Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 31

  • 76 215
  • 746
# 300

Панирани филийки с кашкавал от Апетитен.бг

Червена леща

Класическа торта

Баничка

Пиле с картофи

Кекс с майонеза на Лабрекс. Много вкусен Simple Smile
Виж целия пост
# 301
Ох много вкусни неща видях, браво браво. Simple Smile Ние днес дояждахме супата и кашата от вчера, а имаше и нещо като торта със заквасена сметана, кисело мляко и сладко от боровинки.
Виж целия пост
# 302
Пеги, лекинко ти завиждам за паламуда Simple Smile останахме си тази година без маринован...
Манджите у нас тези дни 🙂 Свински хапки с лук във фурната от оня ден  https://pep-4o.blogspot.com/2020/09/blog-post_29.html

пилешки дробчета с лук на тиган  (воденичките предварително сварих) https://pep-4o.blogspot.com/2019/03/blog-post_9.html

боб с коприва http://pep-4o.blogspot.com/2019/03/blog-post_12.html   

пълнени чушки с кайма и ориз пак и отново.  http://pep-4o.blogspot.com/2010/06/blog-post_12.html

 Пилешка супа. Забележимо с две копитца 🙂 , прибрахме си пая с пилците от мамини
 
Днес -  Пухкави и сочни почти пържени кюфтета http://pep-4o.blogspot.com/2017/03/blog-post_22.html

последна доза от зеленчуковата подправка направих за зимата  http://pep-4o.blogspot.com/2010/09/blog-post_05.html

и доза мариновани патладжани за салата https://pep-4o.blogspot.com/2020/07/blog-post_25.html
Виж целия пост
# 303

Домашна пълнозърнеста паста с доматен сос и телешко мляно месо.

П. П. Искам да Ви попитам кулинарки, използвате ли чопър за зеленчуци? Обмислям дали да си купя, че ми е досадно рязането на лук и морков. Върваш ли работа? Нямам възможност за робот в момента Simple Smile
Виж целия пост
# 304
Let.it.be,на мен ми е най-любимия домакински уред...Ползвам го за доста неща-рязане на лук,моркови,зелени подправки,правя хумус , къопоолу,смилам ядки...абе мноого ми е любим и необходим.Един съвет ,ако си купуваш-гледай да е с двоен нож,за мен е по-добър от тези с един Simple Smile Ако искаш по-едри парчета,по-малко го държиш,ако искаш по-финно рязане,по-дълго време.Аз даже слагам и вода и направо става на пюре -особено лука,че не обичам едро нарязан лук в манджите.
Виж целия пост
# 305
YumПепчо - огладнях в 9 сутринта след тези вкусни снимки!
Дробчетата, дробчетата ... падладжана Yum

От мен Кето халапеньо разядка
Виж целия пост
# 306
И аз да с евключа, че то срамота, правя темата и не се появявам. На всички, които са имали поводи тези дни...честито! Чета си ви редовно, но все нямам снимка. Снощи даже тръгнах да сервирам и върнах яденето в тигана да го снимам Rolling Eyes
Шакшука
Виж целия пост
# 307
представям едни картофени розички - хем мезе, хем гарнитура, хем ефектни и при това бързи и лесни за направа

https://batimiti.blogspot.com/2020/10/blog-post.html


Виж целия пост
# 308
. Снощи даже тръгнах да сервирам и върнах яденето в тигана да го снимам Rolling Eyes
А аз тръгнах да качвам снимка, и се сетих,че забравих да снимам, но вече всичко беше изядено.

За чопъра, на мен ми е по-бързо с ножа и не мия уреди.Имах чопър, развали се на втория или третия път  и не купувах повече.

От стария хляб, останалите преди крайчето филийки(крайчетата в каймата).Пържа  ги като филиите от корейския сандвич, повече ги пека на намазнен тиган.А и за три филийки не грея тиган с олио.Сложих и сиренце да се запече. Картофена салата с картофи печени в микровълновата и зелен лук.Настъргана тиква ме чака, да стана да направя тиквеник..




Виж целия пост
# 309
Обяда днес е:
От мен салата от суров карфиол(нарязан на ситно и на тънко), пресни краставици, пресен лук, копър, магданоз, скилидка чесън, овкусена с пресен лимонов сок, олио и сол. Носи и на репички, но бяха свършили в плодзеленчука:

От свеки миш маш:
Виж целия пост
# 310
Леле, захладня и вие се развихрихте. Сега, първо си слагам две чушки от пепчовите, защото не се издържа на тая гледка. Крада си едно яйце от шакшуката на Ала-Бала, и си бодвам от салатата на Джаста Праста. И след това мога да карам с гладните вече Joy

Иначе днес у нас имаме горещо и люто пиле къри


и кето наан хляб
Виж целия пост
# 311
Направо от тавата:
Мусака

Сладкиш със сини сливи:

Хляб
Виж целия пост
# 312
След всичко вкусно, което сте показали тук и аз ще споделя моите макарони на фурна, но в солен вариант. Получи се много вкусно и малко по-различно ястие. 😋 Приятна вечер! 🤗
https://---shoretner923-3cM9Sbv
Виж целия пост
# 313
От много време ми се иска да направя солени макарони на фурна и все го отлагам и сега Бени се появява с тях...
много апетитно изглеждат!
У нас Салата

Таратор

Месо с картофи
Виж целия пост
# 314
Аз пък идвам със "солена млечна баница". Wink

И пица

Хубава вечер !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия