Дистанционно обучение за учениците-Teмa 7

  • 33 188
  • 801
# 390
Това преиграване с носенето на маски в училище вече е прекалено! Децата ще носят маски максимум по 10-ина минути няколко пъти на ден и няма никаква драма в това.
Виждам, че се заформят протести, бойкоти и какви ли не други мероприятия, защото родителите не са успели за 6 месеца да научат децата си да спазват определени хигиенни норми. И да не ми говорят, че щели да се задушат - пълно безумие, мрънкане, нежелание да се спазват правила и малоумие. По този начин поставят в риск околните, а това трябва да е наказуемо и да се налагат глоби.
Самият министър няколко пъти се изказа най-разумно и добронамерено, че решението за носене на маски само в междучасията и в общите помещения, а не непрекъснато в час, е взето именно, за да бъдат максимално облекчени децата. Учениците с медицински проблеми ще бъдат освободени от това задължение въз основа на удостоверение от съответния лекар.   
Едно поколение от все недоволни и мрънкащи хора възпитава друго подобно безотговорно потомство. Изглежда пресилено, но е факт.
Виж целия пост
# 391
Ще носят к в ГТ, ма там си е нужно, макар че вчера ползвах ГТ и поне половината хора не бяха с маски. За ГТ да въведат и ръкавици, толкова е гнусно Sad Имаше и един пияница. Необезпокояван, без билет, маска...
Виж целия пост
# 392
Дневна форма на обучение в електронна среда. Би трябвало да е ДФОЕСР.Joy
Не знам дали е пропаганда., но дори се появи чисто нова тема за заявленията. Или не се чете, или има някаква друга причина.
може ли линк?
Виж целия пост
# 393
Чак пък пропаганда, хайде, моля ви! Просто се разяснява, има хора, които не са чували за тази опция, за тази нова форма. И как да чуят, като в 90% от училищата не са чували? И в РУО-тата не бяха чували. Колкото повече информация, толкова по-добре. Въобще не допускам някой привърженик на присъственото да се поддаде на пропагандата в тая или която и да е друга тема.
Виж целия пост
# 394
Ще носят к в ГТ, ма там си е нужно, макар че вчера ползвах ГТ и поне половината хора не бяха с маски. За ГТ да въведат и ръкавици, толкова е гнусно Sad Имаше и един пияница. Необезпокояван, без билет, маска...

Така е, когато липсва контрол и се разчита единствено на "отговорността" на индивида.
Не само в училище, в ГТ, в аптеките, но и във всяко друго затворено публично помещение се носят маски. Децата трябва да го знаят и да са научени да го спазват. Не виждам някакъв проблем от носенето на маски при моите две деца. Големият е в 7 клас и в момента ходи на индивидуални уроци по два предмета, където му се налага да стои с маска по два часа няколко пъти в седмицата.
Държа на присъственото обучение в училище, но трябва да се спазват правилата, за да не преминем всички на дистанционно. За мен това е много по-пагубно за децата от носенето на маски.
Виж целия пост
# 395
А шведите не носят маски в училище ......
Виж целия пост
# 396
А шведите не носят маски в училище ......

Шведите също така не дават кислород на влошените случаи, дават им морфин, за да си отидат тихо. Една спестена от бюджета пенсия. Не ги давай за пример.
Виж целия пост
# 397
Шведите, ах, шведите! Шведите и мерки спазваха, за които ние можем само да мечтаем като поведение и съзнание, дори тук се писа и за ваксините как не са задължителни, но хората се ваксинират на 90 процента, и за класовете, и за дистанцията.
Ако ще се сещаме за разни държави, нека се сетим и за Италия, когато се говореше, че домовете са пламнали, защото на персонала са му забранили да носи маски, защото пациентите се плашели.
За мен интригата е къде е границата между рационалните, медицинските въпроси за предпазването и т.н. и между социалните, емоционалните, икономическите и политическите въпроси.
Виж целия пост
# 398
Интригата е точно в границите, много си права. Затова дискутираме. За мен маски в училище за ученици до 7 клас в час е извън границата на необходими мерки.

Шведите и държавата им са ми много антипатични по ред причини, ползвам ги за пример за ползата или липсата на такава от целодневното носене на маски в училище.
Виж целия пост
# 399
Ще го кажа така - когато станем като шведите, тогава и ще може да си говорим за маските. Кое от това, което шведите имат като ресурси и ние го имаме (всякакъв ресурс, плюс човешкия такъв), за да ни остане кахър за маските?
Виж целия пост
# 400
При нас нали няма да се носят маски целодневно в училище. Затова и няма какво да се роптае предварително срещу нещо, което не се изисква.

В Гърция например тръгват с маски. Тъкмо ще сравним има ли разлика.
Виж целия пост
# 401
Те гърците с SMS ходиха за хляб. И испанците. На мен лично това ми се струваше безумно ограничение. Повечето решения за борба с вируса са политически решения, демек колко сме загрижени и ви пазим.
Всъщност глупавите забрани не помагат, само изнервят хората. Ограниченията трябва да са смислени, да са обяснени много добре, да са разгласени и мотивирани и да не противоречат на здравия разум.
Виж целия пост
# 402
Надявам се не се докараме като Испания по време на ограниченията, за да започне да ни се вижда смислено.
Виж целия пост
# 403
Испанците никога не са ходили със смс за хляб.
Виж целия пост
# 404
Вероятно ръстът на заразените е свързан с неспазаване на мерките в частния живот и в офисите - събират се роднини и приятели, които не спазват дистанция, както и служителите по офисите не ходят вътре в работните помещения с маски, заразяват се, а после го пренасят в семейството...
Има една особеност при спазването на мерките - трябва да се спазват повсеместно и без никакви изключения, за да бъдат максимално ефективни. А дисциплината не е силна черта на повечето хора...
Испанците и италианците дадоха твърде много жертви. Затова знаят цената и не протестират. Дано не се налага и ние да я узнаем, каквито сме многознайковци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия