Какъв процент от доходите си спестявате с цел пасивни доходи?

  • 32 191
  • 740
# 555
така е, обаче междувременно се трупа кеш.

Ако трупаш кеш не капитализираш, а отиваш на влог???
Виж целия пост
# 556
Кешът при такъв остатък е безкрайно малко.
"Ол ин" така се играе. Иначе си оставаш на 1та обиколка Simple Smile
никак не е малко, зависи от стратегията и сумата.
Виж целия пост
# 557
така е, обаче междувременно се трупа кеш.

Ако трупаш кеш не капитализираш, а отиваш на влог???
Отиваш на "влог" за кратко до следващата покупка
Виж целия пост
# 558
И после пак в мечтите. Просто няма начин, само рискуваната сума става все по-голяма Wink
Виж целия пост
# 559
И после пак в мечтите. Просто няма начин, само рискуваната сума става все по-голяма Wink

е нали това е целта? Рискуваната сума да става все по-голяма??? Именно.
Виж целия пост
# 560
Тоест връщаме се в началната точка на малкия чат Simple Smile
Виж целия пост
# 561
Как се очаква иначе да увеличаваш капитала си/пасивния си доход/спестяванията?
Всеки тип инвестиция носи известен риск. Алтернативата е да си ги трупаш на влог и инфлацията да ти изяжда дял от тях.
Виж целия пост
# 562
Спортните залагания и борсовата търговия разчитат на негативните прогресии. В зависимост от играчите и тяхното поведение идва момент в който всички които нямат достатъчно информация ще бъдат занулени. А това са 99.9% от участниците на пазара.
Виж целия пост
# 563
именно - 99% нямат информация, но не е задължително да бъдат занулени. Икономиката върви нагоре и възстановява сривовете в рамките на няколко години. Black Monday'87 е > минус 20%, и после се възстановява. Кво толкова. Толкова драматични неща пише в новините от март насам, че чак се чудя аз ли съм или не съм.
Ако си влага парите човек в добри компании с бъдеще - няма да има проблем дългосрочно.
Стратегията е важна!
Виж целия пост
# 564
Спортните залагания и борсовата търговия разчитат на негативните прогресии. В зависимост от играчите и тяхното поведение идва момент в който всички които нямат достатъчно информация ще бъдат занулени. А това са 99.9% от участниците на пазара.

Хора, спрете с тоя песимизъм!
Хората по света си гледат кефа, и си живеят живота, българите само глобални катаклизми и занулявания чакат...
Виж целия пост
# 565
Малко са тези, дето все катаклизми са им в главата. Специално се върнах, за да видя кой ги въведе в темата. Беше пак chiana2003.
Друг не е писал за катаклизми.
Виж целия пост
# 566
Спортните залагания и борсовата търговия разчитат на негативните прогресии. В зависимост от играчите и тяхното поведение идва момент в който всички които нямат достатъчно информация ще бъдат занулени. А това са 99.9% от участниците на пазара.

Дори не знам кво значи занулен - да излезеш с нула капитал или да си на нула в смисъл нито на плюс нито на минус?
Първото малко трудно ще стане - трябва много да рискуваш с инструменти, които не разбираш.

За биткойна какво мислите - отчете ли се за сега или ще продължи нагоре след лека корекция?
Виж целия пост
# 567
За мен крипто "валутите" попадат в графа понци-схеми и изобщо не ща да чувам за тях.
Според мен "пазарът" им е изцяло манипулиран. Едно, че няма никакви регулации при тях, второ - съвсем малък брой хора държат над 95% от цялото количество. И трето, тази анонимност позволява да се правят машинации с цената...
Виж целия пост
# 568
Малко са тези, дето все катаклизми са им в главата. Специално се върнах, за да видя кой ги въведе в темата. Беше пак chiana2003.
Друг не е писал за катаклизми.
Мен не ме мисли. Аз чакам други да се наиграят. Преди 5 години като писах по темите за инвестиции пак така ми се смяха за земеделската земя и ми се подиграваха, че ще копам домати. Обаче аз си накупих, сега вече цената е тройна, а рентата четворна. Пък нека ми е зле и да ми се смеете, че предпочитам физическо злато, вместо договор с някой посредник.
А за катаклизмите съм живо доказателство - доходите ни спаднаха в пъти и ако не се бях подсигурявала, сега щях да духам супата.
Извинявам, че съм те притеснила
Виж целия пост
# 569
 Не го приемай лично, и няма смисъл да влизаш в "защитен режим".
Както казах, не помня кой въведе катаклизмите в темата. Не е като да съм ти вдигнал мерника. Върнах се, видях кой е и го споменах. Оказа се, че и преди и сега ти ги споменаваш.
Това не е някакво обвинение и няма смисъл от "дуели" и намеквания.
По същество колко се е вдигнала цената на земята няма, ама нищо общо. То и аз съм купил имоти, които си повдигнаха цената 3 пъти.
Никой не ти се смее, никой не казва, че си зле. Гузен негонен бяга.
Говорехме единствено и само за споменаването на катаклизми.
И да, на мен също ми е странно, когато ни в клин, ни в ръкав се споменават. Ако пък толкова имате мерак, отворете нова тема за тях. Пасивните доходи предполагат стабилна среда и липса на катаклизми, по презумпция. Т.е., не съвпадат с темата. И това не означава, че ги игнорираме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия