Нашите цветя - обща тема 3

  • 30 686
  • 743
# 180
Simple Smile и ти си имаш "рошльо" Simple Smile
а цикламата с шестте листенца ми събра очите. всичките цветчета ли са с по 6 листа?
Виж целия пост
# 181
О Бисе,благодаря ти! Аз напоследък ги изоставих на самотек,розите пооплешивяха,но още си правят пъпки. Чакам и хризантемите,но след пензирането не знам дали не ги окепазих. 😁
Добри,ти не видя ли,че се похвалих и аз с 6 подаръка от Кактусчето? 😍 Тези са големите,имам и още 4 малки сладкиша,но малката спеше и не можах да снимам.
Цикламката преди седмица я изпуснах да я полея и загуби повечето листа. 😣🥺 Пак добре,че е жива още,махнах всички пожълтели и сега я чакам да се възстанови. Така ме е яд! Ама нали не обичат много поливане,викам си да не я удавя... Наливам само долу в “чинийката”,но все пак аз обичам да преполивам и за това я оставих 2-3 дни,но явно жегите си казват думата и си иска вода. За цветчетата нямам идея с колко листа са,тя ми е първа и единствена и не знам какви са и с колко листа. Утре ще я щракна пак. 🤗🌺
Виж целия пост
# 182
Рошльо е много ефектен! Ще го търся.😀
Пухкав ми изглежда, или това е за камуфлаж?
Виж целия пост
# 183
Рошльо под пуха е трън до трън. Клейстокактус се казва. Може и да останало някое бебе за вкореняване? Да проверя ли?
Виж целия пост
# 184
а на "техно" кактуса как му беше истинското име?
аз го представих и се прие добре с новото, но да го знам все пак.
Виж целия пост
# 185
😆 тефрокактус папирокантус, на латински е Tephrocactus articulatus v. papyracanthus

Рошльо е Cleistocactus strausii
Виж целия пост
# 186
Ох, с тези кактуси ме убивате. Кой ви вади трънчетата? Това е единствената причина да избягвам кактуси. Откакто стигнах до Пирогов с интоксикация, заради един трън в пръста, много се пазя от тези екстри.
Виж целия пост
# 187
Ооо,да не е било вид агаве? Те са с невротоксини в бодлите.

Аз не се бода, мъжът ми все се овърта като пресаждаме и с пинсета ги маха. Но то си има начин да се хванат,не ги пипаме ей така с голи пръсти. Щом детето на 2.5 години знае и не пипа 😊 и двете кучета и те. Всички сме свикнали вкъщи.
Виж целия пост
# 188
Кактусче, много си мила! Благодаря ти!❤
Когато бях дете, майка ми( да почива в мир) гледаше всякакви стайни цветя, но много обичаше и кактуси. Бяха наредени по первази на прозорци, въпху хладилник, въобще, където имаше празно място- кактуси. Все трънчета вадех, и оттогава съм предпазлива с тях🙂
Рошльо много ме впечетли,  признавам си без бой, но веднага се сетих за детските ми кактусови преживявания и май ще пропусна🙂
Виж целия пост
# 189
И аз имам рошльо вкъщи и понеже и аз съм рошава по рождение, кактусът носи моето име Joy
Виж целия пост
# 190
Искрено и съвсем благородно завидях за цъфтящите. Нат, Ени, прекрасни са просто. Аз се радвам на последните мижави цветчета на винки, петунии, карамфилчета. Няма с какво да се включа, но ви чета с интерес. Хризантемите ми правят много листна маса, но пъпки не виждам. Такива само африканската маргаритка има много. Но ми липсват огромните и красиви цветове на мушкатата. Тези дребните - аптения и делосперма не ги броя  Simple Smile


Прибрах ги моите, не са толкова много и се сместиха на балкончето ми. И доста загубих също - калата, розите - явно са голяма лъжица за моята уста. Вероятно няма да опитвам повече, защото не искам да загиват цветя заради невежеството ми. Ще се радвам на вашите.
Виж целия пост
# 191
Големи красоти момичета,браво!Взех си тези две мушморочета,бихте ли ми казали как се казват?

Виж целия пост
# 192
първото не ми изглежда много живо, но при него май състоянията са почти неразличими - Калоцефалус брауни = сребриста възглавница.
за тревата ще се включи някой друг. Simple Smile но май най-много ми се иска да е любовна трева Simple Smile
https://www.mmtrbg.com/mnogogodishen-eragrostis-lyubovna-treva-o … ostis-spectabilis
Виж целия пост
# 193
първото не ми изглежда много живо, но при него май състоянията са почти неразличими - Калоцефалус брауни = сребриста възглавница.
за тревата ще се включи някой друг. Simple Smile но май най-много ми се иска да е любовна трева Simple Smile
https://www.mmtrbg.com/mnogogodishen-eragrostis-lyubovna-treva-o … ostis-spectabilis

първото не ми изглежда много живо, но при него май състоянията са почти неразличими - Калоцефалус брауни = сребриста възглавница.
за тревата ще се включи някой друг. Simple Smile но май най-много ми се иска да е любовна трева Simple Smile
https://www.mmtrbg.com/mnogogodishen-eragrostis-lyubovna-treva-o … ostis-spectabilis

Ако трябва да съм честна,за първото и на мен това ми мина през ума,а второто,ако е показаното,много красиво като цъфне,макар че на мен и така си ми харесва Simple Smile
Виж целия пост
# 194
Здравейте! Според Вас, какво й е на тази Калатея? И мога ли да я спася?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия