицата, престоели.
Чудя се от какво е, преди имах същия проблем. Мислех си, че е от нисък феритин+висок инсулин. Сега не мога само с този симптом да пусна феритин и се чудя....
От инсулиногенните храни вчера ядах риба, млечни много не ям.
Виж целия пост
# 425
Споделям за пиещите т3 един съществен симптом на предозиране. Преди време писах, че фт3 ми е 110%, а фт4 -19% от реф стойности. В крайна сметка реших от 8 да сваля на 6,25 т3 и да вдигна малко т4. Та, симптома, който смятах, че е хипогликемия рано сутрин или липса на желязо (слабост, замайване, причерняване, треперене), се оказа от предозирането на т3. Седмица, след като свалих дозата, постепенно всичко изчезна и вече се събуждам нормално, без каквито и да било неприятни симптоми. Установих го, че е от т3, защото миналата седмица си разчупих хапчето лошо и остана на 3 вместо на 4 части. След бързото натрупване на третия ден лъжливите хипоглекимични/желязодефицитни симптоми се върнаха. На другия ден не пих т3 и днес всичко отново е наред😉

Jerami, мм говореше за зависимост на натрупване на вит Д спрямо ниско тсх, а не ниско тсх/остеопороза. Казвам го от гл точка на това, че остеопорозата не зависи само от вит Д, което всички знаем, разбира се. Ако имаш повече инфо, сподели🙂
Виж целия пост
# 426
Аз започнах да пия Л тироксин преди по-малко от месец. Започнах да усещам подобрение, имах повече сили, замайването на главата спря, но от седмица имам главоболие. Страдам от хронично главоболие от дете, но напоследък е като мигренозно, никакви лекарства не го спират. Намалява и пак. Чудя се дали е възможно от лекарството, дозата не ми е висока-50 мг три дена и 25 мг 4 дена. Мерих кръвно, днес е ниско, леко ме боли главата. Като се усили болката забелязвам, че и кръвното се вдига максимум стига 125/85.
Виж целия пост
# 427
Момичета, моля за мнение за днешните ми изследвания. В края на август бях с тсх почти 4 и фт4 16, пия 75 Еутирокс. Не ми се вдигаше дозата, както писах тогава и оставих нещата така, със същата доза. Днес излиза съвсем различно нещо, даже се зачудих да не би да са грешни резултатите. Антителата ми бяха много високи само по време на втората бременност. След това спаднаха сами. Ехографски жлезата ми е ок, няма никакви данни за Хашимото. Има само един възел, който казват, че е ок и не расте през годините. Вече не знам Хашимото ли имам, хипофункция ли или какво. Според лекарят имало 3 критерия за Хашимото: ехографски образ, стойности на хормони и антитела. Ако са налични две от три било Хашимото, ако е само едно, както при мен, било само хипофункция... Не че има кой знае какво значение. Факт е, че жлезата ми е ок, а по неизвестни причини не работи и без хормон не става. Дозата сега пък излиза, че трябва да я намалям едва ли не. Няма да я пипам и след месец-два ще пусна нови изследвания, тогава сигурно трета стойност ще излезе Laughing

fT3, fT4, TSH      Профил   *   *
FT3      3.39   pmol/L   3.10 - 6.80
FT4      15.10   pmol/L   12.00 - 22.00
TSH      1.09   mkIU/ml   0.27 - 4.20

Anti - Tg      28.40   IU/mL   До 115.00
Anti - TPO      9.00   IU/mL   До 34.00
Виж целия пост
# 428
Мон... въобще не си за намаляване на доза Т3 е много нисък , Т4 също трябва да е поне  17 иначе си в хипофункция.  А това, че структурата на жлезата по видеозон е ок, не значи че функционира добре.


Бонго затова тук не смеят да изписват Т3, те Т4 едвам дозират който видно е по-лесен за дозиране.  Иначе изследвания пускала ли си или още не?
Виж целия пост
# 429
Още не съм. Чакам поне края на този месец да е-45 дни, макар че съм подръжник на 60 дни. О, аз, ако чаках ендо да ми изпише т3 и да ме дозира, досега щях да съм член на психиатрията. Даже вече се насочвам лека-полека към дозиране спрямо това как се чувствам и дали имам симптоми. Добре ли съм, дори и да не са толкова оптимални резултатите, не пипам дозите. Единствено зимата ми трябва 75 т4. Иначе лятото до септември с 62,5 съм ок. Очевидно и т3 ще стопирам на 6,25, като напълно достатъчен. Дори и фт3 да се окаже на тази доза не толкова оптимален, го оставям така, защото се чувствам чудесно.
Виж целия пост
# 430
Бонго, ти какъв препарат пиеш? Извинявай ако си писала, не съм обърнала внимание.
Виж целия пост
# 431
Гръцкия Т3 25 и L-тироксин 75.
Виж целия пост
# 432
Здравейте от една доста уплашена жертва на Хашимото. Започнах инвитро процедура с ТСХ 1.00 и т3 и т4 малко над долните референтни стойности. След стимулацията и лекарствата изчаках теста, той се оказа положителен и направих контролни изследвания. ТСХ гръмна с показание 11.50, а т3 и т4 са спаднали почти до долните референтни стойности. Изпаднах в пълен ужас, веднага звъннах на лекаря си и той ми вдигна дозата от 75 на 125. Моля ако има дама в подобна ситуация нека ми пише, защото съм много уплашена как това рязко покачване може да се отрази на ранната ми бременност и състоянието на плода. Чета ужасни неща в медицинските статии....лекаря ми каза, че всичко е въпрос на късмет Sad
Виж целия пост
# 433
Здравей, знам, че е нормално да се повиши до 4 пъти при бременност, доц. Русев ми го е казвал, каза да не пускам TSH с ЧХГ.

Здравейте от една доста уплашена жертва на Хашимото. Започнах инвитро процедура с ТСХ 1.00 и т3 и т4 малко над долните референтни стойности. След стимулацията и лекарствата изчаках теста, той се оказа положителен и направих контролни изследвания. ТСХ гръмна с показание 11.50, а т3 и т4 са спаднали почти до долните референтни стойности. Изпаднах в пълен ужас, веднага звъннах на лекаря си и той ми вдигна дозата от 75 на 125. Моля ако има дама в подобна ситуация нека ми пише, защото съм много уплашена как това рязко покачване може да се отрази на ранната ми бременност и състоянието на плода. Чета ужасни неща в медицинските статии....лекаря ми каза, че всичко е въпрос на късмет Sad
Виж целия пост
# 434
Момичета, имам два въпроса, вероятно сте ги коментирали, но нямам възможност да преглеждам подробно темите. Не знам какво се случва с еутирокс-а, но от известно време го няма. Аз приемам по 100 мг, в аптеката ми казват, че няма грижи да го сменя с л-тироксин, но сякаш малко се притеснявам. Та, преминавали ли сте от едното към другото лекарство и как се чувствате?

Вторият ми въпрос е свързан с кърменето. Имам си хашимото, предстои ми раждане и ме предупредиха да не се надявам да кърмя, защото не се получавало с тези хапчета. Така и не разбрах, кърмата ли спира, намалява ли, какво се случва въобще? Вярно ли е наистина?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия