Нашите цветя - обща тема 3

  • 30 686
  • 743
# 150
Наистина прекрасна тема! И красота, и атмосфера!
Виж целия пост
# 151
Two HeartsTwo HeartsИ аз затова съм тук, не че съм голяма цветарка.
Зареждащо ми е и много разпускащо след работа!
Two Hearts
Виж целия пост
# 152
Венета,и ние имаме мравки на терасата. ММ купи някаква пудра ,според описанието внасят я в гнездото и умиратат.Сигурно и при вас има такива препарати.
Виж целия пост
# 153
Венета,и ние имаме мравки на терасата. ММ купи някаква пудра ,според описанието внасят я в гнездото и умиратат.Сигурно и при вас има такива препарати.

Натуся, аз имам някакви кристали, които се разтварят във вода и с този разтвор се поливат цветята. Исках обаче да опитам с безобидни средства, заради почвата, нали там е сега джоджена и затова не искам да ползвам химикали. Но аз така или иначе искам да махна джоджена от там и като сложа цветя, не е толкова лошо ако използвам химикали. В краен случай, ще опитам и с този препарат и чак тогава ще сменям почвата ако е необходимо.
Никога не е било като тази година. Винаги са се разхождали мравки, но не е имало тяхно гнездо и никога цветята не са имали въшки. Тази година, че мравки, че въшки, че памуклийки, ужас е.
Купих доста луковички за лалета и други пролетни цветя. Мисля там да ги засадя, където сега са мравките, да видим какво ще се получи, а и да видим да не си променя мнението до тогава. Но догодина ще видим, кое къде ще е. Някои от луковичките ще засадя по-късно есента, за да поникнат рано на пролет, а други ще засадя рано на пролет, за да цъфнат по-късно. Да видим дали ще се получи.
Виж целия пост
# 154
Значи,луковиците на лалета, нарциси и зюмбюли сега ли си е времето? Аз си мислех към края на октомври!
Виж целия пост
# 155
Значи,луковиците на лалета, нарциси и зюмбюли сега ли си е времето? Аз си мислех към края на октомври!

Да, към края на октомври, като се захлади, преди да е станало прекалено студено и земята не трябва да е замръзнала. Зависи къде живее човек и какви са температурите. В една фирма, която продава цветя бях чела, че ако се засадят луковиците на есен, цветята се появяват на пролет, а ако се засадят рано на пролет, цъфтят по-късно, някъде края на май - юни. Ще опитам, пък каквото стане. Blush
Виж целия пост
# 156
Пролетните луковички май искат студена фаза, преди се събудят. Може и сега да се засадят, ако не е съвсем горещо. Аз засадих нарциси в есенните сандъчета, които няма да прибирам. Надявам се да тръгнат по-рано през пролетта.
Виж целия пост
# 157
Благодаря! При нас най-голямото студено е +3°... За захлаждане все още не се говори. Много топло може попитам да забави, или да забърза растежа на цветята!? За първи път извадих луковиците, защото все нещо ми ги изяждаше. Но сега ме е страх да не ги унищожа от незнание.
Виж целия пост
# 158
Аз преди една година садих луковички на лалета и кокичета пролетта, понеже тогава ми ги донесоха, но не цъфнаха дори май - юни, чак на другата година цъфнаха.
Виж целия пост
# 159
Благодаря! При нас най-голямото студено е +3°... За захлаждане все още не се говори. Много топло може попитам да забави, или да забърза растежа на цветята!? За първи път извадих луковиците, защото все нещо ми ги изяждаше. Но сега ме е страх да не ги унищожа от незнание.

Danilu, предполагам, че много топло, може да го забави. Аз моите лалета мисля да ги засадя в кофички и понеже имаме един хладилник в стаята където са градинските уреди, да ги сложа в него. Така или иначе по това време на годината в него няма нищо, тъкмо ще има място за кофичките. Надявам се като постоят там през февруари, март и после като ги изнеса навън да се получи. При нас май, юни често са дъждовни и хладни, но ако се случи догодина да е топло, тогава не знам. Да видим първо какво време ще имамe, че понякога човек се кани да направи какво ли не, но не винаги се получава.
Колкото до изяждането на луковиците, тук при нас продават едни кошнички в които да се поставят и засаждат заедно с тях, за да не ги изяждат животинките. Доколкото знам това са къртиците, но знам ли, може да има и други, които да ги ядат.
Виж целия пост
# 160
Благодаря! При нас най-голямото студено е +3°... За захлаждане все още не се говори. Много топло може попитам да забави, или да забърза растежа на цветята!? За първи път извадих луковиците, защото все нещо ми ги изяждаше. Но сега ме е страх да не ги унищожа от незнание.
Ако ги засадиш сега докато е топло ще поникнат, но няма да имат нужното време да са престояли на студено и тъмно в почвата. Вероятността да ти цъфнат е много малка. Миналата зима моите изчаках до декември да ги засадя, защото до края на ноември все беше относително топло ( положителни температури). Поникнаха февруари мисля и до края на март, началото на април се скъсаха да цъфтят.
Друг вариант е, ако имаш студена маза да ги сложиш там в саксии, да престоят два месеца на тъмно и студено. След това ги изкарваш на по-топло и започваш да ги поливаш.

Ето ви четиво за пролетните цветя:
https://dox.abv.bg/download?id=e7a8a411e6# - Линк за сваляне
https://dox.abv.bg/download?id=80850cbc95# - Линк за сваляне
https://dox.abv.bg/download?id=b68f2ad485# - Линк за сваляне
Виж целия пост
# 161
Много полезно, мили момичета!!! Благодаря ви от  Heart
Виж целия пост
# 162
Момичета, каланхоето кога цъфти? Имам един микс на терасата и го чакам да се разгърне есенно Simple Smile
Виж целия пост
# 163
Момичета, каланхоето кога цъфти? Имам един микс на терасата и го чакам да се разгърне есенно Simple Smile

Моите ги купих някъде лятото и бяха цъфнали, сега пак имат цветчета, но съвсем малко, не така, както когато ги купих. Може би трябва да ги пресадя, че са мини каланхое в мини саксийки и може да не се чувстват там добре, не знам, ще трябва да чета като имам време.
************************************

Дами и аз идвам с въпрос. Влюбих се в тази камелия и в тази азалия. Имала ли е някоя от вас тези  цветя и искат ли много грижи, цъфтят ли наистина така обилно както ги описват. То е ясно, че за да цъфтят се искат добри грижи, но ако сте ги имали, да ми кажете накратко какви са впечатленията. Blush Kissing Heart
Виж целия пост
# 164
И двете са капризни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия