Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 69

  • 44 285
  • 750
# 540
А и събира мъхчета и се цапа. При чистене се закача и пречи, досадно е.
Виж целия пост
# 541
За харесване и аз харесвам влечащи пердета, ако му се занимава на човек да пере и глади по-често пердета. Аз минах през този период, пак ми се иска, но ме понамързява. А и трябва да се вижда целия прозорец, иначе си губи смисъла, ако има мебел пред него.

Аз нали съм Монк, искам хубави равномерни плохи, при по-дългите се разваля подредеността. Безспорно дългите ефирни пердета са по романтични и интересни, привличат погледа към прозореца, въпрос на избор. Аз най-често пердета сменям Satisfied . Дългите се скъсяват много лесно Simple Smile

Аз съм за пердета на цяла стена, вариант 1 както каза ЧС 1-2 см над пода, вариант 2 - 10 см и повече по-дълги за да са опрени на пода. За втория вариант много зависи от материята, ако е мека изглеждат по добре, при остра и твърда не полкова.

Скрит текст:

Виж целия пост
# 542
Стои красиво да се влачи пердето по земята, безспорно.
Но за мен не е практично - цапа се повече частта, която се влачи. Винаги има опасност да бъде настъпена тази част или да се спънеш в нея (аз съм си определенонепохватна), а при наличието на играещи си в помещението деца може да бъде и опасно (за тях).

За мен, като любител на светлината, цяло перде означава, че дори да се прибере, пак ще закрива част от прозореца. Ако пък освен прозорец има и балконска врата, която се ползва често (поне през топлата част на годината), цяло перде означава да се надипли по-нагъсто пред прозореца, а пред вратата да стои без перде. Иначе нон-стоп ще има дърпане напред-назад. Затова предпочитам на 2 части, с рационални мотиви, не естетически.
Виж целия пост
# 543
Аз имам пердета само в спалнята и те са бели прозрачни, хем по уютно е с тях, хем да не ни гледат съседите през деня Simple Smile.
В детската сина ми категорично не искаше перде и е само с щори.
Виж целия пост
# 544
Доста обсъдихме пердетата .. но мисля, че за едно всички сме на еднакво мнение - внасят толкова уют в дома.

Можете ли да ми дадете идеи за захващането на завесите?
Тези дреболийки изобщо не ми допадат, а в Габрово и Търново намирам само от тях.


 
Даже ми се струва, че няма да държат завесата.
Виж целия пост
# 545
Дреболийките мачкат завесите.
Виж целия пост
# 546
Държат, аз тези дреболийки ги ползвам зимата за да не пречи пердето на радиаторите и съм много доволна.  Но и за да го прибират настрани стават.

Нещо такова за илюстрация на идеята:

Виж целия пост
# 547
При мен съм с такива с магнитни "закопчалки" Simple Smile
В три от стаите са такива
Скрит текст:
в на девойката са със седефени кръгове и шифонена вързанка (нямам снимка). Само в едната стая се разкачат редовно, но не съм забелязала да мачка завесата кой знае колко Thinking
Виж целия пост
# 548
Аз пък обожавам пердета до пода. Буквално да докосват земята. Стоят ми уютно и топло.

Joy Аз пък точно обратното. Пердетата ги правя колкото да покрият прозореца. Стената под пердетата обичам да ми е на показ. Мога да допра нещо на нея под прозореца.
Виж целия пост
# 549
И аз си признавам,че обожавам пердета до земята,че и малко повече
Слабост са ми 🥰
Виж целия пост
# 550
И на мен много ми харесват. А досега не съм имала такава. Но живот и здраве на следващото място такива ще са.
Виж целия пост
# 551
Менделеевка, от какъв плат ти е тънкото перде? Досега не съм имала такъв тип пердета, а хола ми е с две стени френски прозорци и се налага да сложа и съм в голяма дилема.
Виж целия пост
# 552
Менделеевка, разкошни са Simple Smile, както и спалнята, тази дължина ми е идеала за перде.
Виж целия пост
# 553
Менделеевка, от какъв плат ти е тънкото перде? Досега не съм имала такъв тип пердета, а хола ми е с две стени френски прозорци и се налага да сложа и съм в голяма дилема.
От органза. В хола съм с френски пердета пак до земята,но ленени. Обещам утре да ги снимам ,за да добиеш представа.
Виж целия пост
# 554
Много ще съм благодарна Flowers Hibiscus!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия