Какъв процент от доходите си спестявате с цел пасивни доходи?

  • 32 191
  • 740
# 495
Примери има, но са единични наистина с такива драстични скокове. Основно са IPO-та.
Но ето една обикновена акция - на китайски електро коли. Миналият декември цена на акция 2,06€. Миналата седмица беше стигнала над 49€. Сега спада, защото са заплашени от изхвърляне от NYSE, ако не се лъжа.
Виж целия пост
# 496
ОК, върши работа.
Но, напомням, "играем" от Март 2020!
Периодът е 7 месеца.
Simple Smile
Виж целия пост
# 497
Да, да. Само исках да вметна, че не е научна фантастика. Има И такива акции. А вече дали “чисто нов” инвеститор има далновидността и късмета да сложи парите си само в такива акции.. е съвсем друга тема. Особено при крайната непредвидимост на пазара последната година.
Трудно ми е да си го представя. Но на всеки желая подобна възвръщаемост, като споменаваната.
Виж целия пост
# 498
Акциите на Shopify, Zoom Video, Tesla, Moderna са се качили много.
Логистични компании, онлайн магазини, фармацевтични компании са очевиден избор на всеки желаещ да играе на борсата, но дали ще уцели правилните компании... Важно е да уцели и кога да ги продаде.
Виж целия пост
# 499
Именно. В момента над 20 компании са във втора и трета фаза клинични проучвания на Ковид ваксината. Най-напред са Модерна и Бионтек. Но пак е непредвидимо - кой ще получи първи разрешително от европейската комисия или FDA. И който вземе първи - скок нагоре. Всички други в този момент ще тръгнат към дъното. После и други може да вземат парче от пая..но кога и колко..?
Има само 2-3 логистични фирми, които могат да покрият нуждите за транспорт на ваксини за Европа. Особено ако Бионтек първи вземат пазара - защото тяхната изисква -70*С. Те също са много интересни в момента. Интересни времена за високовискови инвестиции.
Виж целия пост
# 500
Малко аритметика - вземам за пример Тесла.
Декември, 2019 ( нали говорим за 1 година на пазара) цената е $66.97
При доходност 2000%, най-високата цена би трябвало да е $1,344.8
Е да ама тя не е толкова. Да не казвам, че когато затвориха средата на март цената беше паднала дори под тази за декември.

Що се отнася до ваксината, 2008 имаше подобни тенденции. Е виждала съм как от $1000 паднаха на $0. Хич не ме топли, че мога да ги съдя
Да не кажем , че за високо рискови покупки понякога цената на акцията е много висока. Ако си на пазара с под $100,000.00 на пазара, просто си за никъде.
Виж целия пост
# 501
Tesla точно ако някой е купил март 2020, когато беше паднала, сега е много добре. Не хиляди пъти, но може би 150%-200%. Не следя от март, защото аз този Черен Петък го пропуснах.

Малко аритметика - вземам за пример Тесла.
Декември, 2019 ( нали говорим за 1 година на пазара) цената е $66.97
При доходност 2000%, най-високата цена би трябвало да е $1,344.8
Е да ама тя не е толкова. Да не казвам, че когато затвориха средата на март цената беше паднала дори под тази за декември.

Що се отнася до ваксината, 2008 имаше подобни тенденции. Е виждала съм как от $1000 паднаха на $0. Хич не ме топли, че мога да ги съдя
Да не кажем , че за високо рискови покупки понякога цената на акцията е много висока. Ако си на пазара с под $100,000.00 на пазара, просто си за никъде.
Виж целия пост
# 502
Скрит текст:
И аз влязох през март и въпреки че върших много глупости за момента имам доходност над 100%. Късмет. Много хора са с доходност 200-300%  за тази годинина защото са инвестирали в правилните активи. Някои акции се качиха с по 2-3 000%. Кой уцелил уцелил. Да не говорим че който разбира трейдинга с опции изкарва по 10 000% доходност. Аз не го разбирам, а и моят брокер няма много оферти за опции.
чета и се чудя вярвате ли си
бегъл поглед към тенденциите на маркета, има си графики, за тези, които не разбират...и се вижда, че доходност 200-300% са пълна глупост. За 2000-3000% в света на фантасмагориите

от 20 март до сега Vestas са скочили със 120%. Ако си ги трейдвал дори само тях - продавал на пикове и купувал на спадове - си направил минимум 200% без никакви усилия. Това е обикновена утвърдена датска акция. NIO го споменаха, но има много такива като него - всички китайски електрички на практика са скочили с поне 300%.
Тесла нужно ли е изобщо да я споменавам - март е била 40 долара, а оня ден стигна 600 (курс след сплита). 1500% нагоре. Много са - не ми се изброява.
А за моята доходност мога снимка да ти пратя ако искаш сама да се убедиш. Тази седмица потънах заради електричките, но все още е над 100%. Беше стигнала 125% по едно време.
За опции няма да говоря - явно не знаеш дори какво са.
Виж целия пост
# 503
Е, вземи до купи с печалбата един нормален лаптоп, който не забива, за да да не отидат в ряката сделките за милиони.
Виж целия пост
# 504
Е, вземи до купи с печалбата един нормален лаптоп, който не забива, за да да не отидат в ряката сделките за милиони.

MacBookPro. Стига ми
Виж целия пост
# 505
Въпрос към тези, които имат инвестиции с цел пасивни доходи - как се отразиха последните месеци с корона вируса върху плановете и инвестициите ви?

Кои последни месеци? От март или тази есен?  доходността може да е много различна, в зависимост от зададения период. От началото на годината към сега  е +23%, през март е била -20%, което да речем значи, че от март до сега ще е около 43%. Което нищо не значи Simple Smile
Най-доволна съм, че акциите на марихуамата скочиха и изтриха загуби от 60%, даже вече са на +10% и доволно чакам да продам и да се отърва от тях. Китайски тротинетки не обичам, нищо китайско не пипам Simple Smile
Виж целия пост
# 506
Скрит текст:
И аз влязох през март и въпреки че върших много глупости за момента имам доходност над 100%. Късмет. Много хора са с доходност 200-300%  за тази годинина защото са инвестирали в правилните активи. Някои акции се качиха с по 2-3 000%. Кой уцелил уцелил. Да не говорим че който разбира трейдинга с опции изкарва по 10 000% доходност. Аз не го разбирам, а и моят брокер няма много оферти за опции.
чета и се чудя вярвате ли си
бегъл поглед към тенденциите на маркета, има си графики, за тези, които не разбират...и се вижда, че доходност 200-300% са пълна глупост. За 2000-3000% в света на фантасмагориите

от 20 март до сега Vestas са скочили със 120%. Ако си ги трейдвал дори само тях - продавал на пикове и купувал на спадове - си направил минимум 200% без никакви усилия. Това е обикновена утвърдена датска акция. NIO го споменаха, но има много такива като него - всички китайски електрички на практика са скочили с поне 300%.
Тесла нужно ли е изобщо да я споменавам - март е била 40 долара, а оня ден стигна 600 (курс след сплита). 1500% нагоре. Много са - не ми се изброява.
А за моята доходност мога снимка да ти пратя ако искаш сама да се убедиш. Тази седмица потънах заради електричките, но все още е над 100%. Беше стигнала 125% по едно време.
За опции няма да говоря - явно не знаеш дори какво са.

Много ако има в твърдението ти.
Първо, никой не трейдва само едни акции. Ако някой го прави, значи е глупак, без никакви усилия
Няма нужда да споменаваш Тесла, само за сведение  всички паднаха март месец. И между другото говориш пълни глупости. Проверих акциите на Тесла ден по ден за м. март....$40 ама в някой мечти. Както и максимална цена $584.  До тук колко ти е достоверна информацията. Съмнявам се дали въобще имаш понятие от това.

Личи си , че хал -хабер нямаш за това, което говориш.
Виж целия пост
# 507
Скрит текст:
Скрит текст:
И аз влязох през март и въпреки че върших много глупости за момента имам доходност над 100%. Късмет. Много хора са с доходност 200-300%  за тази годинина защото са инвестирали в правилните активи. Някои акции се качиха с по 2-3 000%. Кой уцелил уцелил. Да не говорим че който разбира трейдинга с опции изкарва по 10 000% доходност. Аз не го разбирам, а и моят брокер няма много оферти за опции.
чета и се чудя вярвате ли си
бегъл поглед към тенденциите на маркета, има си графики, за тези, които не разбират...и се вижда, че доходност 200-300% са пълна глупост. За 2000-3000% в света на фантасмагориите

от 20 март до сега Vestas са скочили със 120%. Ако си ги трейдвал дори само тях - продавал на пикове и купувал на спадове - си направил минимум 200% без никакви усилия. Това е обикновена утвърдена датска акция. NIO го споменаха, но има много такива като него - всички китайски електрички на практика са скочили с поне 300%.
Тесла нужно ли е изобщо да я споменавам - март е била 40 долара, а оня ден стигна 600 (курс след сплита). 1500% нагоре. Много са - не ми се изброява.
А за моята доходност мога снимка да ти пратя ако искаш сама да се убедиш. Тази седмица потънах заради електричките, но все още е над 100%. Беше стигнала 125% по едно време.
За опции няма да говоря - явно не знаеш дори какво са.

Много ако има в твърдението ти.
Първо, никой не трейдва само едни акции. Ако някой го прави, значи е глупак, без никакви усилия
Няма нужда да споменаваш Тесла, само за сведение  всички паднаха март месец. И между другото говориш пълни глупости. Проверих акциите на Тесла ден по ден за м. март....$40 ама в някой мечти. Както и максимална цена $584.  До тук колко ти е достоверна информацията. Съмнявам се дали въобще имаш понятие от това.

Личи си , че хал -хабер нямаш за това, което говориш.

За Тесла съм се объркала - 40 долара е била миналата година. Март е паднала до 70. Оня ден на 30-ти скочи до 605 долара. Ети ти снимка. Скок от март до сега е над 800%.
Иначе знам за доста народ, дори пенсионери, които още лятото сa инвестирали само и единствено в NIO. Приятел на свекъра ми пак пенсия има само една акция, която е купил преди над 20 години и сега е милионер от нея. Novo Nordisk.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 508
Приятел на свекъра ми пак пенсия има само една акция, която е купил преди над 20 години и сега е милионер от нея. Novo Nordisk.
явно доста по една акция ще е имал:
Дадено е доходността на  $10К, и цената, на която е била една акция преди 10 години...дали ще те изненадат $20
Виж целия пост
# 509
Кое точно трябваше да ме изненада? Това коя акция е и твоя инвестиция ли е? Пращаш ми някаква графика, а дори не знам кво искаш да ми кажеш с нея.
Novo преди 20 год (почти 20 айде) е тръгнала от 40 крони а сега 420. Явно много си е инвестирал още навремето
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия