Какъв процент от доходите си спестявате с цел пасивни доходи?

  • 32 191
  • 740
# 660
wide diversification не е равно на diversification. Правете тънката разлика.
Спирам да пиша, защото наистина изместихме темата. Ако някой иска може да направи друга.

Когато имаш милиони дори е глупаво да не купиш няколко различни актива. Но когато става дума за дребна сума, която половината ще замине в такси ако се раздели в много акции тогава е най-добре всичко на едно място да иде.  Хубаво сте чули за диверсификация, но и тя не е универсално правило, зависи от други фактори и се действа с акъл и според ситуацията, а не според клишета от тук и от там.
Гледате ли кво става с биткойна напоследък. Чуден е за инвестиция
Виж целия пост
# 661
Така като те чета, човек ще каже, че си спечелила милиони. Позволи ми искрено да се съмнявам. Още повече, че ти чета фантазиите последно време. Няма тема в която, ти да не си опитала да покажеш колко си велика и можеща.
Както казваш, при теб проблемът е че печалбата отива в такси и данъци. И казваш, че стратегията ти е правилна, ами не е.
Виж целия пост
# 662
Така като те чета, човек ще каже, че си спечелила милиони. Позволи ми искрено да се съмнявам. Още повече, че ти чета фантазиите последно време. Няма тема в която, ти да не си опитала да покажеш колко си велика и можеща.
Както казваш, при теб проблемът е че печалбата отива в такси и данъци. И казваш, че стратегията ти е правилна, ами не е.

Такива са данъците за всички в Дания. Или викаш да се изнеса от тук? Знам, че има начини да се заобиколят ама не ми се занимава с фатки и врътки. За сега поне.
Разбрахме, че не ми е правилна стратегията. Кажи сега коя е правилната, щото другото лесно да критикуваш, ама самата ти да нямаш решение.
Виж целия пост
# 663
Защо реши, че нямам решение?
Диверсифицирани инвестиции, прилагане на научни решения...и се пенсионирах на 50 ( всъщност няколко месеца преди да навърша 50)
Виж целия пост
# 664
@titina тук въпросът стана глобален и няма нищо общо със стратегии:

Въпросът за мен е: "Нужно ли е да си учил икономика, за да си избухаш 2-3 хил лв в някоя компания с брокер? "

Отговорът еднозначно е - ми НЕ Е НУЖНО. Всеки може да си прави квот си иска.

Стратегия е нещо съвсем друго, за което трябва да се мисли - къде, с колко, дефиниция на риска, за какъв период, диверсифициране, портфейл, нетно богатство и тем подобни неща... алабала в случая, щот сумата е малка и може да се рискува.

Щях да питам друго - какъв % от доходите си харчите месечно за дрехи и обувки? Или да направя отделна тема? Simple Smile Ама наистина питам, не се майтапя.
Виж целия пост
# 665
лично мнение - с 2-3 хиляди не правиш нищо.
В нормалните страни банковите институции се борят за парите ти, вкл и да управляват портфейла ти. Персонален банкер/ инвеститор получаваш за суми (варират при различните финансови институции) над 500К
Виж целия пост
# 666
лично мнение - с 2-3 хиляди не правиш нищо.
В нормалните страни банковите институции се борят за парите ти, вкл и да управляват портфейла ти. Персонален банкер/ инвеститор получаваш за суми (варират при различните финансови институции) над 500К

Е, у нас прагът е по-нисък, все пак и стандартът е нисък, а банките се борят за топ 10% от населението, а не за абсолютна цифра. И ако у нас тези топ 10% са по-бедни, и прагът е по-нисък. Иначе - съвсем вярно.
Виж целия пост
# 667
Защо реши, че нямам решение?
Диверсифицирани инвестиции, прилагане на научни решения...и се пенсионирах на 50 ( всъщност няколко месеца преди да навърша 50)


не знам за кви научни решения ми баеш - кажи нещо конкретно, а не общи приказки. Аз икономическо образование нямам и може да се каже, че съм финансово неграмотна. Иначе съм диферсифицирала -  в 19 компании  и съм си удвоила инвестицията тази година, но тя си беше и специална година. За другата ще видим. Толкоз с профанските ми заложби
Виж целия пост
# 668
Когато нямаш икономически познания си наемаш личен консултант и той срещу определено между вас заплащане ти дава консултации.
Тогава няма да ти бае, и ще получиш конкретен съвет.
Виж целия пост
# 669
Щях да питам друго - какъв % от доходите си харчите месечно за дрехи и обувки? Или да направя отделна тема? Simple Smile Ама наистина питам, не се майтапя.

Каква е връзката между колко пари се харчат за дрехи и обувки и инвестициите?

Моят отговор: Под 0.01%. Откакто спрях да работя, не ми трябват официални дрехи, които са скъпи. Личните ми дрехи - имам много и не съм си сменял скоро нито килограмите, нито вкусовете. Тази година не съм си купила нищо освен няколко чифта чорапи и един панталон доколкото си спомням. Харча си парите за други неща като пътувания примерно. Дрехите и обувките не ме интересуват особено.
Виж целия пост
# 670
Под 1-2%, ако усредним, може би и по-малко. Зависи от актуалните нужди на членовете на семейството. Има месеци без покупки. После обаче при смяна на сезон се налагат покупки, особено за детето, понеже расте.
Ние имаме доста минималистични гардероби, подменяме основно при нужда. Много рядко правим спонтанни покупки за кеф и то трябва да е изгодна сделка.
Виж целия пост
# 671
Когато нямаш икономически познания си наемаш личен консултант и той срещу определено между вас заплащане ти дава консултации.
Тогава няма да ти бае, и ще получиш конкретен съвет.

Ми чудесно. Не усещам да имам нужда от консултант. Ако нещо на момента ми е нужно да знам си намирам инфо в нета. Освен това имам природна дарба да боравя с пари
Виж целия пост
# 672
Чудесно, само дето тези неща с дарби не стават. Това не е като ходенето на врачка, трябват знания, анализи и др подобни неща.
Виж целия пост
# 673
Чудесно, само дето тези неща с дарби не стават. Това не е като ходенето на врачка, трябват знания, анализи и др подобни неща.

кво значи не стават? Щом печеля пари значи стават. Satisfied
Виж целия пост
# 674
С късмет всичко става Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия