Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 9- ма тема

  • 56 010
  • 831
# 375
Аз не мисля, че човека пита за локация, блокове, далекопроводи. Щом сериозно обмисля покупка там, значи би трябвало да е ходил на място и да е видял къде точно се намира, на какъв етап е, какво има в близост и т.нат.
Нещо интересно едва ли може да се каже, блок като блок, ще има тец, зидариите са с уж хубавите тухли porotherm. Достигат до мен отделни слухове, че заради далекопроводите са взели трудно разрешително за строеж и можело да има и проблем с акт16, но това е достигнало до мен от 3ти човек и няма как да знам дали е истина или не. По-скоро ми се струва на нещо скалъпено.

Та, ако ти харесва някакво жилище там и ти допада локацията не виждам защо да не се купи нещо там.

Така е адаш.
Далекопроводите не ме притесняват. Те са далеч от апартамента. Последните етажи нали ги издърпват навътре и вече не е толкова наврян в другите сгради Grinning - е вярно, че гледката ще е панелен блок, но като искаш безсрамно голямо жилище за поносима сума се примирявам с тези неща.
Както каза технически дали да се притеснявам за нещо? Или проблеми при строителното изпълнение?
Виж целия пост
# 376
Имам усещане, че района там ще стане доста натоварен, както са почнали индуструалната зона да я застрояват.
Виж целия пост
# 377
Имам усещане, че района там ще стане доста натоварен, както са почнали индуструалната зона да я застрояват.

Абе и аз си мисля, че след време цялата северна промишлена зона ще си отиде. Не й е мястото в "широкия център" Grinning
Виж целия пост
# 378
Като засегна големи площи за малко пари за мен най-много си струва този вариант във Виница и то в по-централната част на 10на метра нагоре или надолу от булеварда. Иначе не бих взел някъде да ми е гадно, но да имам големи площи. Вярно Виница е далеч, ама поне няма да си казваш здрасти със съседа.
Виж целия пост
# 379
Виница далеч? 

Владиславово 408 блок  къде е тогава според теб или   Ракитника?
Виж целия пост
# 380
Всеки има различни приоритети. Аз търся комфорт.. Тези две деца да имат пространство и да ми слязат от главата. И да сме близо до баби и Молове Grinning. Аз от гледки не се впечатлявам особено (От доста хора съм чувал, че на гледката се радваш първата година. После ти ставала безразлична).
Виж целия пост
# 381
Така е адаш.
Далекопроводите не ме притесняват. Те са далеч от апартамента.

Според мен се консултирай със специалист колко далеч е безопасно - най-малкото в Google веднага ти излизат такива неща:

https://stroidok.ru/bg/allowable-distance-to-the-lap-the-distanc … to-the-fence.html

все пак имаш и деца - по времето на соца са се спазвали някакви елементарни правила относно тези безопасни зони и според мен не е случайно, че не са били застроени.  Вярно, в днешно време всичко убива ...

Meн лично това ме спря да гледам тази сграда и сградата на Комфорт на ул. Фантазия в Трошево.

Малко реклама:

https://www.investor.bg/bylgariia/451/a/bezkompromisno-kachestvo … vyv-varna-314844/
Виж целия пост
# 382
Виница далеч? 

Владиславово 408 блок  къде е тогава според теб или   Ракитника?

Ами много е важно да се казва далеч спрямо какво? Иначе далеч и близо са много разтегливи понятия. Далеч спрямо Катедралата, Спортна зала, Аспарухово, Метро или нещо друго?
Отдавна Виница не е откъснат от Варна. Целият път вече е застроен. Реално като разстояние с някакво моторно превозно средство е много малко. Пеша ще е малко тегаво по баира, но не е невъзможно.
Виж целия пост
# 383
Така е адаш.
Далекопроводите не ме притесняват. Те са далеч от апартамента.

Според мен се консултирай със специалист колко далеч е безопасно - най-малкото в Google веднага ти излизат такива неща:

https://stroidok.ru/bg/allowable-distance-to-the-lap-the-distanc … to-the-fence.html

все пак имаш и деца - по времето на соца са се спазвали някакви елементарни правила относно тези безопасни зони и според мен не е случайно, че не са били застроени.  Вярно, в днешно време всичко убива ...

Meн лично това ме спря да гледам тази сграда и сградата на Комфорт на ул. Фантазия в Трошево.


Според гугъл - 90-100 метра. Мисля че ще се живее Grinning
Виж целия пост
# 384
Още малко информация какво се случва във Варна от очите на брокерите:

https://www.investor.bg/bylgariia/451/a/bylgarite-dominirat-sred … nomorieto-315065/
Виж целия пост
# 385
Знам, че вероятостта е малка, но  все пак някой може ли да познае по тази снимка къде се намира сградата ? В обявата пише в в. Трошево,  в близост до Мол Варна, ама като знам какви описания се правят ...Та ако някой има идея, щще съм благодарна да я сподели
Виж целия пост
# 386
Здравейте, какво мислите за тенденцията за вкарване на допълнителни клаузи в нотариалния акт, които забраняват неща като промени на архитектура, инсталации,  премахване на стени, инсталиране на външни щори, простиране над нивото на терасата и др? Бихте ли купили имот при такива условия?
Виж целия пост
# 387
Да, бих купила, трябва да се спре с това безразборно творене на всеки по фасади с различни дограми, цветове, конструкции и щори. Живеем в такава сграда, в НА е записано каква е глобата при паркиране на чуждо паркомясто, абсолютна забрана за остъкляване на тераси, избрана е фирма за външни щори и перголи - ако някой иска да си прави ще бъде в дизайна на сградата. За вътре не зная - ние не сме пипали нищо, но и вътре без конструктор аз не бих променяла...
Виж целия пост
# 388
Аз съм За тия клаузи, които забраняват пипането на фасадата. За другите не съм сигурен доколко могат да се спазват и контролират, след Акт16 може да буташ стени, да си промениш инсталациите. Някои строители/инвеститори дори ги предлагат тия неща още преди да е започнал строежа, да ти спестят на теб едно събаряне и/или промяна на ел и ВиК, срещу някакво заплащане разбира се. Простиране над нивото на терасата? Сериозно ли има такива клаузи.
Виж целия пост
# 389
Приветствам такива текстове, при равни други условия бих предпочела такава сграда пред друга, в която всяка коза си е за своя крак и остъклява, приобщава, променя предназначение, набива климатици където падне и т.н., и крайният резултат е нещо като гледка от максуда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия